TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Kompot z fusami

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Coffee

Re: Kompot z fusami

Post autor: Coffee » 07 listopada 2018, 14:49

Ooooo, bardzo quality fajk *___* I naprawdę, NAPRAWDĘ mi się podoba jej zachowanie, oszołomione, ale racjonalne, bardzo niefilmowe (w najlepszym tego słowa znaczeniu). Miłość miljon!
It's not the end of the world, but you can see it from here.

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 09 listopada 2018, 00:50

Opisy, opisy. Kto je umi pisać, ten wygrywa nano.
Ogród stawał się coraz dzikszy, zaniedbany i nieprzystępny. Niezniechęcona dziewczyna brnęła przed siebie z dziecięcą pewnością, która podpowiadał zupełnie niedorzeczne rojenia o sercu ogrodu, który jak w bajce, musiało okazać się najwspanialszym miejscem, a którego widok umykał większości, jak nie wszystkim z dotychczasowych gości. Wyszła z pomiędzy nieprzystrzyżonych krzewów labiryntu, na mniej zarośnięty teren. Drzewa magnolii obnażały tu nagie buławy pąków, które nie miały jeszcze okazji rozkwitnąć i przyćmić urodą szpaleru pierzastych krzewów migdałków. Dalej zmuszona była zebrać tył swojej tuniki w garść, żeby choć częściowo uchronić ją przed pewnym rozdarciem, bo właśnie miała zamiar przeskoczyć przez nieznane ostro najeżone igłami krzewy. Wkrótce umilkły jakiekolwiek oznaki zabawy, a ostatnie spośród przymglonych świateł lampionów pogasły, prócz może dwóch na przeciwległym krańcu ogrodu. Jednym z nich okazał się blask pojedynczego węgielka, który tlił się skryty przed wzrokiem biesiadników w zaniedbanym wnętrzu altany. Mirella widziała przynajmniej pięć ciemnych sylwetek gromadzących się wokół fantazyjnej fajki wodnej z barwionego szkła, a intensywny słodki zapach owocowej miazgi i dymu, który prowadził ją tutaj od dłuższego czasu nagle okazał się zrozumiały i znacznie mniej tajemniczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 09 listopada 2018, 10:36

Kompot umie w opisy BARDZO!
Aż poczułam zapach tego ogrodu, zobaczyłam jak ona się w tej tunice przezeń przedziera.
Pięknie! :belt:
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 09 listopada 2018, 10:41

OMG, może nie powinnam się przyznawać, ale ze wszystkich książek "dla dziewczyn", które podsuwała mi mama, a których nie lubiłam, bo wszyscy w nich płakali i byli nieszczęśliwsi ode mnie (hehe), "Tajemniczy ogród" jako jedyny mi się podobał i mam do niego ogromny sentyment. I mi tym opisem go przypomniałaś, i nie wiem, jak w Twoim odczuciu, ale w moim to bardzo, bardzo dobre skojarzenie :D
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 09 listopada 2018, 10:45

Totalnie pisałam pod wpływem Tajemniczego ogrodu, więc punkty dla ciebie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Coffee

Post autor: Coffee » 09 listopada 2018, 12:40

Potwierdzam, Tajeniczy ogród od pierwszego slowa totalnie.
Ja w ogole bardzo doceniam takie bujne opisy (o ile autor nie przedawkowuje xD), robia na klimat bardzo <3
It's not the end of the world, but you can see it from here.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 10 listopada 2018, 12:43

Potwierdzam, od razu Tajemniczy Ogród się nasuwa ;D dobre, dobre :c[]:
https://pl.pinterest.com/xanttis/
https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 14 listopada 2018, 02:10

Dobrze jest pisać o niedojrzałych bohaterach, bo wtedy można nimi robić to, na co w życiu ma się tylko ochotę... czasami.
- Zrobimy tak, żeby po bliźnie nie zostało śladu, nie martw się o to - zapewniała dumna ze swojej przyjaciółki Maria Grazia.
- W dupie mam bliznę, Ciccia! Ten nadęty partacz już się postara o to, żeby całe miasto przypominało mi o mojej porażce z większą skutecznością.
- Napijmy się dziewczęta. Niech będzie moja strata - głos Valentina ociekał samozadowoleniem - Dwie słodkie orzaty dla dziewczynek! - zawołał w stronę przechodzącego właściciela, a jego niefrasobliwy ton głosu i nieszczery uśmiech podziałały na dziewczynę, jak płachta na byka.

Wiedziała, że potrafi przyjąć porażkę z godnością. Przyjmowała ją już wcześniej bez mrugnięcia powieki. Potrafiłaby, więc i teraz, gdyby nie to, co powiedział. Właśnie wtedy przebrała się miarka, a Mirella nie wytrzymała, tracąc nad sobą całkowicie kontrolę. Wiedząc dokładnie, że agresja nigdy nie jest ani rozsądnym, ani skutecznym rozwiązaniem konfliktu. Z pełną premedytacją strzeliła barda w twarz tak mocno, że poczuła potworny i jednocześnie piekielnie satysfakcjonujący ból w dłoni promieniujący aż do łokcia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 14 listopada 2018, 02:17

No ma się wtedy więcej swobody w pisaniu i postaci się zdecydowanie barwniejsze :D tak jak w tej scenie
https://pl.pinterest.com/xanttis/
https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 14 listopada 2018, 09:01

Fajnie się takimi postaciami bawi. I u Ciebie to bardzo ładnie wychodzi, nie jest to z czapy. Wierzę w ten jej niekontrolowany wybuch i to, że mimo konsekwencji, poczuła satysfakcję. Bardzo ładnie.
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Post autor: gantzerek » 14 listopada 2018, 10:04

Me gusta! Bohaterowie, którzy nie popełniają błędów są nudni. Ja bym poszedł o krok dalej i nie usprawiedliwiał jej, że wiedziała, że agresja nie jest rozsądna, tylko napisał, że przed oczami miała tylko tę czerwień z płachty byka, i że ręka wręcz sama się odwinęła. Aż chciałbym usłyszeć tego soczystego plaszczaka. :clap:

Ach ta Kompocia nonszalancka lekkość pióra, czytanie tego to czysta przyjemność :D
"Life is not a problem to be solved, nor a question to be answered, life is a mystery to be experienced." - Alan Watts
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 14 listopada 2018, 10:39

Jest kawałek od Kompota! <3

Jestem absolutnie przekonana, że mu się należało! (och, czasem by tak człowiek chciał strzelić, ale go coś powstrzymuje... Więc czytanie o tym, jak strzelił ktoś inny, jest satysfakcjonujące)
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

ODPOWIEDZ