Tytuł Tekstu maja zdobył "Bestiariusz" MononokeGirl.

Serdecznie gratulujemy! :D

I oczywiście zachęcamy użytkowników do lektury i komentowania.

Ag pisze, ale pewnie i tak nie skończy

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Re: Ag pisze, ale pewnie i tak nie skończy

Post autor: Kanterial » 17 września 2017, 23:34

omg... mnie ten dźwięk się uroił przez sekundę i nie chcę zdecydowanie wiedzieć jak brzmi :bag: nie i już. Postać z miejsca siejąca grozę, czekam niecierpliwie
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Post autor: Ag. » 18 września 2017, 11:07

Zbyszek siejący grozę? :D W ogóle w Karaluchu jest takie opowiadanie "Miejskie potwory". I tam się Zbyszek pojawia, więc czekać w pewnym sensie nie musisz.
Instrukcja obsługi: http://9.asset.soup.io/asset/2745/0297_d5c7_500.jpeg

Piszę, czytam: http://agnieszkazak.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 03 października 2017, 18:51

Masz rację co do tych opisów. Są skrótowe, proste jak budowa cepa zazwyczaj. Wydaje mi się, ze ludzie się roznieliwili. I w czytaniu, i w pisaniu opisów. Poza tym czasami trudno jest wywazyc proporcje tak, aby kolejna opisywana postać nie była nudna. Z mojego punktu widzenia jest to zwłaszcza piekielnie cięzkie, bo jestem wzrokowcem i najchętniej opisywałabym je z "aptekarską" dokłądnością :P
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Post autor: Ag. » 04 października 2017, 17:27

Hmmm, moim zdaniem to jednak trochę co innego, przynajmniej w niektórych przypadkach – otóż myślę, że postaci nie są opisywane, bo stanowią tylko narzędzie do popchnięcia fabuły do przodu. Ot, nie jest ważne kim są i jak wyglądają, ale rzeczy muszą się komuś przydarzać, ktoś musi podejmować akcję, więc tworzy się takiego generycznego, suchego bohatera tylko dlatego, że musi być. Trochę to rozumiem, gdy chodzi głównie o opowiedzenie historii i nie jest takie ważne, kogo ona dotyczy.

Ale ja też jestem wzrokowcem i lubię moje postaci widzieć, lubię więc je opisywać (choć zdarza się, że na jakimś etapie wyobrażenie i opis rozjeżdżają się...). Lubię wiedzieć, kim są, czemu są i czemu ta fabuła właśnie ich dotyczy. Czuję się też mocniejsza w postaciach niż w fabułach, tak więc... ;)

Pewnie są różne powody tego stanu rzeczy.
Instrukcja obsługi: http://9.asset.soup.io/asset/2745/0297_d5c7_500.jpeg

Piszę, czytam: http://agnieszkazak.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 04 października 2017, 17:51

Ja lubię tworzyć przede wszystkim postacie i światy. Fabuła zawsze była dla mnie rzeczą drugorzędną :P Zawsze zaczynam od świata. Jak mam już opisany w najmniejszych szczegółach (do legend i mitów sprzed tysięcy lat wstecz xD) to przechodziłam do bohaterów.
Zaczynałam od rysunku, na którym powstawały notatki. Były to urywki jak ze złotych myśli czasami, a czasami notki jak wspomnienia z pamietnika owego bohatera.

Dopiero po pierwszym tekście na 100tys słów fabuła zaczęła mi się układać. Kiedyś miałam ogromny problem z pchaniem rzeczy do przodu. Teraz one jakoś tak same się pchają. Ja mam zaplanowaną scenę 1 i 2, ale podczas pisania 1 okazuje się nagle, ze potrzebna będzie jeszcze 1.1, 1.2, 1.3 zanim dojadę do 2 :3 Jak są dobrze skonstruowani bohaterowie to sami pchają fabułę :D
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 23 października 2017, 11:07

Twoje opisy, Ag, bardzo mi się podobają. Zawsze tak było. A do dyskusji o obecności opisów w książkach - byłam na literackim weekendzie właśnie i tam była wyraźna frakcja, określająca się jako "więcej Orzeszkowej". Sporo osób odczuwa niedosyt opisów, więc jest nadzieja ^^
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

ODPOWIEDZ