Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Ulubiony autor i jego twórczość

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Stella R. Pellet

Re: Ulubiony autor i jego twórczość

Post autor: Stella R. Pellet » 26 grudnia 2013, 17:45

Andre Norton :bag:

Można mówić dużo i wiele, w górę i w dół wzrokiem uciekając.

Bardzo lubię jej książki i niektóre czytałem po kilka razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 26 grudnia 2013, 19:32

Ja też bardzo lubię Andre Norton. Mam wszystkie części "Świata Czarownic" i "Świt...". Z facetów w ostatnich latach najbardziej mnie wciągnął Dan Simmons, a globalnie to Juliusz Verne bez konkurencji ;).
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
Stella R. Pellet

Post autor: Stella R. Pellet » 26 grudnia 2013, 20:43

Oooo, tak bardzo zazdraszczam, ja od Andre Norton miałem fizycznie tylko Świat Czarownic (minus czwarty tom, kiedy córka Tregartha uległa złemu czarującemu magowi LOL), a także Rok Jednorożca + Pas Lamparta, ale na telefonie noszę ze sobą wszystkie trzy cykle: Świat Czarownic, Wielkie Poruszenie i Kroniki Lormtu.
Obrazek

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 26 grudnia 2013, 21:49

Co by nie mówić, dla mnie "Świat Czarownic" i "Świat Czarownic w Pułapce" są najlepsze. Zderzenie ziemskiego Tregartha z nowym uniwersum i świetny zwrot akcji, gdy okazuje się, kto tak naprawdę jest wrogiem. Epickie.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 27 grudnia 2013, 12:58

A mnie akurat Norton pokonała... Nic, zupełnie nic - ani bohaterowie, ani fabuły, ani ten niby fajny świat, który tak naprawdę jest prosty jak konstrukcja cepa :/ A najbardziej bolał warsztat.

Z ulubionych Pacyński (bo postaci, gorycz i słodko-gorzki humor), Brzezińska (bo postaci, gorycz i słodko-gorzki humor), Stephenson (bo intelektualne pisanie), Lem (bo intelektualne pisanie) i po nadrabianiu kulturowych zaległości doklejam Gamaina.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
donut13th

Post autor: donut13th » 13 stycznia 2014, 21:57

Od siebie mogę polecić całą serię o Świecie Wynurzonym pióra Licii Troisi, zdecydowanie przyciągnęła mnie na dłużej, słowem świetnie napisane trzymające w napięciu fantasy.
Dalej, wszystkie książki o Wiedźminie Geralcie pióra Sapkowskiego, myślę, że tego nie trzeba tłumaczyć.
Następnie, i teraz pewnie mnie zlinczujecie, Christopher Paolini i jego saga Dziedzictwo. Wiem, że wypromowali go rodzice. Wiem, że w niektórych miejscach mogło być to lepiej napisane. Ale zdania nie zmienię, ta seria jest zdecydowanie moją ulubioną, może dlatego że kiedy zacząłem to czytać to utażsamiałem się z głównym bohaterem i razem z nim przeżywałem wszystkie przygody i miłości. Powiem tak, to jedyna, powtarzam, JEDYNA, saga po której prawie się popłakałem i przez bitą godzinę chodziłem po domu i wpatrywałem się w ściany.

Awatar użytkownika
Stella R. Pellet

Post autor: Stella R. Pellet » 14 stycznia 2014, 05:17

Pragnę zauważyć, że to cykl, a nie saga ;p

Z ciekawości zapytam, łącznie z najnowszym wiedźminem? Tym, fe fuj i wogle?:P
Obrazek

Awatar użytkownika
buubi

Post autor: buubi » 01 lipca 2015, 16:26

Stephen King, zarówno za horrory, za scenariusze i opowiadania, no i za Mroczną Wieżę

Awatar użytkownika
Roarshark

Post autor: Roarshark » 04 grudnia 2015, 18:33

Przez długi czas moim ulubionym autorem był Douglas Adams, potem Terry Pratchett. Aktualnie ulubionego chyba nie mam.

ODPOWIEDZ