Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Co teraz czytasz?

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Siemomysła » 06 stycznia 2017, 08:28

Rolfie, rozszerzasz mi horyzonty, może być, że zerknę na Pamuka.

U mnie obecnie na tapecie "Dom z liści" Marka Z. Danielewskiego
Obrazek
Duże i grubaśne. Ciężko fizycznie się za nią zabrać. Książka zwraca uwagę formą - skład jest delikatnie mówiąc nietypowy. Zdarzają się strony z pojedynczymi zdaniami, albo z akapitem zwiniętym w ślimaka, albo drukowane skosem. Są różne czcionki zależnie od tego, czy dany fragment to pamiętnik, rozprawa naukowa, czy notatki. Przypisy bywają dłuższe od tekstu, do którego się odnoszą i są dzikimi dygresjami, a kolejność czytania zależy od czytelnika. No i na początku jest napisane: "to nie jest dla ciebie" i ponoć mam się bać i przyznam, że zdążyło mi się już przyśnić, że ją czytam i się boję.

Jednocześnie czytam opowiadania Teda Chianga:
Obrazek
Do tej pory znałam tylko tytułowe i autor mnie kupił siedem razy - "Siedemdziesiąt dwie litery" to piękny golemiczny steampunk i rozkminy o znaczeniu języka <3 Teraz sięgnęłam, żeby porównać "Historię twojego życia" do filmu na jej podstawie, czyli "Arrival". Porównanie spowodowało, że mocniej doceniam twórców filmu, choć nadal mam fuja na motyw z żołnierzami-obrońcami ludzkości.

A ledwie przedwczoraj przeczytałam "Utraconą Bretanię" Aleksandry Janusz (Drugi tom cyklu "Kroniki rozdartego świata") - szybko się to macha, lekka przygodówka, mieszanka fantasy - charakteryzacja i scenografia oraz epickość problemu ratowania świata - i s-f na głębszym poziomie zasad działania magii i konstruktów magicznych. Bardzo to kupuję. Okładkę wrzucam wraz z jej siostrą do wątku z okładkami, bo ogromnie mi się podoba.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Vandaroth

Post autor: Vandaroth » 06 stycznia 2017, 15:02

Obrazek

S.J.Watson - Zanim Zasnę

Książkę kupiła mi siostra pod choinkę i nie żałuję. Do powstania tej książki, zainspirowały autora dosyć znane osoby z amnezją. Bohaterką owej książki jest kobieta, która w młodym wieku doznała wypadku i codziennie zmaga się z amnezją. Jej pamięć resetuje się kiedy pójdzie spać, kiedy wstanie nie pamięta niczego co robiła dzień wcześniej. Jej pamięć sięga jedynie młodych lat. Bez zbędnego spojleru...

Książkę oceniam bardzo pozytywnie, chociaż zostało mi jeszcze 100 stron do końca.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 12 stycznia 2017, 08:59

I jak zakończenie, Vandaroth?

Ja przeczytałam jakieś 180 stron "Domu z liści". Nie wiem ile dokładnie, bo wstęp ma inną numerację, a ostatnio przerzuciło mnie do dodatków i trza by to zliczać i w ogóle. Ta książka to puzzle. Zaczynam podejrzewać, co wyłania się z mgły trzech w tak różny sposób podanych wątków. Ale to może być zmyła. Książka ryje mi mózg. Wczoraj dotarłam do stron, na których był list pisany szyfrem. Składałam słowa po literce z palcem i językiem. Obraz choroby psychicznej - nienazwanej - rysujący się w listach chorej dla mnie niesamowicie ciekawy i przejmujący. Jest dobrze. A teraz się z nią rozstanę na 4 dni, bo jest za ciężka do pociągu - waży chyba tyle, co połowa mego bagażu ;)

W międzyczasie zdążyłam sobie łyknąć "Trzy wiedźmy" Pratchetta. OMUJBOSZE jaki Błazen <3 Jak ja lubię sir Terry'ego i tę jego umiejętność rysowania postaci. Takiej trafności fraz pojedynczych, które celnie się we mnie wbijają. Kocham Błazna. Kropka. No i zakończeniowy "plot twist" ^_^
[Stokrota]
[Dr Manhattan]
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Jokerowski

Post autor: Jokerowski » 14 stycznia 2017, 13:08

Obecnie "Snajper" - Chris Kyle
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 14 stycznia 2017, 13:41

[thumbnail]http://static.polityka.pl/_resource/res ... 1cdab_900x[/thumbnail]

Nie wiem, co myśleć. Prócz tego, że już nigdy nie napiszę swojego mokotowskiego horroru, z którym się gryzłam jakiś czas, zanim kazano mi przeczytać Ostachowicza.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 20 stycznia 2017, 13:02

[thumbnail]https://czarne.com.pl/uploads/catalog/p ... ywodne.jpg[/thumbnail]

Wiecie, że sama niezbyt często sięgam po reportaże i "Fabry wodne" też czytam z powodu przyczyn, a nie własnego wyboru. Ale czuję, że będę musiała napisać o nich coś więcej.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 20 stycznia 2017, 14:14

Obecnie męczę Inkwizytora (Jacek Piekara) i jeśli mam być szczera kompletnie mi nie idzie. Nie lubię głównego bohatera, a to już nie wróży najlepiej. Świat jest brutalny, niesprawiedliwy, jakiś taki... No nie wiem, większość światów w fantastyce takich jest, jednak nie podoba mi się jak został przedstawiony. Nawet to co z pozoru ma być dobre jest złe. Żeby jeszcze autor miał bardzo dobry warsztat i napisał to ciekawie, "pochłaniająco", a jak dla mnie to za bardzo się Piekara kunsztem nie popisał. Drażni mnie, że co kilka linijek pojawia się w mojej głowie myśl "Dżizas, przecież ja napisałabym to lepiej!" i chyba na dobre odłożę tą książeczkę na półkę. Ładna tylko z okładki.
Obrazek

Drugą pozycją jaką czytam obecnie, a przynajmniej się staram, bo nie mam za bardzo czasu, jest Dziecko Odyna (Siri Pettersen). Jak na razie nie jest najgorzej, miejmy nadzieję, że się rozkręci. Warto napomknąć, że interesujący jest fakt występowania nowej rasy i brak śladów po dobrze nam znanym "człowieku".
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 20 stycznia 2017, 22:38

Ja właśnie skończyłem "Gwiezdny pył" Neila Gaimana i była to pierwsza książka tego autora, która NIE porwała mnie bez reszty. Nie mówię, że była zła, była bardzo dobra, fajnie się ją czytało ale nie jest to genialny Gaiman, do którego przywykłem i którego się spodziewałem.

Teraz zacząłem "Asfaltowy saloon" Waldemara Łysiaka, polecony mi przez przyjaciela ("Zobacz sobie, coś jak te twoje pamiętniki") i jak na razie książka zapowiada się dobrze, irytując mnie jedynie tym, że od moich pamiętników jest znacznie lepsza.
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
Nuncjusz

Post autor: Nuncjusz » 21 stycznia 2017, 08:03

Ja obecnie, po raz enty powtarzam sobie Pamiętnik znaleziony w wannie - moją biblię, moje zwoje znad Morza Martwego.
Obrazek
nie akurat to wydanie, ale innego nie znalazłem w necie
O Boże, Bożycku! Nie było lepiej, jak przy cycku.

Awatar użytkownika
Vandaroth

Post autor: Vandaroth » 25 stycznia 2017, 22:28

@Siemn Teraz zauważyłem, że zadałaś pytanie :D Końcówka genialna, niespodziewana, można rzecz mindfuckowa. Polecam książkę, ponieważ jest warta przeczytania :)

Dzisiaj do mnie doszła książka Sławomira Muturi - Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości .
Jest to pan, który w Polsce zarządza 2000 mieszkań. Sam posiada ich około 700. Ponieważ bardzo zainteresowałem się nieruchomościami i sam chciałbym w przyszłości zarabiać na tym pieniądze, pragnę zaczerpnąć wiedzy od mistrza :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 26 stycznia 2017, 14:16

Obrazek

Trudno! Strugaccy jak zwykle mnie nie zawodzą. Ja się chyba w końcu pokuszę o jakąś zbiorczą dłuższą wypowiedź w ich temacie, bo zasługują. Do czego doprowadzi ten badawczy zwiad na obcej planecie? Czytam i się boję. A przecież jednocześnie im ufam. Podoba mi się koncept obserwatorów, nietykalnych, ale i niedotykających. Trudno, trudno być bogiem.
[Stokrota]
[Dr Manhattan]
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 27 stycznia 2017, 17:43

Obrazek

11% (dopiero, a mam wrażenie, że wieki to czytam) i główna bohaterka mnie irytuje plus nie wiem co się dzieje :| i mam wrażenie, że lepiej nie będzie
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo
na starą pannę to się nie zachowujesz
CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

ODPOWIEDZ