Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Ulubiony autor i jego twórczość

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Quenya
Kontaktowanie:

Re: Ulubiony autor i jego twórczość

Post autor: Quenya » 12 września 2012, 13:59

Ja czytałam ''Ćpuna'' i powiem, że nie zachwycił mnie. Taki sobie, ot książka na deszczowe dni. A ja jeszcze lubię Jenny Nimmo.
Ci, których najtrudniej kochać, najbardziej potrzebują naszej miłości.

Awatar użytkownika
Mua

Post autor: Mua » 30 września 2012, 08:40

Brent Weeks - Trylogia anioła nocy
książka genialna, dużo akcji, zagadek, i co najważniejsze dla mnie, nie do końca szczęśliwe zakończenie :)
Ci, którzy lubią fantasy, przygodę i akcję, zwłaszcza szermierkę, przeczytają tą pozycję jednym tchem :)

Awatar użytkownika
Slaxl

Post autor: Slaxl » 30 września 2012, 19:33

Rick Riordan i jego calusieńka twórczość - to on zainteresował mnie mitologią grecką :'D. Uwielbiam styl pisania tego gościa. Jest taki lekki i zabawny, mimo to potrafi dostosować się do każdej sytuacji. Ubóstwiam go i tyle. Polecam - szczególnie tych młodszych - do sięgnięcia po jego książki.

Awatar użytkownika
Dracarys

Post autor: Dracarys » 05 października 2012, 22:49

Wiele się tego tałatajstwa nazbierało.
Przede wszystkim G. R.R. Martin, za "Pieśń lodu i ognia", reszty dzieł nie miałam jeszcze okazji przeczytać, ale stoją sobie cierpliwie w kolejce.
Cenię sobie także:
  • Suzanne Collins za "Igrzyska Śmierci". Ta kobieta potrafi grać na ludzkich emocjach, niesamowita umiejętność.
  • Trudi Canavan za "Trylogię czarnego maga", "Trylogię Zdrajcy" i "Uczennicę Maga". Zaczęłam także jej kolejny cykl: "Erę Pięciorga", jednak moim zdaniem autorka zbyt głęboko zakorzeniła się w Kyralii i Krainach Sprzymierzonych, by tworzyć w innym świecie, tak więc ta trylogia znacznie odstawała od reszty, nie miała ich uroku i lekkości pióra.
  • Andrzeja Sapkowskiego za "Wiedźmina", jednakowoż (możecie mnie bić) moim zdaniem prawdziwy wiedźmin skończył się na pierwszych 2 tomach opowiadań. Seria rozpoczęta przez "Krew Elfów" także była całkiem przyjemna, jednak nie było to już to samo.
  • Libbę Bray za "Magiczny krąg". Zapunktowała u mnie cudownym, urzekającym klimatem wiktoriańskiej Anglii i wyjątkowymi postaciami dziewcząt ze Spence. Uwielbiam.
  • Elżbietę Cherezińską za "Północną Drogę". Mam słabość do książek o tematyce w stylu"była sobie kobieta", szczególnie tak zgrabnie umieszczonych w realiach dalekiej północy. Od jakiegoś czasu staram się też zabrać za jej "Koronę śniegu i krwi", ale jakoś nie mogę się przełamać (strasznie opasłe tomisko).
  • Annę Brzezińską za "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny". Jeśli Sapkowski jest królem polskiej fantastyki, to ona jest królową. Boskie poczucie humoru.
  • Cassandrę Clare za "Dary Anioła" i "Piekielne Maszyny". Bardzo przyjemnie się czyta, postacie męskie widocznie wyidealizowane i naciągnięte, ale w dobrą stronę. Tylko główna bohaterka troszkę mnie irytuje.
  • Michelle Moran za "Heretycką królową", która jest moim najnowszym nabytkiem. Reszta jej prac gdzieś wędruje poczta po Polsce, może dotrze do mnie za jakiś miesiąc. ;-) Zakochałam się od pierwszego wejrzenia.
To by było chyba tyle z tych ulubionych.

Awatar użytkownika
BlueBoy

Post autor: BlueBoy » 07 października 2012, 11:00

Czy nikt tutaj naprawdę nie słyszał o Johnie Flanaganie? Bo jakoś nikt o nim nie wspomniał!
Nie słyszeliście nigdy o jego "Zwiadowcach" ?
A jak słyszeliście to nie są tak dobre żeby je tu wymienić?

No cóż, mój ulubiony autor:
John Flanagan - Twórca pięknej serii: Zwiadowcy
W Skład której wchodzą:
-Tom 1: Ruiny Gorlanu
-Tom 2: Płonący Most
-Tom 3: Ziemia Skuta Lodem
-Tom 4: Bitwa o Skandię
-Tom 5: Czarnoksiężnik z Północy
-Tom 6: Oblężenie Zamku Macindaw
-Tom 7: Okup za Eraka
-Tom 8: Królowie Clommelu
-Tom 9: Halt w Niebezpieczeństwie
-Tom 10: Cesarz Nigon-Ja
-Tom 11:Zaginione Historie

Każda książka jest wręcz wspaniała. Przeczytałem wszystkie, i przeczytam je niedługo jeszcze raz

Po za tym zabieram się za jego nową serię: Drużyna

Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Kajkuto

Post autor: Kajkuto » 20 października 2012, 17:41

A ja to nie czytałem żadnego z tych autorów:P Przymierzałem się do S. Kinga kilkakrotnie ale jego styl kompletnie mi nie podchodzi. Jakoś nie mogłem przebrnąć przez jego książki. Harrego Pottera nietrawię więc i te książki ominąłem, a tak to czytam takich autorów jak Harlan Coben, Robin Cook, Lee Child, James Patterson. Polecam ich książki bo ciężko się od nich oderwać. No i czytam wszystkie książki z kanonu Gwiezdnych Wojen niezależnie od autorów:)

Awatar użytkownika
van Tesse

Post autor: van Tesse » 02 listopada 2012, 19:23

Ostatnio zaczęłam się zaczytywać w "Domu nocy", "Sadze o ludziach lodu".
Canavan poszła na bok...

Awatar użytkownika
zagulski.adrian

Post autor: zagulski.adrian » 08 grudnia 2012, 13:00

Dla mnie ulubionych autorów było kilku zmieniali się oni wraz z wiekiem, kiedyś była to J. K. Rowling z serią o Harrym Potterze, później był to J. R. R. Tolkien z serią Władca Pierścieni + Hobbit a obecnie stał się nim Stephen King wraz ze swoimi opowiadaniami.

Awatar użytkownika
Dr. Gonzo

Post autor: Dr. Gonzo » 09 grudnia 2012, 13:21

Hunter S. Thompson za Lęk i odrazę w Las Vegas. Pamiętniki Rumowe zostawiłem w Polsce, więc jeszcze nie czytałem. A do reszty jego książek muszę podszkolić swój angielski, bo przecież dlaczego mieliby tłumaczyć jego książki.
Kinga zacząłem czytać Skazanego na Shawshank i jak na razie rewelka. Ale z chwaleniem poczekam jak przeczytam parę jego dzieł.
Sapkowski za Sagę o Wiedźminie. Postać Zireael jest dla mnie jak na razie najbardziej rozbudowaną i ciekawą bohaterką literacką ewer.
Dan Simmons za Chyżwara. Pomógł mi trochę w stworzeniu pewnego bohatera, ale mniejsza z tym. Hyperion po prostu trzeba przeczytać.

Awatar użytkownika
tommy-gun

Post autor: tommy-gun » 15 grudnia 2012, 23:02

Jeśli chodzi o uwielbiany przeze mnie gatunek książek (pamiętniki i psychologiczne), to nie mam ulubionego autora. A jeśli chodzi o fantastykę - Andrzej Sapkowski. Saga o Wiedźminie zachwyciła mnie od pierwszej do ostatniej strony i za każdym chętnie do niej wracam. :)

Awatar użytkownika
marookko

Post autor: marookko » 13 stycznia 2013, 14:57

Zgodzę się z przed mówcą. Mój ulubiony autor Andrzej Sapkowski. Saga o wiedźminie i Trylogia Husycka, naprawdę mi się podobały. Czytałem innych polskich autorów fantastycznych, lecz nie zachwyciły mnie, tak samo jak książki pana Andrzeja.

Awatar użytkownika
AlpenGold

Post autor: AlpenGold » 18 sierpnia 2013, 21:59

Nie mam ulubionego autora. Uważam, że jeszcze za mało przeczytałam, by wybrać tego najlepszego z najlepszych. :D Ale mam kilku - trzech - których twórczość baardzo mi się podoba i chciałabym przeczytać jak najwięcej ich książek. Są to (kolejność nie ma znaczenia):
- Stephen King - póki co przeczytałam 3 jego książki: "Worek kości", "Lśnienie" i "4 po północy"
- Carlos Ruiz Zafón - za "Cienia wiatru", "Grę anioła" i "Więźnia nieba" *.*
- Cecelia Ahern - również trzy książki: "PS Kocham Cię", "Na końcu tęczy" i "Dziękuję za wspomnienia" (aktualnie tę kończę :P).
Poza tym bardzo lubię Stiega Larssona za trylogię "Millennium", ale to są jego jedyne książki (chyba O.o ale o innych nie słyszałam), więc ulubionym nigdy nie będzie. :P I podobają mi się również książki Grahama Mastertona, ale na razie przeczytałam tylko dwie - "Krzywa Sweetmana" i "Zaklęci".

ODPOWIEDZ