Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Ulubiona książka

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
firz

Re: Ulubiona książka

Post autor: firz » 10 czerwca 2013, 21:24

sklepik z marzeniami, trylogia ciągu, 1984.
dobranoc

Awatar użytkownika
Asza

Post autor: Asza » 26 czerwca 2013, 15:00

Moją ulubioną książką, a właściwie serią książek, jest spis felietonów Clarksona. Z umiarkowaną dozą, momentami czarnego humoru, krytycznie i ironicznie o współczesności. Obnaża absurdy życia w we względnie cywilizowanym kraju.

Awatar użytkownika
Ochmar

Post autor: Ochmar » 26 czerwca 2013, 18:30

Mi się podobała trylogia czarnego anioła, ale nie pogardzę także paroma dobrymi książkami Cejrowskiego - i to właśnie tam szukałbym swojej ulubionej. :)
Poza tym CHUDSZY też jest świetny! :)

Awatar użytkownika
newborn

Post autor: newborn » 14 lipca 2013, 21:37

O ludzie, pytanie człowieka o ulubioną książkę, to jak pytanie matki, które dziecko kocha najbardziej, no nie godzi się, ale niech będzie.
Seria o Harrym Potterze zawsze będzie miała osobne miejsce w moim sercu, ponieważ dorastałam z tą książką, na każdą część czekałam pod księgarnią z wypiekami na twarzy, a potem czytałam po milion razy. Oprócz tego wszystko co Pilipiuka, wszystko co Kossakowskiej, opowiadania Kinga + "Smętarz zwieżąt", Cejrowskiego "Rio Anaconda" i "Gringo", "Noc zombie" Briana Keena wraz z drugą częścią, wszystko co Trudi Canavan, a na koniec "Runy" Joanne Harris (tej od "Czekolady"). Różnie różniście, ale zawsze mniam.

Awatar użytkownika
somnambulik

Post autor: somnambulik » 08 sierpnia 2013, 02:04

Ja ostatnio zachłysnęłam się literaturą, pewnie mój ranking jeszcze będzie się modyfikował, bo mam jeszcze co najmniej 30 książek do przeczytania, ale na razie najbardziej urzekły mnie:
"Dzieci ze schowka", Ryuu Murakami
"Opowieść o królu pól", Isaac Bashevis Singer
"Nagi lunch", William S. Burroughs
"622 upadki Bunga, czyli demoniczna kobieta", Witkacy
"Czarodziej", Nabokov
"Sklepy cynamonowe", Schulz
"Malowany ptak", Kosiński

Jeszcze będę nadrabiać.

Awatar użytkownika
Nidabe

Post autor: Nidabe » 13 sierpnia 2013, 00:21

Dla mnie "Złe Małpy" taka miłość od pierwszego przeczytania. Czytasz, myślisz, że ogarniasz, aż okazuje się, że zupełnie nie ogarniasz ;)

Awatar użytkownika
Siola

Post autor: Siola » 29 maja 2014, 15:32

dawno temu czytałam książke Oskarżony Pluszowy M. i zapadła mi w pamieci bardzo, moze to z sentyment do pluszaków, ale książka piękna.

Awatar użytkownika
al-Kahinat

Post autor: al-Kahinat » 11 września 2014, 17:48

Napisałabym długą listę :D ale ograniczę się do tych naj naj.

- Cykl "Pamięć, Smutek i Cierń" Tada Williamsa. Genialna powieść, epickością przewyższająca "Władcę Pierścieni"
- "Piekło Pocztowe" Terry'ego Pratchetta.
- "Diuna" i pozostałe tomy cyklu Franka Herberta (ale tylko Franka ^^).
- "Wiedźmin". Tu chyba nie muszę tłumaczyć.
- "Wojna Kwiatów" Tada Williamsa.
- "Wiedźmikołaj" Terry'ego Pratchetta.

Awatar użytkownika
Preludia

Post autor: Preludia » 08 października 2014, 21:48

Moją ulubioną książką (serią) nadal i wciąż jest "Harry Potter". Chyba nigdy z tego nie wyrosnę. :(

Awatar użytkownika
Joande

Post autor: Joande » 10 listopada 2014, 11:23

Oj, ciężko wybrać... chyba ,,Nawałnica mieczy'' z ,,Pieśni'' G. Martina. To było wspaniałe :roll:, szczególnie śmierć Joffrey'a i ,,tylko Cat'', ale może przejdę do tematu...
Ostatnio czytałam ,,Złodziejkę książek'' Marcusa Zusaka i naprawdę mi się spodobało. Tylko to zakończenie takie smutne było, no ale, takie miało być. Bardzo się do tych bohaterów przywiązałam... naprawdę, przepiękna książka.
Jak mi coś przyjdzie do głowy, to może jeszcze się wypowiem.

Awatar użytkownika
Soplicum

Post autor: Soplicum » 11 listopada 2014, 15:00

Zdecydowanie "Piekło pocztowe", "Świat finansjery" i "Para w ruch". Taki cykl Pratchetta :) "Nauka świata dysku" tomy 1-3 też bardzo ciekawe. Genialne połączenie fabuły z rozważaniem tematów filozoficznych. No a czwarty tom dopiero kupię.

Zdecydowanie polecam "Winnetou" 1-3 Karola Maya i inne jego książki. Jak zazwyczaj książek przygodowych nie czytam, tak do tych regularnie wracam. Taka "literatura dla chłopców" :P

Awatar użytkownika
Owca InFlames

Post autor: Owca InFlames » 21 listopada 2014, 11:20

"Portret Doriana Graya". Kropka.

ODPOWIEDZ