Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Żegnaj baj baj

DRABBLE
Dlaczego piszę te krótkie fraszki? Bo słów mi brak. ~ Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Żegnaj baj baj

Post autor: pierdoła saska » 13 lutego 2017, 19:44

Gwar znów niósł się korytarzem, jakby w kuchni zamknięto całe targowisko i tylko baby z dziadem tam brakowało. Stłoczeni ludzie widelcami walczyli z wrogiem. Pokonywali sernikowe blanki, bezowe pociski i jabłecznikowy desant, a nad polem bitwy unosiły się hihy, hahy, ochy i achy.
Andrzej uśmiechnął się ostatni raz do Asi, uścisnął dłoń Józefa i wrócił do nienaturalnie pustego pokoju. Westchnął ciężko, przytłoczony ciszą, usiadł, a krzesło skrzypnęło smutno – zostali tu sami. Co dalej? Chwilę patrzył na puste biurka, ślady ramek na ścianie, na niezapisaną stronę i wreszcie zanotował:
Wpływ redukcji etatów na otyłość personelu, wynikłą z konsumpcji pożegnalnych ciast.

Drabbel życiem inspirowany. Ale jakie dobre te ciasta były :bag: niemniej smutno jakoś i tak. :/ Lajf, lajf... że sobie tak pozawodzę ;)
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Re: Żegnaj baj baj

Post autor: R. Bates » 14 lutego 2017, 08:05

Znam ten problem, więc napiszę, że drabble jest ok. Choć mnie nie porwał. Ale tytuł słaby imho. Drabble to tak mała forma, że każde słowo jest ważne - nawet to w tytule (twój tytuł to dwadzieścia dziewięć tysięcznych całego tekstu, a zatem spory jego kawałek i warto byłoby nad nim posiedzieć ;) ).
Pozdrawiam.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 14 lutego 2017, 20:34

Nie uważam nazwy tematu za cześć utworu, ale rozumiem, że ktoś przywiązuje uwagę do tytułów ogólnie. Ja czasami owszem, ale też jakoś nieprzesadnie ^^" Napisanie drabbelka zajęło mi dwa tygodnie, kolejne dziesięć na tytuł... emmm za leniwa jestem, przyznaję się. Mea culpa.

Swoją drogą dwadzieścia dziewięć tysięcznych... znaczy po prostu około trzech procent? ;)

*odchodzi podśpiewując*
SpoilerShow
Żegnaj, bye, bye!
Dawno już wypłowiał z serca tamten maj.
On był kot, a ty pies,
potem wanna łez,
wstawaj znowu przy tapczanie rośnie bez.
I nie ważne jesteś z nim czy bez.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 15 lutego 2017, 09:00

Swoją drogą dwadzieścia dziewięć tysięcznych... znaczy po prostu około trzech procent? ;)
Idź to powiedzieć psorom z robotyki albo elektroniki :P
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 20 lutego 2017, 09:53

Nie każde drabble muszą być jak pocisk - ja nie z tych, co tak utrzymują, więc jestem zadowolona. Ot, jako miniaturowa ilustracja do życia funkcjonuje bardzo dobrze. Jest wszystko - nakreślenie sytuacji, nakreślenie atmosfery, miła paralela i pointujące zdanie, które nie wytrąca z równowagi, ale po prostu mówi dokładnie o tyle więcej, ile chciałam usłyszeć.

No i wszystko. Komentowanie drabbli takie trudne.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

ODPOWIEDZ