Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Twój ulubiony horror. 18+

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Joly Jumper

Twój ulubiony horror. 18+

Post autor: Joly Jumper » 30 listopada 2011, 21:50

Nie wiem gdzie można wstawić ten temat więc wrzucam go do OffTopic'a.
Jeżeli interesują cię książkowe horrory, to napisz tutaj który lub jaka seria i oczywiście podaj autora.
A więc zaczynając ode mnie to: Guy N. Smith. Nie można brać tych jego bzdur na serio, do tego trzeba podejść jak do parodii, np. cykl kraby - totalny odmóżdżacz (korekta! - jak to się piszę poprawnie?! :) ), ale relaksujący. Podchodzę do tego wiedząc czego można się spodziewać i nie tłumaczę (jak wielu ludzi) jak to możliwe, żeby istniały wielkie kraby itp.
C.D.N.
@Soba Dzięki za teleportację :) A, no i droga moderatorko nie bierz wszystkiego co piszę na serio (właśnie po to stosuję "buziaczki" :D ). Trzeba mnie czytać trochę między wierszami :) Masz jakiś ulubiony horrorek (tego też pewnie nie ma w słowniku :) ), moje przypuszczenie (może być mylne) biorę z tego, że wszystkich straszysz na powitanie pozdrowieniem "bu" :)

Awatar użytkownika
Vipera

RE: Twój ulubiony horror. 18+

Post autor: Vipera » 30 listopada 2011, 22:09

O filmie mogłabym się wypowiedzieć, jednak książki z tego gatunku nie małam jeszcze okazji czytać.

Awatar użytkownika
Joly Jumper

Post autor: Joly Jumper » 02 grudnia 2011, 17:22

@Vipera - zapraszam do działu film, tam obecnie utworzyłem temat filmików horrorzastych (co za słowtwórstwo, jach :) )

Awatar użytkownika
tomek11

Post autor: tomek11 » 13 grudnia 2011, 22:37

Mi spodobała się książka "Misery", może to nie horror, ale mnie przeraziła postać Annie i zainteresowało, jak myśli osoba do tego stopnia chora psychicznie.

Awatar użytkownika
Gabriela

Re: Twój ulubiony horror. 18+

Post autor: Gabriela » 31 lipca 2012, 14:18

"Dom pełen drzwi" Lumley'a. Pod prostą i dość banalną fabułą kryją się psychologiczne zawiłości, obnażenie pierwotnych lęków człowieka... Ma w sobie coś, co nie pozwala mi o niej zapomnieć.

Awatar użytkownika
hakuz
Kontaktowanie:

Re: RE: Twój ulubiony horror. 18+

Post autor: hakuz » 07 sierpnia 2012, 01:28

tomek11 pisze:Mi spodobała się książka "Misery", może to nie horror, ale mnie przeraziła postać Annie i zainteresowało, jak myśli osoba do tego stopnia chora psychicznie.
Się zgadzam. I niesamowity opis bólu fizycznego, aż ciarki przechodziły po plecach. Po wieczorze z tą książką, śniły mi się połamane nogi.

Z horrorów podobała mi się też "Niebajka" Raymonda E. Feist'a, baardzo dziwna ale jak na horror też ciekawa powieść o rodzinie, która przeprowadza się z Hollywood do małej mieściny otoczonej lasem, w którym dzieją się dziwne rzeczy... Czytałem już dawno temu, będzie jakieś pięć lat, ale zapadła mi w pamięć i myślę że warta polecenia.
...

Awatar użytkownika
Mua

Post autor: Mua » 19 października 2012, 21:11

Szczerze polecam serię 'Obcy' :) Zwłaszcza ostatni tom (nie pamiętam dokładnego tytułu)
Miałem szczęście skończyć czytać ostatnią część po zmroku :|
Ciężko było przejść przez ciemny korytarz w domu, a co dopiero jak chwilę później siedziałem za kółkiem... SAM... ;o
Książka 25zł, samochód 15000zł, mina rozglądającego się po samochodzie mnie... bezcenna :D

Awatar użytkownika
Kajkuto

Post autor: Kajkuto » 20 października 2012, 16:23

Trochę horrorów różnych autorów przeczytałem. Ogólnie książki Mastertoona mi sie podobały, nie które miały dobry klimat, niestety nie przytoczę teraz tytułów bo czytałem go daawno temu. Ale najbardziej zapadły mi w pamięci książki F. Paula Wilsona, ma taką jedną serię zaczynającą się od "Twierdza", chyba 6 książek w nią wchodzi ale ja przeczytałem chyba 4 albo 5. Jako horror polecam gorąco. Ma w sobie to coś. A książki Guy N. Smitha to chyba w większości takie są, jak dobrze pamiętam to miał nie tylko o wielkich krabach:p Ma fantazję facet.

Awatar użytkownika
hakuz
Kontaktowanie:

Post autor: hakuz » 31 października 2012, 04:41

Zapomniałem o opowiadaniach.
Edgar Allan Poe, mistrz grozy, jak dla mnie.
"Studnia i wahadło", "Serce oskarżycielem", "Maska czerwonego moru", "Przedwczesny pogrzeb" czy "Zagłada domu Usherów". I wiele, wiele innych. Wyżej wymienione najbardziej zapadły mi jednak w pamięć.
Niesamowita atmosfera, napięcie, emocje... Polecam każdemu, kto lubi, żeby mu się czasem włos na głowie zjeżył.
...

Awatar użytkownika
Dwaggyy

Post autor: Dwaggyy » 07 czerwca 2013, 21:51

Czytałem kiedyś jakąś "książkę" o "Cichym Wzgórzu", jednak była chyba pisana raczej przez fana tejże serii.

Awatar użytkownika
Izzy

Post autor: Izzy » 06 października 2014, 22:08

Stephen King;
- "Historia Lisey",
- "Wielki Marsz",
- "Komórka",
- "Colorado Kid"

King od lat uświadamia mi, że horrory mogą być tak samo wciągające jak fantasy, w których od zawsze się zaczytywałam.
Jest jednak jeden wyjątek; a mianowicie "Pod kopułą", gdzie w miarę wciągający początek przerodził się w papkę niemal nie do przebrnięcia gdzieś w połowie...

Awatar użytkownika
buubi

Post autor: buubi » 01 lipca 2015, 16:13

King - Smętarz dla zwierzaków

Mistrzostwo horroru

ODPOWIEDZ