Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Ulubiona książka

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Re: Ulubiona książka

Post autor: Siemomysła » 23 lipca 2016, 22:21

Jane Weller pisze:Ciężko jest wybrać jedną pozycję z tych wszystkich książek, które napisała, ale chyba Wszystko Czerwone jest moją ulubioną pozycją.
<3 Ej, serio, moją też, zaraz potem Klin, ale przyznam, że Klin zasadniczo ma w sobie gościa z radiowym głosem i ...

W ogóle to wynurzając ten dział, spowodowałaś, że myślę o tym. I myślę. I mam wrażenie, że u mnie to będzie jednak "Gwiazda Mórz" Josepha O'Connora. To po prostu jest dzieło sztuki. Sposób prowadzenia historii, sposób wprowadzania czytelnika w dzieje bohaterów, totalnie, absolutnie najcudniejsze rozkminy na temat tworzenia pieśni, a więc historii, a więc wpływu na to, co ludzie biorą za prawdę. Jest mi tak przykro, że nie mogę jej kupić, że aż jestem gotowa ją ukraść...

Za nią są inne. Ale niech będzie - ulubiona książka.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Jokerowski

Post autor: Jokerowski » 17 stycznia 2017, 16:25

Między innymi "Chłopcy z placu broni" ; "Hobbit"
Obrazek

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 20 stycznia 2017, 10:43

Moim numerem jeden jest saga Wiedźmińska, autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Mam do tej pozycji wielki sentyment - dzięki Wiedźminowi właśnie pokonałam wstręt do książek, zakochałam się w literaturze fantastycznej i sama zaczęłam pisać, a przygody Geralta ciekawią i pochłaniają mnie do tej pory, mimo że znam wszystkie części niemalże na pamięć :lol:
Jeszcze jedną pozycją wartą wyróżnienia jest Pan Lodowego Ogrodu, spod pióra Grzędowicza. Bardzo spodobał mi się motyw obcej planety, magii-niemagii, a także inności drugiego świata, różnicy kultur, fauny, flory i tego co mieszkańcy Midgaardu uważali za codzienne. Moim zdaniem autor miał świetny pomysł, wykonanie naprawdę dobre, chociaż przyznam, że końcówka mnie nieco rozczarowała ^^'
Obrazek

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 20 stycznia 2017, 22:55

Wybrać ulubioną książkę? To jakby kazać komuś wybrać ulubione dziecko! *ekhm* Rudy Orm *ekhh, ekhh, ekhm*
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
antoni12

Post autor: antoni12 » 15 lipca 2018, 10:49

Moją ulubioną księgą jest Biblia, wielogatunkowe arcydzieło literackie niezwykle obiektywne.

ODPOWIEDZ