Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Obrazki nieidealne

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Obrazki nieidealne

Post autor: Unni » 24 lipca 2016, 10:46

Iwona sobie pomyślała, że też powinna. Bo nie pisze, a jak wrzuci coś tu i tam, to może zacznie :) Miała być bajka o kocim królu, ale przepisałam bardzo dziwny opis czegoś, to się dzielę na dzień dobry ;)
Sztukę wtapiania się w otoczenie opanowała już dawno. Żyła tak długo i widziała tak wiele, że stawanie się prawie niewidzialną miała we krwi.
Stała oparta o pień wielkiej lipy, i mimo długiego blond warkocza z rudym pasmem, mimo zwiewnej sukni w kolorze nieba, wydawała się być zupełnie na miejscu. Tylko skórzany pas z pękiem wielkich kluczy szpecił eteryczność tego obrazka.
Nuciła pod nosem, odpychała od siebie niechciane spojrzenia - jej magia była subtelna.

Są dwa rodzaje bram: te, które otworzysz kluczem i lustra.
Lustro odbija rzeczywistość i ją wypacza. Jest elastyczne, więc wystarczy odrobina magii by je wykorzystać do własnych potrzeb. Jest to brama niezwykle kapryśna, i przepuszcza tylko osobę, która magii użyje. I jest to brama wymagająca, bo potrzebny jest ktoś po drugiej stronie, kto oznaczy lustro wyjścia. Przy lustrach trzeba być dokładnym, bo można utknąć gdzieś pomiędzy.
Klucze z kolei otwierają drzwi, ale nie takie zwyczajne drzwi - magiczny klucz otwiera magiczne drzwi. Ale nie tak po prostu, tzreba znać słowa. Jedno, dwa, trzynaście - zależy od rzeczywistości, zależy od języka mocy.
WEIRD is a side effect of being AWESOME - niepoprawny blog Iwony Mag. My professional aspirations were simple - I wanted to be an intergalactic princess. Janet Evanovich

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Re: Obrazki nieidealne

Post autor: Siemomysła » 24 lipca 2016, 10:51

Lubię "prawie niewidzialność" :D
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 24 lipca 2016, 10:59

Siemomysła pisze:Lubię "prawie niewidzialność" :D
Transparentność? :D

Podoba mi się tak przedstawiona magia i jej założenia.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 24 lipca 2016, 11:45

Oho, widzę, że Kluczniczki w akcji :D
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 24 lipca 2016, 15:49

Jeśli ten tekst jest nieskończony, to lepiej skończ, bo inaczej się na siebie bardzo mocno pogniewamy ;) Podoba mi się ten pomysł, a niczego bardziej na świecie nie lubię, niż chwili, kiedy podoba mi się opisana w powieści/opowiadaniu magia.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 24 lipca 2016, 16:01

@ Krin
To jest taka pani, co ze mną żyje już 13 lat (w sensie w mojej głowie) i jest jak pokemon co ewoluował pińcet razy. Próbuje z niej zrobić użytek jakiś, więc zakładam, że dalej też coś będzie, ale nie wiem co. Bo ona to taka bardzie postać drugo-, albo trzecioplanowa - zbyt idealna i zbyt potężna na głównego bohatera czegokolwiek.
WEIRD is a side effect of being AWESOME - niepoprawny blog Iwony Mag. My professional aspirations were simple - I wanted to be an intergalactic princess. Janet Evanovich

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 24 lipca 2016, 17:02

Zaczęło się od bajki o kocim królu, wyszło o wiele lepiej XD chciałbym, żebyś coś opublikowała
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 24 lipca 2016, 22:56

Naszło mnie. Dziwna bajka o Kocim Królu...
W Mieście Fabryk i Magazynów mieszka sobie Koci Król. Nie jest on tym Jedynym Kocim Królem, bo króluje jedynie na niewielkim osiedlu, ale jest w swojej kotowatości i królewskości bardzo wyjątkowy. Ten Koci Król jest biały i dumny ze swej białości. Koci Król chowa się w krzakach i obserwuje otoczenie swoimi żółtymi oczami, czasami siada gdzieś przy płotku swojego domu i udaje posąg. Posągowy Koci Król obserwuje bardziej i dumniej. I przypatruje się światu swoją prawie ludzką twarzą.

Kiki Czarownica mieszka na osiedlu Kociego Króla, i mija go codziennie. Bo Biały Koci król niezmiennie siada na krawężniku, przybiera swoją posągową pozę i tylko jego żółte oczy wędrują za rudymi włosami Kiki. Jak przystało na młodą Czarownicę, Kiki skina delikatnie głowa Kociemu Królowi w geście powitania, a Koci Król odpowiada szybkim mrugnięciem powiekami i prawie niesłyszalnym pomrukiem aprobaty. I Koci Król wie, że wszystkie Czarownice znają swoje miejsce w hierarchii.

Kilka ulic dalej, w tym samym Mieście Fabryk i Magazynów mieszka inny Koci Król, ten jets rudy. Rudy Koci Król zawsze odwraca się ogonem do wędrującej Kiki - nie lubi Czarownic. I zawsze przegrywa starcia z Białym Kocim Królem.

Miasto Fabryk i Magazynów ma wiele Kocich Królów, i jeszcze więcej Czarownic.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 25 lipca 2016, 09:10

Koty, takie pewne siebie, takie ponad.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 25 lipca 2016, 21:57

Mhm, taka współegzystencja Czarownic i Kocich Królów... :3
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Post autor: Ag. » 28 lipca 2016, 10:50

Pomysł z magią luster bardzo ciekawy i zdecydowanie musisz go do czegoś wykorzystać! Dobra magia nie może się zmarnować!
I Koci Król wie, że wszystkie Czarownice znają swoje miejsce w hierarchii.
Wybitne zdanie. I kolejny fajny pomysł, żeby czarownice były poniżej kotów w hierarchii, a nie żeby koty im służyły.
I przypatruje się światu swoją prawie ludzką twarzą.
Kolejne dobre zdanie!

Ale styl masz nierówny, zwłaszcza powtórzenia gryzą. Ale też to tylko szkic, więc nie ma sensu się czepiać. Czekam na więcej!
Trochę jeżozwierz, trochę być może Asperger, trochę pisarzyna.

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 28 lipca 2016, 13:50

Bardzo mi się podoba sposób napisania tej bajki i powtórzenia wcale mnie nie gryzą. Jeśli nawet niektóre zdarzyły się przez przypadek, to miałam wrażenie, że umieściłaś je umyślnie.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

ODPOWIEDZ