Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Ulubione cytaty

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Prophet
Straż! Straż!

Re: Ulubione cytaty

Post autor: Prophet » 12 listopada 2017, 19:59

- Jadłeś coś, Henry? - zapytałem kaprala Little'a.
- Jasne. Podzieliliśmy się z Frankiem kiełbasą.
- Czy ty wiesz, co Belgowie ładują do kiełbas?
- Wolę o tym nie myśleć.
- Zmielonych nazistów z wodą i płatkami zbożowymi.
- Czy nikt nawet wówczas nie wpadł na to, co się wydarzyło? - zapytałem Charlesa Fritha. - Czy nikt nie zastanowił się ani przez chwilę nad tym, jakie stworzenie mogło leżeć w zamkniętej trumnie niemal przez trzynaście lat bez powietrza, jedzenia i wody?
- Obawiam się, że nie, stary. Służby bezpieczeństwa nigdy nie są dobre w komunikowaniu się pomiędzy sobą, niestety.
- Czy naprawdę nie znalazł się wśród was nikt z wyobraźnią?
- Wyobraźnią? - zaskoczony Charles Frith szybko zamrugał oczyma, jakbym właśnie użył jakiegoś nieprzyzwoitego słowa. - Przykro mi to powiedzieć, ale od pracowników MI6 wyobraźnia nie jest wymagana.
Oba cytaty z "Potomka" Grahama Mastertona
Obrazek

Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
W dal poszły przez chmurną pustynię piaszczystą,
W dal ciemną, bezkresną, w dal szarą i mglistą...

KLIK

Awatar użytkownika
czytelnik_st

Re: Ulubione cytaty

Post autor: czytelnik_st » 01 lutego 2018, 13:15

Moim ulubionym cytatem jest fragment pewnej książki psychologicznej. Natomiast nie pamiętam jej tytułu. Zawsze kiedy mam gorszy dzień, dodaje mi on siły do działania.
“ Każdy kolejny dzień to okazja, by stawać się lepszą wersją siebie. Spełniać marzenia. Cieszyć się życiem. Sukcesu nie określamy liczbą kroków. Sukces określamy wysiłkiem, jaki wkładamy w postęp każdego dnia. Tylko i wyłącznie od Ciebie zależy, czy ten sukces osiągniesz.”

ODPOWIEDZ