UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł Tekstu Września otrzymało "Jak [nie] zostać bohaterem" - GRATULUJEMY! :D

Co teraz czytasz?

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
el Bandita
Kontaktowanie:

RE: Co teraz czytasz?

Post autor: el Bandita » 13 września 2010, 21:55

Ja właśnie skończyłam "Kamienie na szaniec", książka o drugiej wojnie światowej, jednak strasznie mi się spodobała. Nie wiedziałam, że lubię takie książki, ale cuda się zdarzają. :D
Obracam się raczej w klimatach fantasy, przeczytałam chyba wszystkie nowości, które ostatnio powychodziły. Kończę właśnie Agatę Christie, " I nie było już nikogo". Klasyk kryminałów, ale to chyba każdy wie. :D
Potem mam zamiar zabrać się za "Innych" Ewy Dragi, bo jest to jedno z nielicznych fantasy w "moim stylu" polskich autorów.
No i jakoś niedawno sięgnęłam po "Pod kopułą". Po stu stronach ją odłożyłam, książka nie na moje nerwy... wrrr, aż ciarki mnie przechodzą jak sobie przypominam co tam było opisywane!
Ale jak ktoś lubuje się w książkach typu: "zaraz cię zabiję gnojku i roztrzaskam ci łeb o ścianę, bo zwariowałem", to polecam serdecznie. ;)
Sorry, I'm allegic to BULLSHIT.

Awatar użytkownika
Eranor

Post autor: Eranor » 13 września 2010, 21:58

Christie...o yeaa :D wiesz co dobre ;)

Kamienie na szaniec jak dla mnie były przeciętną lekturą. Znacznie bardziej sobie cenię Inny świat.

Dobra a co ja teraz męczę... Wicked, Gregory'ego Maguire'a. Alternatywna historia Złej Czarownicy z Zachodu znanej wszystkim z bajki - Czarnoksiężnik z Krainy Oz.

Awatar użytkownika
Freya

Post autor: Freya » 26 września 2010, 20:59

Teraz? Brent Weeks " Na krawędzi cienia" drugi tom jego seri.
Poleciła mi koleżanka więc sie wziełam i podoba mi się co tu dużo mówić. Dosyć orginalna, ciekawi bohaterowie choć niektórzy strasznie denerwujący.
To fantasy w wykreowanym świecie Micydru. Kylar, niegdyś dzieco ulicy terminował u najlepszego siepacza( skrytobójcy) w Cenari. Ma talent ( to właśnie ich odróżnia od innych zabójców) i może używać ka'kari. Więcej nie zdradzę i zachęcam do czytania.

Awatar użytkownika
Cosinus
Kontaktowanie:

Post autor: Cosinus » 27 września 2010, 13:32

Ja czytam teraz "Świętokradców" Williama Ryana. Mi się bardzo podoba. Kryminał utrzymany w realiach ZSRR z lat 30. Śledczy z wydziału Moskiewskiej Milicji próbuje rozwikłać zagadkę serii brutalnych morderstw, w które zamieszane jest NKWD. Książka więcej niż dobra. Polecam :)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
— George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
Peaches

Post autor: Peaches » 28 września 2010, 18:05

Czytam "Ten Obcy" W ramach lektury. Lekko nudnawa, ale nie tak jak inne lektury. Opowiada o czwórce przyjaciół, którzy pewnego zauważyli, że na ich wyspie znalazł się obcy chłopiec.

Awatar użytkownika
Nenneu

Post autor: Nenneu » 28 września 2010, 18:44

Jorge Louis Borges, Księga piasku. -> Zbiór opowiadań, dosyć dziwnych stylem, ale pochłanianych w chwilę. Trochę kojarzą mi się z nowelami Prusa, bo trzy przeczytane opowiastki są opowiadane w pierwszej osobie, i, no właśnie, opowiadane.
Plus wypożyczyłam wreszcie Whartona i Marqueza. "Ptasiek" W. Whartona
Akcja powieści koncentruje się wokół szaleństwa człowieka, wspomnień z dzieciństwa, przyjaźni dwóch mężczyzn i życiowej pasji młodego chłopca.
"Dwanaście opowiadań tułaczych" G.G.Marqueza
Márquez przytacza nam różne historie z życia Latynosów żyjących w różnych państwach Europy, opowiada co spotkało ich poza granicami ojczystych krajów. Nieprawdopodobność, wręcz fantastyczność tych przygód może nawet przerazić, jeśli uświadomimy sobie ich autentyczność. - więcej pod linkiem: http://niedoczytania.pl/?p=3340

Awatar użytkownika
el Bandita
Kontaktowanie:

Post autor: el Bandita » 29 września 2010, 17:38

A ja zabrałam się teraz za nowo wydaną książkę ---> "Studnia wieczności". Jest to trzecia część trylogii Magiczny Krąg opowiadającej o dziewczynie z dziwnymi zdolnościami żyjącej w epoce wiktoriańskiej, i , nietrudo się domyślić, mieszkającej w Londynie. No, może nie zupełnie, bo akcje dzieje się głównie w szkole z internatem pod Londynem, ale w mieście tym również. :)
Gorąco polecam osobom, które lubią zanurzyć się w świat przepełniony magią, niezwykłymi mocami, jak również codziennymi problemami dawnej młodzieży. Pisząc "dawnej" mam na myśli tej zyjącej w epoce wiktoriańskiej. :P
Klimat tego utworu jest gotycki, tajemniczy i... no dobra, więcej nie chce mi się pisać. :P
Po prostu polecam i rekomenduję - el Bandita.

Awatar użytkownika
Nostalgia

Post autor: Nostalgia » 29 września 2010, 20:45

Zgodzę się z el Bandita. Trylogia "Magiczny Krąg" w której skład wchodzą "Mroczne sekrety", "Zbuntowane Anioły" i "Studnia wieczności" jest jedną z najlepszych trylogii tego typu jakie czytałam. Gorąco polecam :)

A ja dzisiaj zrobiłam napad na Tesco w moim mieście i kupiłam "Mechanizm serca" Mathiasa Malzieu.
W najzimniejszy dzień w dziejach świata, 17 kwietnia 1874, w Edynburgu rodzi się Jack. Chłopiec ma zamarznięte serce. By przeżył, ekscentryczna doktor Madeleine wszczepia mu mechanizm zegara z kukułką. Jackowi nie wolno się tylko zakochać, bo wówczas jego serce pęknie na zawsze. Ale nie da się żyć bez miłości... Delikatnie zabawna, imponująca wyobraźnią, mądra i czuła bajka. Bajka o wielkich uczuciach, nietolerancji, zazdrości i psikusach losu, na które czasem pomaga... koktajl z łez.
Genialna książka. Doprowadziła mnie do łez, a to się rzadko zdarza.

Awatar użytkownika
el Bandita
Kontaktowanie:

Post autor: el Bandita » 30 września 2010, 19:52

O, widzę, że ktoś również przeczytał tą książkę. :) Bardzo się cieszę z tego powodu, bo wiem, jakie to niesamowite przeżycie. ;)

Awatar użytkownika
szax800

Post autor: szax800 » 02 października 2010, 18:13

Muszę czytać "Ania z Zielonego Wzgórza" strasznie nudne ;/

Awatar użytkownika
Amon

Post autor: Amon » 02 października 2010, 18:51

Hm... To może być trudne.
Wszystkie posiadane słowniki PWN ze szczególnym uwzględnieniem poprawnej polszczyzny i wyrazów bliskoznacznych, Zbieracz burz tom drugi, Opowieści sieroty tom pierwszy, Amerykańscy bogowie, Chłopaki Anansiego, Córka łupieżcy, Czarnoksiężnicy, Dzieci Diuny, Kroniki Czarnej Kompanii, Ostatni rejs "Fevere Dream", Inne pieśni, Wybranka Kusziela, W blasku księżyca, Zmrok, Północna granica, Królowa Cieni... I jestem pewna, że przypomniałabym sobie jeszcze kilka, gdybym głębiej się nad tym zastanowiła. Ale chyba nie chcę, bo już ta wymieniona ilość jakoś tak odrobinę mnie niepokoi.

Awatar użytkownika
Kot Jr

Post autor: Kot Jr » 05 października 2010, 15:47

szax800 pisze: Muszę czytać "Ania z Zielonego Wzgórza" strasznie nudne ;/
E tam, Buszujący w Zbożu był imho nudniejszy ;p

ODPOWIEDZ