TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

"A nie wyglądasz"

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Re: "A nie wyglądasz"

Post autor: Kanterial » 11 stycznia 2019, 01:32

1300 słów w jeden dzień! NIE BYŁO TYLE OD PÓŁ ROKU!
sf sf sf sf!
Odcięta czernią, ponuro szara zieleń była okropnie znajoma. Przed skroniami napięły się identycznie lustrzane mięśnie; Akermann mrużył oczy wypracowanym ruchem, bez szczerości imitując reakcję.
— Czy ty się boisz, Miński? — zapytał wolno i wyraźnie.
Miński bał się przyznać, więc nie odpowiedział, bo kłamać też się bał.
— Podejrzewam, że się boisz, Miński — wygrzmiał cyborg, spowolnionym ruchem sięgając po spodnie. Laborant zacisnął wargi i odsunął się na skraj łóżka, rolując sztuczną kołdrę. — To mój pokój — kontynuował Akermann. Przy połowie prędkości, z którą zwykł mówić, głos miał chropowaty od zbyt niskich drgań. — Ty w nim jesteś. Nie śpisz. Dekoncentracja. Sto czterdzieści trzy na dziewięćdziesiąt osiem. Zwiększony przepływ krwi przez mięśnie.
Przerażenie Mińskiego osiągnęło zenit i sparaliżowało go do reszty, karząc za debilny pomysł na włamanie się zwłokom przyjaciela do sypialni. Dietrich wyglądał, brzmiał i ruszał się jak zbyt wolna animacja człowieka.
— Mam uśpiony program, Miński. Nie mogę, czytać twarzy. Czy, ty, się, boisz? — drążył, zapinając chinosy z ostrożnością godną chirurga. — Może, zrobię, herbatę?
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"...ostatecznie ugiął się pod naporem argumentów, które zawierały między innymi ogarniętego żądzą władzy Niemca żywo zainteresowanego produkcją armii cyborgów..."

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 11 stycznia 2019, 10:21

Za każdym razem, kiedy myślę, że już się wyprztykałaś z kart i niewiele może mnie w kwestii Didiego ruszyć, rzucasz czymś naprawdę przerażającym i przesuwającym granicę dalej. Kocham Twój mózg, kocham to, co z niego wychodzi. I w tym fragmencie pełna identyfikacja z Mińskim - a Miński to przez większość czasu był raczej ciekawy przypadek do obserwacji, nie miejsce identyfikowania.

Tak, bardzo, się, cieszę, że, zrobię, herbaty :la:
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 11 stycznia 2019, 12:45

Masz świetne pomysły :D mało tego - masz świetne pomysły i potrafisz o nich dobrze napisać :la:. Jak bendem duży kciałbym być jak Kan :3 :D
https://pl.pinterest.com/xanttis/
https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 12 stycznia 2019, 10:10

Po pierwsze: :toast: :toast: :toast: :toast: :toast: :toast: :toast: za 1,3k słów! Oby płynęło ich jak najwięcej!
:la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la:

Po drugie: Mam mały problem z tą sceną, bo czytałam ją po obejrzeniu yaoica i mój mózg przesiąknięty był nadal sparklami xD I niestety te sparkle przyczepił do Didiego i ja ich nie mogę odkleić teraz xDDDD Ja wiem, że Didi to morderca, i cyborg, i trup, ale ja go lubię. Chyba za te koszule z guzikami, bo innego powodu trochę nie mogę znaleźć. I może za to, że z nonszalancją proponuje herbaty komuś kto się go cholernie boi xD To ostatnie zdanie było rozwalające i wcale nie pomyślałam, że urocze jakoś... nieeeeeeee... :bag:
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Krin

Post autor: Krin » 12 stycznia 2019, 14:05

Przeczytałam ten ostatni fragment i mam ochotę mimo wszystko spróbować z tym tekstem jeszcze raz. W końcu "Wilki w Karkonoszach" za pierwszym razem też mi się w ogóle nie spodobały, przeczytałam parę akapitów i zrezygnowałam, a dopiero chyba rok (albo dwa?) później mnie wchłonęło.
"Gdy na ramionach zamiast kruków zaczęły przysiadać mu foki, nazwano go Foczarzem. Jego moc stała się wówczas straszliwa i tylko dzielni przedstawiciele wiary katolickiej zapobiegli jego inwazji na Karpacz i zachodnie Niemcy."
- Kanterialus, "Żywot Kruczarza"

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 12 stycznia 2019, 20:39

Dziękuję wam, serio.
I serio obiecuję poprawić ten tekst. Będę szczęśliwa, jeśli nikt się nie będzie zmuszał i może przeczyta wersję trzecią albo czwartą, ale z przyjemnością. Naprawdę.

tymczasem leci fajk, bo właśnie ogarnęłam, że Red i Blue będą ze mną zawsze :toast:
Ivan ważył dobre dwadzieścia kilogramów więcej, niż powinien, a zabłocony śnieg brudził mu płaszcz i nogawki. I nadal wyglądał poważnie. Szedł z klasą. Z tym spokojem, z mądrością. Wszystko robił cierpliwie, nawet kroki stawiał cierpliwie. I patrzył jeszcze cierpliwiej, jeszcze mądrzej, jakby mało mu było tej cholernej aury wokoło.
Sorokin skrzywił się rozzłoszczony, zerknął ku znajomej twarzy i momentalnie zrezygnował z grania dostojnego starszego pana reprezentującego władzę dziekańską uczelni. Wepchnął laskę pod pachę i obrócił się bokiem, szukając po kieszeniach krótkich bletek. Tytoń wymacał na piersi i zły, roztrzęsionymi dłońmi, zabrał się za skręcanie papierosa, klnąc na wietrze gorzej niż studenci.
— …durny dziad — skończył po minucie i upuścił gotowego skręta.
— Szkodliwe nawyki — skomentował Dichtiarow, w idealnym momencie przekraczając barierę hałasu. — Ale się zestarzałeś.
Sorokin zrezygnował z pochylania się nad chodnikiem wyłącznie ze względów wizerunkowych. Przygryzł wnętrza policzków ósemkami i spojrzał w górę, żując w ustach przekleństwo.
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"...ostatecznie ugiął się pod naporem argumentów, które zawierały między innymi ogarniętego żądzą władzy Niemca żywo zainteresowanego produkcją armii cyborgów..."

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 12 stycznia 2019, 20:51

Bardzo, BARDZO czekam na ich pełną konfrontację. Bardzo. I szalenie się cieszę, że piszesz, że masz jakiś plan, jak to ogarnąć, i że myślisz o kolejnych wersjach <3
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 13 stycznia 2019, 01:26

:fire: zionie z tego fajka :ideal: . Szkoda, że nie poznałem jeszcze dokładnie tych postaci, ale jest to tekst, który zdecydowanie chcę nadrobić, jest wyrazisty, postacie jeszcze bardziej, tylko no :facepalm: sam już nie wiem, za dużo mam zaległości czytelniczych na i poza forum.

Nieważne. Piszesz super :glask: nie mam pytań

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 25 stycznia 2019, 13:36

Wow, jakże pięknie to jest napisane, bez zbędnych ozdobników i pleplania ;) Wszystko jest potrzebne, wyraziste, każde słowo. Nie znam tekstu ani postaci, a mimo to czuję, jakbym ich znała choć trochę po przeczytaniu tego fragmentu. Mam w planach nadrobienie tego tekstu i widzę, że koniecznie muszę to w końcu zrobić :c[]:
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 26 stycznia 2019, 18:23

y~y Tak się chce pisać, jak w sztambuchu odzew, dziękuję za wpadanie milion
SpoilerShow
Mijamy rozdroże i nieczynny przejazd kolejowy straszący turystów. Wychylam się, patrzę w niebo. Niebo stalowe. Znów jesień martwa i zimna. Rok temu tak było. Za rok tak będzie.
— Taki elegancki. — Monika dawkuje kolejne składowe oceny, którą mi wystawiła na dworcu. — Golf masz ładny.
Wiem.
Piotr przysłał. Nadal kurwi budyniem.
— I ładne buty. Nordy?
Carlos Santos.
— I ładne perfumy.
Oczywiście. Wiem.
Mów dalej.
Powiedz, że się nie zestarzałem.
— Broda ci siwieje, Wolfgang.
Zerkam na szczupłe dłonie, bo kontaktu wzrokowego nie nawiązujemy. Jakbym gdzieś już widział. Takie palce.
— Przypomnij mi, po co cię zaprosiłem?
— Tęskniłeś — naświetla Czachowska bezczelnie.
— To już nie tęsknię.
— Trochę też schudłeś. Znowu.
— Kiedy jest ten powrotny z Kłodzka?
— Masz nowego wikarego?
— A mam — potwierdzam wyzywająco. — Dopiero co go święcili. Niedawno przyjechał.
— Przystojny?
— Się nie zastanawiałem, verdammt — kłamię oburzony i poprawiam golf pod szyją. — Bystry jest. Porządny. Tylko kuleje.
— Jak to…?
— Amnon go pogryzł.
Monika obraca się wreszcie, by na mnie spojrzeć z dezaprobatą. Udaję, że droga wymaga skupienia. Przecież go nie poszczułem, do cholery, jest tabliczka na furtce, ja już mam okulary do czytania, ale tabliczkę widzę, a on co, sześć lat go nie nauczyli czytać ze zrozumieniem?
— Ja to bym zauważył, że jest doberman na wycieraczce — denerwuję się i przejeżdżam przez wieś na piątce.
SpoilerShow
Puszek obeszła dom dwa razy, zaglądając pod krzaki, przesuwając dłonią po parapetach i wypatrując norek w śniegu. Nie robiła tego ze specjalną nadzieją; przyzwyczajona i bezmyślna odprawiała swój nowy rytuał, trwoniąc niepotrzebny czas. Warstwa bieli na chodniku pod latarnią czekała jak zwykle nienaruszona i gładka, przecząc uparcie nie tyle wizytom Zvajdera, co wręcz całemu jego istnieniu. Hanna dowlokła się do ulicy i na ten chodnik razem z latarnią spojrzała całkiem obojętna.
— Pani Puszek, jak sądzę.
Obróciła głowę.
U szczytu schodów, za jej plecami, w bardzo niedorzecznej koszuli na guziki, stał sobie bardzo nonszalancko oparty o drzwi ktoś, kto był zdecydowanie za młody, by ją zaczepiać w podobny sposób. Był też wyjątkowo niepozorny i wyjątkowo nie pasował do głosu Gościa z Postala, więc Hanna dla pewności rozejrzała się dookoła, zanim podniosła wzrok na jego twarz.
— Nie znam pana, jak sądzę — rzuciła, niemal jednocześnie stwierdzając, że to spojrzenie zna doskonale.
— Doprawdy — zaśmiał się w odpowiedzi. Zbiegł po stopniach jak gospodarz, gościnnie rozkładając ręce. Hanna zastygła przed zamachem i nie odtrąciła zbliżającej się dłoni, bo w tej dłoni brakowało serdecznego palca. — Sądzę, że dziś poznamy się dobrze.
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 26 stycznia 2019, 19:17

Tyle dobra w tych fajkach. Trochę mi brakuję umiejętności wysłowienia się dokładnie, co czuję, jak je czytam. Jest w nich takie fajne połączenie suspensu, humoru, dynamiki (zwłaszcza w dialogach), wyrazistości w opisach. Chciałoby się to jakoś ładnie ująć, złapać w jedno słowo. Chyba najbliżej określenia tego, co we mnie budzą te wpisy będzie słowo "zaintrygowanie". :c[]:
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 27 stycznia 2019, 13:29

Łajej, masz tak lekkie pióro, że to jest aż piękne :D taka trochę nonszalancja bije od narratora XD ale to pasuje do klimatu całości, bo postaci są w podobnym klimacie zbudowane.
denerwuję się i przejeżdżam przez wieś na piątce

No to jest zarypiaste xD padłem :c[]:

ODPOWIEDZ