TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Wyjęte z policzka chomiczka

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Wyjęte z policzka chomiczka

Post autor: gantzerek » 08 listopada 2018, 09:36

Za Kompocią namową pomyślałem, że też mógłbym wrzucić parę kąsków, nie będą wprawdzie najwyższych lotów, ale może kogoś zaciekawią :)
— Dostałem tam takiego drinka, że bierzesz kufel piwa i topisz w nim kieliszek wódki — podjął niezrażony Nicholas. — I mówili, że to, proszę ja ciebie, jakieś łuboty, czy coś. Co to za nazwa?
— Masz na myśli U-Booty — odpowiedziała po sekundzie namysłu Knutsson. — To takie statki, łodzie które pływały pod wodą, pod oceanem. W kontekście konkretnie chodzi pewnie o te łodzie podwodne, które pływały i brały udział w drugiej z trzech wielkich wojen Gówniaków. Były szczelne jak statki kosmiczne, miały torpedy, ciężko było je wykryć na radarze, dobre do niszczenia okrętów wojennych pływających na powierzchni. — Wyliczała z pamięci, prostując przy każdej pozycji jeden palec lewej dłoni. Uma słuchała jak zaczarowana. — Później wyposażano je w rakiety z głowicami termojądrowymi, ale to już następna wojna.
"Life is not a problem to be solved, nor a question to be answered, life is a mystery to be experienced." - Alan Watts
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Re: Wyjęte z policzka chomiczka

Post autor: Kruffachi » 08 listopada 2018, 10:43

Ach... I znów mam ochotę obejrzeć Das Boot...
Gówniaki? :D
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 08 listopada 2018, 10:44

Bardzo słusznie. Kompota trzeba słuchać. Mi się podoba. I poproszę o reakcję Nicholasa. Wywód nad drinkiem - perełka :c[]:
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Post autor: gantzerek » 08 listopada 2018, 11:05

Kruffachi pisze:
08 listopada 2018, 10:43
Gówniaki? :D
aj aj, chciałbym wytłumaczyć, ale to jedna z tych rzeczy, które chciałem, żeby nie były w ekspozycji jak definicja słownikowa, ale żeby były dla czytelnika na domysł i po poszerzeniu kontekstu stały się oczywiste :P
Aishikami pisze:
08 listopada 2018, 10:44
Bardzo słusznie. Kompota trzeba słuchać. Mi się podoba. I poproszę o reakcję Nicholasa. Wywód nad drinkiem - perełka :c[]:
Nie ma za bardzo czasu na rozbudowane reakcje - za dużo naraz mi się dzieje w scenie :P
Barman właśnie podszedł.
— Ciekawe z tymi łodziami, dla kosmomieszczucha trochę nie do objęcia umysłem tyle wody, żeby statki chować — odpowiedział Nicholas. — Dobrodzieju — odwrócił się do ubranego w czarną kamizelkę i gustowną muchę mężczyzny stojącego po drugiej stronie lady. Szybko policzył palcem siebie oraz siedzących przy barze ludzi. — Poproszę sześć lanych Orbitalnych Jasnych i tyleż strzałów czystej.
"Life is not a problem to be solved, nor a question to be answered, life is a mystery to be experienced." - Alan Watts
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 08 listopada 2018, 11:43

Udowodnione - reakcja nie musi być długa, żeby była piękna. To takie, sounds fake ;), ale ok, ja sobie tego po prostu nie umiem wyobrazić, a potem od razu BARMAN, drineczki! Jestem zaintrygowana tymi postaciami. I samym światem takoż.

Awatar użytkownika
Coffee

Post autor: Coffee » 08 listopada 2018, 23:06

Ach, czyżby klasyczny początek w knajpie? :D
Przez Ciebie mam ochotę na szoty...
It's not the end of the world, but you can see it from here.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 08 listopada 2018, 23:10

Hm, intrygujące :D no to ten, zdrówko :toast:
https://pl.pinterest.com/xanttis/
https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Post autor: gantzerek » 14 listopada 2018, 01:53

więcej tego samego, już parę drinków później. Bezpieczna bania, bo nie chcę niepotrzebnie spoilować :P :toast: :toast:
— Bania? — Usłyszeli nagle z prawej strony. Uma, nie czekając na odpowiedź, zamaszystym gestem pchnęła po ladzie w ich stronę trzy kieliszki pełne purpurowej nalewki. Obracając się gwałtownie na barowym stołku potrąciła kolanem Tora, który z kolei wylał trochę piwa na błękitną sukienkę Natalie; na jej prawej piersi i udzie urosła szybko ciemna plama. Dziewczyna nie zwróciła na to uwagi.
— Przepraszam — bąknął do niej speszony Haralden, wyciągając chusteczkę.
— Bania! — krzyknęła Natalie, myśląc że Uma zwracała się do niej. — Dajże spokój, nic się nie stało. — Machnęła ręką na Tora, niezdarnie próbującego naprawić wyrządzoną szkodę.
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 14 listopada 2018, 01:57

Chcę powiedzieć jako pierwsza. Jeśli Tor nie wygra kastingu na najlepszego przyjaciela Aurory, to ja nie wiem co będzie dalej! W kontekście scifi, to imię jest, jak złoto. Btw chyba się upijają w trup. ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 14 listopada 2018, 02:07

Bania to ksywka i ich stan chyba, co :D? Pisz i wrzucaj bez obaw ;D
https://pl.pinterest.com/xanttis/
https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 14 listopada 2018, 08:56

Podoba mi się dynamika tego fragmentu. Na krótkiej przestrzeni po prostu dzieją się rzeczy, zupełnie wiarygodne i dobrze opisane, dzięki czemu dialog płynie. Piszaj dalej!

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 14 listopada 2018, 11:01

Ho, ho :D To nadal ta sama scena, czy taka imprezowa ekipa? :D
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

ODPOWIEDZ