TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Wyjęte z policzka chomiczka

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Re: Wyjęte z policzka chomiczka

Post autor: gantzerek » 14 listopada 2018, 11:13

Kompot pisze:
14 listopada 2018, 01:57
Chcę powiedzieć jako pierwsza. Jeśli Tor nie wygra kastingu na najlepszego przyjaciela Aurory, to ja nie wiem co będzie dalej! W kontekście scifi, to imię jest, jak złoto. Btw chyba się upijają w trup. ;/
Bo Tor to generalnie dobry człowiek jest :D

No, tak już mają, że im się lepiej bawią, tym się im to szybciej wymyka spod kontroli :toast: :c[]: :skull:
Xanttis pisze:
14 listopada 2018, 02:07
Bania to ksywka i ich stan chyba, co :D? Pisz i wrzucaj bez obaw ;D
Bania w tym kontekście to raczej jednostkowa czynność spożywania porcji mocnego alkoholu w kieliszkach :P
Aishikami pisze:
14 listopada 2018, 08:56
Podoba mi się dynamika tego fragmentu. Na krótkiej przestrzeni po prostu dzieją się rzeczy, zupełnie wiarygodne i dobrze opisane, dzięki czemu dialog płynie. Piszaj dalej!
Dzięki! Na chwilę zatrzymała mnie kłoda, ale teraz pisanie sceny płynie mi proporcjonalnie do ilości przyjmowanego przez bohaterów alkoholu :D
Kruffachi pisze:
14 listopada 2018, 11:01
Ho, ho :D To nadal ta sama scena, czy taka imprezowa ekipa? :D
Tak, ta sama scena, następny fragment, parę mocnych drinków później :c[]:
"Life is not a problem to be solved, nor a question to be answered, life is a mystery to be experienced." - Alan Watts
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Coffee

Post autor: Coffee » 15 listopada 2018, 23:31

Ach, imprezy, jak one cudownie oddają relacje i popychają fabuły do przodu <3
It's not the end of the world, but you can see it from here.

Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Post autor: gantzerek » 16 listopada 2018, 14:03

Tym razem nieco grubszy opisowy baton do zjedzenia, mam nadzieję, że niezbyt zamulający w smaku ;)
Aurora siedziała na murku i patrzyła zahipnotyzowana, jak mrowie maszyn budujących poruszało się na przypominających pajęcze sieci rusztowaniach, transportując pojedyncze elementy konstrukcyjne odpowiednio licznymi grupami. Z milimetrową precyzją, używając najbardziej optymalnych tras i nie wykonując żadnego zbędnego ruchu roboty o przeróżnych rozmiarach sprawnie stawiały kolejne budynki, instalowały infrastrukturę, przeciągały nanowęglowe kable i wypluwały z siebie ażurowe stelaże umocnień. Dyrygentem tego koncertu był oczywiście Mędrzec, który rozbudowywał Arkadię, tak by zaspokajać wykoncypowane przez siebie zapotrzebowania jej mieszkańców. Nie skupiając się na detalach przypominało to zachowanie świadomego organizmu, którym miasto w jakimś stopniu niewątpliwie było.
Budownictwo i produkcja o tyle różniły się w nim od innych stacji, miast orbitalnych i koloni księżycowych, że nie były oparte na blokowych, prostopadłościennych, masowo drukowanych modułach, które tworzyły klasyczny brutalizm ery kosmicznej kolonizacji. Zamiast tego arkadyjskie konstrukcje pływały, wiły się i układały we fraktalne dzieła sztuki, które w żadnej mierze nie traciły na swojej funkcjonalności. Zmysł estetyczny Mędrca tak bardzo wszystkim odpowiadał, że półświadomy superkomputer miał kompletnie wolną rękę w realizowaniu swoich artystycznych wizji, co odzwierciedlenie miało w najnowszych dzielnicach. Te starsze zostawiał w spokoju przez wzgląd na walory sentymentalne i historyczne, w końcu pierwsze, jeszcze modularne budowle były własnoręcznie montowane przez pierwszych Arkadyjczyków.
"Life is not a problem to be solved, nor a question to be answered, life is a mystery to be experienced." - Alan Watts
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 16 listopada 2018, 14:42

Czy to poprawiony fragment czegoś co mogłam już czytać? Coś dzwoni i wydaje mi się, że poprzedni opis był znacznie bardziej suchy. W każdym razie, widać że się rozkręciłeś dzięki wyzwaniu. Przyjemnie było sobie wyobrażać, jak konkretnie wygląda ta stacja/miasto.
Obrazek

Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Post autor: gantzerek » 16 listopada 2018, 14:49

Kompot pisze:
16 listopada 2018, 14:42
Czy to poprawiony fragment czegoś co mogłam już czytać? Coś dzwoni i wydaje mi się, że poprzedni opis był znacznie bardziej suchy. W każdym razie, widać że się rozkręciłeś dzięki wyzwaniu. Przyjemnie było sobie wyobrażać, jak konkretnie wygląda ta stacja/miasto.
To raczej surowy fragment czegoś, co dopiero będziesz miała okazję przeczytać :) ale tak, trochę jest w tym duchu opisu z początku, no i masz rację, suchy początek na pewno zmienię/przeredaguję. Miło mi, że pobudziłem Twoją wyobraźnię w przyjemny sposób :)
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Coffee

Post autor: Coffee » 16 listopada 2018, 22:29

brutalizm ery kosmicznej kolonizacji
Cały fajk bardzo przyjemny i obrazowy, ale jakoś te cztery słowa przebiły się najmocniej. Bomba!
It's not the end of the world, but you can see it from here.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 18 listopada 2018, 18:43

Bije idyllizmem, choć to raczej dystopijny fragment. Najs kualiti fajk :c[]:
https://pl.pinterest.com/xanttis/
https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 19 listopada 2018, 13:40

Zazdroszczę umiejętności pisania o imprezach. Ja wystarczy, że moich bohaterów zostawię w kawiarni na 5 min, a kawiarnia wybucha w powietrze, więc ten... boję się myśleć, co by się stało na zakrapianej balandze xD

A ten ostatni opis Arkadii budowanej przez Mędrca - miodzio. Ani trochę nie nudny. Pięknie wyobraziłam sobie te maszyny budujące miasto i to jak ono futurystycznie, artystycznie wygląda. :ideal:
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Post autor: gantzerek » 20 listopada 2018, 16:19

Coffee pisze:
16 listopada 2018, 22:29
brutalizm ery kosmicznej kolonizacji
Cały fajk bardzo przyjemny i obrazowy, ale jakoś te cztery słowa przebiły się najmocniej. Bomba!
No, taki zeitgeist :D Fajnie że Ci się podoba!
Xanttis pisze:
18 listopada 2018, 18:43
Bije idyllizmem, choć to raczej dystopijny fragment. Najs kualiti fajk :c[]:
No wiesz, żeby była zachowana równowaga, jedni budują utopię kosztem innych pogrążających się w coraz głębszej dystopii :c[]:
MononokeGirl pisze:
19 listopada 2018, 13:40
Zazdroszczę umiejętności pisania o imprezach. Ja wystarczy, że moich bohaterów zostawię w kawiarni na 5 min, a kawiarnia wybucha w powietrze, więc ten... boję się myśleć, co by się stało na zakrapianej balandze xD

A ten ostatni opis Arkadii budowanej przez Mędrca - miodzio. Ani trochę nie nudny. Pięknie wyobraziłam sobie te maszyny budujące miasto i to jak ono futurystycznie, artystycznie wygląda. :ideal:
Masz ewidentnie wybuchowe pomysły na wystrzałową zabaw. Powiedzmy, że raczej nie dążę, żeby wszystko wybuchnąć (przynajmniej nie w ciągu pierwszych pięciu minut), ale balanga ma swoje konsekwencje. :D Cieszę się, że podobał Ci się fragment z maszynami :)
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
nuklearna_wiosna
Kontaktowanie:

Post autor: nuklearna_wiosna » 23 listopada 2018, 19:58

Takie enigmatyczne trochę te wstawki, a i tak zdołały rozbudzić ochotę na chomicze NaNo ^^ Czuję, jak dojrzewa we mnie chęć na s-f, więc po listopadzie się pewnie uśmiechnę o całość :)
'- So we don't have cause of death?
- Rhubarb!
- The victim was killed by rhubarb?
- Approximately ten kilos.'

ODPOWIEDZ