Szczęśliwego nowego roku 2020!!!

Co teraz czytasz?

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: Unni » 03 sierpnia 2015, 17:35

Siemomysła pisze:"Zabić drozda" to jedna z moich najulubieńszych książek :D
"Gwiezdny pył" takoż lubię bardzo, słuchać nigdy niczego nie próbowałam - zawsze mi się wydawało, że oni będą za wolno czytali i ja odpłynę myślami.

Ja jakoś super do audiobooków nadal nie jestem przekonana, wybieram raczej niewymagające myślenia teksty, bo zdarza mi się wyłączyć. Akurat Barciś jest całkiem niezły w tym czytaniu.

A w temacie: zaczęłam "Fairest" Marissy Meyer. Po kilku stronach zapowiada się smakowicie :)
WEIRD is a side effect of being AWESOME - niepoprawny blog Iwony Mag. My professional aspirations were simple - I wanted to be an intergalactic princess. Janet Evanovich

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 04 sierpnia 2015, 07:24

"Stacja Nowy Świat", znowu Biedrzyckiego. Please don't judge. :/ Może ja jestem uprzedzona po poprzedniej części, a może nie jestem i po prostu nie jest mi z ta narracją po drodze i w ogóle.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 04 sierpnia 2015, 07:34

"Piekło pocztowe". Lubię Moista. Wiedziałam, że lubię Moista po "Para w ruch", miałam nadzieję, że nie przestanę. Nie przestałam. I jest mało tych odnośników gwiazdkowanych pratchettowskich. Dla mnie bomba, bo one mnie zawsze niepomiernie irytowały. Książka wciąga, choć w łagodny sposób - nie muszę wiedzieć już i czytać szybko, ale CHCĘ wiedzieć, jak Moist ogarnie bałagan. No i filozoficzne wstawki - dla mnie miód.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Martys
Kontaktowanie:

Post autor: Martys » 04 sierpnia 2015, 10:41

Wczoraj ukończyłam "Łowcę z Lasu" Andrieja Lewickiego. Jako czytadło może być. Ot, napisane w universum gry, której nawet z tytułu nie kojarzę. Ciekawa odmiana. Zakończenie mocno otwarte, sugerujące istnienie kolejnych części, chociaż nigdzie się nie natknęłam nawet na wzmiankę o nich. Ale i też mocno nie szukałam.

Główna postać - Stas - nie do lubienia, co najwyżej do tolerowania. Niespecjalnie się przejmowałam, czy odstrzelą mu ten głupi ryj, ewentualnie inną część ciała, którą machał na lewo i prawo. Chociaż trzeba przyznać, że nie tak jak Sztywny u Gołkowskiego. Ale historia była ok, elementy tajemnicy dawkowane w odpowiednich ilościach i tempie. Co prawda flashback na końcu jest mocno wymuszony, no ale nie oczekujmy cudów po tego typu książce. Zirytowałam się przy niej niemiłosiernie, przeczytanie jej zajęło mi dwa razy dłużej, niż zakładałam, ale po kolejne części sięgnę bez wahania. Leciutka lekturka na taką pogodę. W zasadzie właśnie tego się spodziewałam, minus momenty irytacji i podniesionej brwi. Ale to co kto lubi.

I od razu sięgnęłam też po "Wektor zagrożenia". To samo universum, inny autor - Wiktor Noczkin. Po Noczkinie oczekuję więcej, bo czytałam jego poprzednie dwie pozycje wydane w Fabrycznej Zonie - "Ślepa plama" i "Czerep mutanta", które mi się zwyczajnie podobały i nie miałam najmniejszych uwag do nich. Póki co autor postanowił zacząć od opisu zmutowanych pająków i zajętego przez nie budynku. Nie do końca się z nim zgadzam, by był to dobry początek, ale ok. Czytam dalej.
"He never sleeps, the judge. He is dancing, dancing. He says that he will never die."
Cormac McCarthy, Blood Meridian, or the Evening Redness in the West
"What on earth is less reprehensible than the life of the Levovs?"
Philip Roth, American pastoral

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Post autor: Ag. » 04 sierpnia 2015, 20:50

"Ogródek w doniczkach"

Obrazek

Czytam, bo powoli szykuję się do przyszłego sezonu. W zeszłym roku miałam 2 krzaki pomidora, w tym mam osiem, na przyszły rok marzą mi się inne odmiany, sałata, ogórek, papryczki, może nawet na marchewkę się porwę… kiełkowniki takie fajne, może groszek albo lucernę… Generalnie książka z bardzo podstawową wiedzą, muszę uzupełniać artykułami z internetu, zwłaszcza że u nas trochę inne odmiany warzyw niż w Ameryce są popularne, ale ogólnie dobrze się czyta, trochę inspiracji jest i w przyszłym roku w końcu porządnie podłoże przygotuję.

Mam lekkiego fioła na punkcie moich pomidorów…
Trochę jeżozwierz, trochę być może Asperger, trochę pisarzyna.

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 06 sierpnia 2015, 09:56

Jestem w szoku. Skończyłam wczoraj "Wielkie nadzieje" Dickensa. Różne miałam przejścia z tym autorem, a on rożne "grzeszki", które powtarzały się w każdej książce, tymczasem w tej książce nie było po tym śladu. Pierwszy raz czytałam Dickensa, który jest tak zajmujący, nie "rozgaduje" się niepotrzebnie. Nadal są bohaterowie dickensowscy i humor, ale wszystko jest tak skondensowane i przemyślane, że do siebie pasuje. No i narrator! Na początku kręciłam głową, że narracja pierwszoosobowa, ale w tym wypadku to jest atut.

Teraz - przez Prophet - wzięłam do domu "Zgubę elfów". Czuję, że to się źle skończy :P

Awatar użytkownika
Martys
Kontaktowanie:

Post autor: Martys » 14 sierpnia 2015, 18:12

Wektor zagrożenia Noczkina przeczytany. Jak zwykle pan Noczkin mnie nie zawiódł. Ani jednej uniesionej brwi, ewentualnie zastanowienie, czy osobę - małą, kościstą, pewnie niedożywioną - można spić ŁYKIEM koniaku, ale może można. Nie wnikam. Styl pana Noczkina mi po prostu odpowiada i nawet nie zadaję pytań.

Bonus - Szwed.
SpoilerShow
Interesujące, że obie książki - i Wektor zagrożenia, i Łowca z Lasu zmierzają w to samo miejsce. Aż mam ochotę pograć w grę, by się przekonać, czy te całe Wektor i fajtery faktycznie są świętym graalem w grze, czy tylko dla Noczkina i Lewickiego, którzy nota bene są znajomymi i nawiązują do siebie nawzajem w książkach. Jeśli panowie będę kontynuować współpracę i będą sobie tak przeplatać historie, to nawet przeżyję szowinizm Lewickiego. Bonus - postaci opowiadają sobie plotki i legendy, które oparte są na motywach opowiadań konkursowych z universum Survarium. Smaczek jakich mało. Bardzo mi to do gustu przypadło, chociaż może nie byłabym chętna do przeczytania opowiadania o nawiedzonym Holowniku pływającym po Dnieprze.
Lekturka miła i lekka, jeśli ktoś lubi postapo. Tak w ogóle podobno Survarium stanowi jakiś podgatunek postapo, ale nie znam się aż tak, by w to wnikać.

Teraz sięgnęłam po Blackout Marca Elsberga i Paragraf 22 Josepha Hellera. Pierwsze - bo na mnie patrzyło z półki, drugie - bo przecież nie będę popylać z tą pierwszą knigą w komunikacji miejskiej. Żałuję, że nie kupiłam w e-booku, bo z tej cegły fort można zbudować.
"He never sleeps, the judge. He is dancing, dancing. He says that he will never die."
Cormac McCarthy, Blood Meridian, or the Evening Redness in the West
"What on earth is less reprehensible than the life of the Levovs?"
Philip Roth, American pastoral

Awatar użytkownika
jouska

Post autor: jouska » 15 sierpnia 2015, 21:09

Kassandra pisze:Jestem w szoku. Skończyłam wczoraj "Wielkie nadzieje" Dickensa.
Nie przeszkadzało ci zakończenie na siłę? Mnie to strasznie denerwowało. Tak bardzo nachalnego spiknięcia bohaterów nie czytałam chyba jeszcze nigdzie - może tylko w Mansfield Parku Jane Austen. Zawsze mnie denerwuje taka nieprzemyślana kompozycja. Masz pięćset stron (mówię o Austen) a zakochujesz w sobie bohaterów na ostatnich dwóch, no serio :C

Od paru dni czytam Kurs pisania scenariuszy Lewa Huntera i jeszcze nie wiem, co myśleć o tej książce. Strasznie nierówna. A, i wczoraj łyknęłam na raz Secrets of sir Richard Kenworthy. Lekka, zabawna historia na jedno popołudnie. Strasznie lubię Julię Quinn.
JOUSKA: a hypothetical conversation that you compulsively play out in your head.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 16 sierpnia 2015, 13:55

Machnęłam sobie z rana czwartą część cyklu "Temeraire" Naomi Novik.
Ciekawsza od trzeciej, albo przerwa zrobiła dobrze naszej znajomości. Smoki i okręty nadal mnie jarają.

Przeczytałam też Metro 2033. Nie ogarniam fenomenu zjawiska.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 19 sierpnia 2015, 20:48

Odświeżam sobie Pratchetta - gównie czarownice i straż. Skończyłam dziś "Na glinianych nogach". Podobało mi się bardziej niż za pierwszym razem, kiedy gonił mnie termin w bibliotece (jednak na Dysk trzeba mieć nastrój). Bezwstydnie tróloffuję Marchewę.

Awatar użytkownika
rumianek

Post autor: rumianek » 19 sierpnia 2015, 23:28

Kassandra, "wioska była tak mała, że nie było jej na żadnej mapie okolicy. Była tak mała, że nie było jej na mapie wioski" :D
Uwielbiam Pratchetta, zwłaszcza części z Babcią Weatherwax i Śmiercią

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 02 września 2015, 19:59

Czytam sobie "Amerykańskich bogów" :) Chociaż w planach było coś zupełnie innego...
Zachwyca mnie taka bezpośredniość Gaimana, a jednocześnie on tak to potrafi napisać, że pewne teksty nie ranią oczu/uszu/innych elementów człowieczeństwa.
SpoilerShow
np. "fiut w ustach"
WEIRD is a side effect of being AWESOME - niepoprawny blog Iwony Mag. My professional aspirations were simple - I wanted to be an intergalactic princess. Janet Evanovich

ODPOWIEDZ