Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Ulubione cytaty

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
firz

Re: Ulubione cytaty

Post autor: firz » 10 lipca 2013, 08:38

The NET is a waste of time, and that's exactly what's right about it.
— William Gibson (czytanka)
dobranoc

Awatar użytkownika
wołszebnik
Lokalizacja: http://www.facebook.com/joanna.gadawska?ref=tn_tnmn
Kontaktowanie:

Post autor: wołszebnik » 19 lipca 2013, 13:41

Sufi i opowieść o Hulagu Chanie

Do pewnego sufickiego nauczyciela przyszło kilkunastu wyznawców różnych religii i poprosiło:
- Przyjmij nas do grona swoich uczniów. Widzimy bowiem, że w naszych religiach nie pozostało nic z prawdy, a jesteśmy przekonani, że ty nauczasz jedynej prawdziwej drogi.
Sufi rzekł im:
- Czyżbyście nie znali historii o tym, jak mongolski władca Hulagu Chan zdobywał Syrię? Posłuchajcie więc:
W Bagdadzie panował wówczas kalif Mustasim. Jego wezyr, Ahmad, zachęcił Mongoła, by najechał ziemię jego pana. Gdy Hulagu Chan wygrał bitwę o Bagdad, Ahmad wyjechał mu na spotkanie spodziewając się sowitej zapłaty. "Marzy ci się pewnie nagroda?" - spytał Hulagu Chan. "O tak". "Wydałeś mi swojego pana, a teraz chcesz, bym wierzył, że dochowasz wierności mnie!?" - powiedział wódz mongolski i kazał Ahmada powiesić.
Zanim poprosicie kogoś, by was przyjął, zastanówcie się najpierw, czy nie zaniedbaliście po prostu drogi własnego nauczyciela. Dopiero kiedy będziecie tego pewni, możecie prosić, by ten ktoś przyjął was na uczniów.
Idries Shah.
A tymczasem w pewnym EL (acz z pewnością nie Dorado, zbyt ubogo tamże na to), gdzie prawowstecz:
Obrazek Acz wybaczmy demokracji, Orwell rzekł, wszak nie bez racji, że to w każdej delegacji,pod gajerkiem, przy korycie, pod krawatem, pcheł poszycie...
zbieżność nazw absolutnie przypadkowa

Awatar użytkownika
el Bandita
Kontaktowanie:

Post autor: el Bandita » 22 lipca 2013, 18:45

"Pchaj pan, cholera, pchaj!"

Bracia Sisters Patrick deWitt

Awatar użytkownika
wołszebnik
Lokalizacja: http://www.facebook.com/joanna.gadawska?ref=tn_tnmn
Kontaktowanie:

Post autor: wołszebnik » 05 sierpnia 2013, 22:48

Wolność wyboru
Była raz księgarnia, która sprzedawała tylko jedną książkę. A miała sto tysięcy ponumerowanych egzemplarzy tego samego tytułu. Tak jak w każdej innej księgarni klienci długo przeglądali towar, nie mogąc się zdecydować, który numer wybrać.
Gonçalo M. Tavares, Panowie z dzielnicy
A tymczasem w pewnym EL (acz z pewnością nie Dorado, zbyt ubogo tamże na to), gdzie prawowstecz:
Obrazek Acz wybaczmy demokracji, Orwell rzekł, wszak nie bez racji, że to w każdej delegacji,pod gajerkiem, przy korycie, pod krawatem, pcheł poszycie...
zbieżność nazw absolutnie przypadkowa

Awatar użytkownika
Nidabe

Post autor: Nidabe » 13 sierpnia 2013, 00:18

„Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.” Zafon

"- A sztuka? - spytała.
- Jest chorobą.
- Miłość?
- Rozczarowaniem.
- Religia?
- Wytwornym surogatem wiary.
- Jesteś sceptykiem.
- Nie. Sceptycyzm jest początkiem wiary.
- Więc czymże jesteś?
- Określać, znaczy ograniczać." Mojego najdroższego Wilde'a

Awatar użytkownika
firz

Post autor: firz » 24 sierpnia 2013, 12:58

O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je - słowa powodują, iż rzeczy, które wydawały się nieskończenie wielkie kiedy były w Twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają zupełnie zwyczajne. Jednak nie tylko o to chodzi, prawda? Najważniejsze sprawy leżą zbyt blisko najskrytszego miejsca Twej duszy, jak drogowskazy do skarbu, który wrogowie chcieliby Ci skraść. Zdobywasz się na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na Ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc co powiedziałeś, albo dlaczego uważałeś to za takie ważne, że prawie płakałeś mówiąc. Myślę, że to jest najgorsze. Kiedy tajemnica pozostaje niewyjawiona nie z braku słuchaczy, lecz z braku zrozumienia.
dobranoc

Awatar użytkownika
Corvus664

Post autor: Corvus664 » 22 maja 2014, 18:33

Oto kilka moich ulubiony cytatów:

„Well they say that You make beauty out of ash
But something has to burn before You can" - Disciple - Someday

„Wolność jest prawem wszystkich żyjących istotny" - Optimus Prime

„Należy wysłuchać i drugiej strony" - Zasada w procesie rzymskim

„Żyć w zgodzie z naturą" - Zenon z Kitionu

„Biały kruk" - Juwenalis

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 22 maja 2014, 20:31

Psst... ;) *macha łapką*
Działy bez naliczania postów to:
Przywitalnia;
Kawiarenka (z wyłączeniem podforum Książki i e-booki).
Regulamin
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Cosinus
Kontaktowanie:

Post autor: Cosinus » 05 czerwca 2014, 11:29

Piłsudski pisze:Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
Buddha pisze:Bogaci czy biedni, ludzie martwią się o pieniądze; cierpią przez ubóstwo i cierpią przez bogactwo. Ponieważ ich życiem kieruje chciwość, przeto nigdy nie są zadowoleni ani usatysfakcjonowani.
Owidiusz pisze:W miarę wzrostu bogactw rośnie i chciwość - im więcej kto ma, tym więcej pragnie
Wharton pisze:Na co człowieko­wi świs­tek z na­pisem, że stu­diował, li­zał du­py pro­feso­rom i opier­*** się przez 4, 6 czy 8 lat? [...] Ja­kie to wszys­tko głupie. Prze­cież jak coś umiesz, to umiesz - nie umiesz, to nie umiesz. Co ma do te­go szkoła i papierki?

Awatar użytkownika
Panna Kunegunda

Post autor: Panna Kunegunda » 22 czerwca 2014, 01:02

Dorzucę kilka cytatów od siebie;

„Prawda jest luksusem dla elity. Mimo, że czeka w bibliotece na każdego.” Jan Hartman

„Niektórzy powiadają, że przyjemność jest formą duszy. Nie powinieneś zastanawiać się, czy istnieje, lecz czy ją zgłębiłeś.” z anime Fate/Zero

„Nawet ci, którzy żyją bez kajdan, wciąż są skrępowani strachem, tradycją, czy honorem. Niewolnicy marzą o wolności, ale ja przekonałem się, że ludzie wolni marzą o niej jeszcze bardziej.” z gry Dragon Age

„To co poddani dają nam z własnej woli -rzekła -nie jest za darmo. Pamiętaj o tym. Musimy to cenić, ponieważ to jedyny sposób, abyśmy byli tego warci.” „Dragon Age – Początek” Gaider David

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 04 września 2014, 11:19

"A wszystko dlatego, ze jestem gównem, a nie pisarzem, jaki ze mnie u diabła pisarz, jeśli nienawidzę pisania, jeśli pisanie to dla mnie męka, wstydliwe, nieprzyjemne zjecie, coś w rodzaju bolesnego fizjologicznego wypróżnienia, coś w rodzaju biegunki, w rodzaju wyciskania ropy z wrzodzianki, nienawidzę, strach pomyśleć, że będę musiał to robić przez całe życie, że już jestem skazany, że teraz już mnie nie zwolnią, tylko wciąż będą się domagać - daj, daj i ja będę dawać, ale teraz nie mogę, nawet myśleć o tym nie mogę, bo zwymiotuję..."

"Trudność polega na tym, żeby wyobrazić sobie ich pracę, pomysły, możliwości - gdzie mi tam... To w ogóle niemożliwe. Szympans nie potrafi napisać powieści o ludziach. Jak ja mogę napisać powieść o człowieku, który nie ma już żadnych potrzeb poza duchowymi? oczywiście, coś niecoś można sobie wyobrazić. Atmosferę. Stan nieustannej twórczej ekstazy. Poczucie własnej wszechmocy, niezależności... brak kompleksów, absolutny brak strachu... Tak, żeby napisać taką książkę, trzeba się nażreć LSD. W ogóle emocjonalna sfera homo super, z punktu widzenia zwyczajnego człowieka wyglądałaby jak patologia. Choroba... Życie - to choroba materii, myślenie - choroba życia."

Oba cytaty przepisane z "Pory deszczów" Arkadija i Borysa Strugackich :)
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo
na starą pannę to się nie zachowujesz
CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Prophet
Straż! Straż!

Post autor: Prophet » 19 września 2014, 20:01

Ten cytat będzie się chodził za mną długo ^^" :
Kruffachi - 19 wrz 2014, 19:49
Tak, Mamusia Muminka trze pyty na placki ziemniaczane.

Kruffachi - 19 wrz 2014, 19:51
Eee... pyry.
Przepraszam, musiałam. :D
Obrazek

Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
W dal poszły przez chmurną pustynię piaszczystą,
W dal ciemną, bezkresną, w dal szarą i mglistą...

KLIK

ODPOWIEDZ