TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Obrazki nieidealne

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Re: Obrazki nieidealne

Post autor: Unni » 28 lipca 2016, 13:58

Krin pisze:Bardzo mi się podoba sposób napisania tej bajki i powtórzenia wcale mnie nie gryzą. Jeśli nawet niektóre zdarzyły się przez przypadek, to miałam wrażenie, że umieściłaś je umyślnie.
Co do powtórzeń masz rację - są specjalnie :)
WEIRD is a side effect of being AWESOME - niepoprawny blog Iwony Mag. My professional aspirations were simple - I wanted to be an intergalactic princess. Janet Evanovich

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 16 sierpnia 2016, 20:30

Tekst nie nowy, ma jakieś dwa lata, wygrzebałam dziś bo mnie na pudle zmotywowało szukanie materiałów do NaNo ;)
I jakoś mi tak te kilka zdań się nadal podoba (szok, niedowierzanie!), to się dziele. Nie bijcie proszę.
Każde narodziny w mojej Oazie to święto. Przy rodzącej zbiera się starszyzna, wszyscy piją, a namiot pełen jest ciężkiego zapachu kadzidła. Kobiety śmieją się w rytm podzwaniających bransolet na ich nadgarstkach. Świętowanie i dziękowanie bogom trwa kilka dni, bo nie ma nic piękniejszego niż nowe życie.
Dzień moich narodzin stał się klątwą dla moich rodziców. Nie wydałam krzyku jak przystało na nowo narodzone dziecko, nie zapłakałam donośnie. Ziewnęłam o otworzyłam lewe oko, to dziwne niebieskie oko, które nie miało prawa być takiego koloru.
Nikt w mojej Oazie nie ma niebieskich oczu, a wśród ludów południa zdarzają się one niezwykle rzadko. I może Starsi uznaliby to za błogosławieństwo bogów, znak dobrobytu, ale wtedy otworzyłam prawe oko. Nie było ono niebieskie, ani brązowe czy bursztynowe. Ono było zielone. A tego nie spodziewał się nikt, bo nikt wśród ludów południa nie ma zielonych oczu, nawet jednego.
Starszyzna wstrzymała oddech, jedna z kobiet zemdlała w kącie namiotu, zapadła cisza, w której słychać było tylko donośny szloch mojej matki…

Musiałam być bardzo złą osobą w poprzednim życiu, a Karma wybrała dla mnie okrutną karę.
WEIRD is a side effect of being AWESOME - niepoprawny blog Iwony Mag. My professional aspirations were simple - I wanted to be an intergalactic princess. Janet Evanovich

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 23 września 2016, 13:19

Ja bym się jarała, jakby mnie tak karma potraktowała :bag:

https://www.youtube.com/watch?v=me38n7EcT8M
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"Minę miał poważną, nieomal posągową, a twarz, choć przystojną, dającą do zrozumienia, że jej właściciel został przejechany pociągiem towarowym życia."

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 05 listopada 2016, 11:01

Kiedy próbuję w NaNo...
W pokoju śmierdziało spalenizną i zgniłymi owocami. Nie dlatego, że ktoś zapomniał o gotującym się wywarze w garnku. Ingrid znów eksperymentowała, a jak wiadomo alchemia bywa nieprzewidywalna a warzenie eliksirów to bardzo precyzyjne zajęcie. Wystarczy za dużo jednego składnika i za mało drugiego, a wyjdzie nieokreślona breja zamiast czystego płynu. Albo też mały wybuch. To już trzeci w tym miesiącu. Całe szczęście tym razem spaliła tylko garnek, trochę osmoliła sufit i zmarnowała dwie garście całkiem ładnych truskawek, które teraz zamieniły się w błotko śmierdzące zgnilizną.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 05 listopada 2016, 19:54

Biedne truskawki T__T
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 05 listopada 2016, 21:16

Ciężkie jest życie naukowca...
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 08 listopada 2016, 09:47

Oficjalnie chwalę się cameo Dżinna z Imbryczka w moim NaNo, a w sumie to bardziej cameo samego Imbryczka...
Na jednej z półek Ingrid dojrzała staroświecki i tandetny imbryczek z brzuszkiem ozdobionym różyczkami.
- Mam tam Dżinna - odezwał się za jej plecami właściciel przybytku. - Chcesz kupić? Prawie nieużywany.
- Dżinna? Takiego prawdziwego, co spełnia życzenia?
Ingrid trochę nie dowierzała. W końcu na Dalekim Wschodzie nie wierzyli w dżinny podobnie jak w Europie, i trudno było jakiegoś posiadać.
- Nie powinien siedzieć w lampie i kosztować majątku? Skąd go masz?
- Znalazłem. - Park zawsze “znajdował” swoje przedmioty. - Niby spełnia życzenia, ale to bardzo mały dżinn i ONA nie jest tak miła jak ja. Nie chciała się zaprzyjaźnić.
Jin Young zaśmiał się ze swojego żartu.

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 06 marca 2017, 00:31

Grzebałam po nocy w starym tekście:
Więc siedziałam na mojej beczce w leniwej i mało przyzwoitej pozie, pozwalając myślom płynąć tam, gdzie chcą. Nie spodziewałam się klientów, nie w dzień rozładunku. Marynarze odwiedzali mnie przed wypłynięciem w morze — po co ci przepowiednia po fakcie? Oczywiście oczekiwali samych dobrych omenów, więc naginałam prawdę, czasami rzuciłam niepozorne zaklęcie. Po prawdzie nie znałam za wiele tajemnych słów, więc w dużej części improwizowałam. A jak coś nie wyszło, to mówiłam nieszczęśnikowi, że duchy wszechświata były na niego złe za majstrowanie w równowadze, i odprawialiśmy razem rytuał mający zaspokoić Tych-Którzy-Bronią-Wszechświata. Cóż poradzić, że marynarze to w większości idioci?

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 06 marca 2017, 16:10

nie wiem co poradzić, ale chcę więcej tego tekstu poznać xD
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 06 marca 2017, 17:30

Próbuję ten tekst ogarnąć i poprawić, ale mam wrażenie, że jest tak strasznie bez fabuły :D

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 06 marca 2017, 19:19

A by miała zonka, jakby się trafił taki totalny nie-idiota i utarł zadarty nosek :3
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 07 marca 2017, 01:07

*przeczytała wstawki o Ingrid, przeczytała grzebanie w starym tekście*

I czemu tak rzadko sztambuchujesz? Tak przyjemnie się czyta.
Nie powiem, motyw z wkurwem duchów wszechświata i tymi, którzy bronią wszechświata trochę mnie rozłożył XD a jest pierwsza w nocy i nie powinnam wydawać głośnych dźwięków XDD
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"Minę miał poważną, nieomal posągową, a twarz, choć przystojną, dającą do zrozumienia, że jej właściciel został przejechany pociągiem towarowym życia."

ODPOWIEDZ