TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Krinowo-nekromanckie treści

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Xanttis

Re: Krinowo-nekromanckie treści

Post autor: Xanttis » 19 listopada 2018, 19:23

Fajk z jajem :D po zmroku ludzie zmieniają się w prawdziwe, łóżkowe bestie xD
:fire: https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis :fire:

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 14 grudnia 2018, 01:04

Zajrzałam :D <3

I ja akurat wiem, do czego nawiązują teksty o zabieraniu kołdry i łóżkowych bestiach XDDD (chyba o______o)
I uważam, że :idź żeż, złe! jest tak idealne w stosunku do Neana, że chciałabym tego użyć w jakimś rysunku XDDDDDD

(kiedy następny Nean?)
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"Minę miał poważną, nieomal posągową, a twarz, choć przystojną, dającą do zrozumienia, że jej właściciel został przejechany pociągiem towarowym życia."

Awatar użytkownika
Krin

Post autor: Krin » 06 stycznia 2019, 12:02

Cóż, następny Nean, kiedy go napiszę :bag: Wiem, że fajnie byłoby skończyć tamten tekst, skoro już go zaczęłam, ale jednocześnie za dobrze mi się teraz pisze "Złom", żeby się zmuszać do innego tekstu. Zmuszanie się jest złe. (Aczkolwiek, kiedy tylko poczuję w sobie ciemne moce, to biegnę na Białą Równinę.)

A tymczasem mocuję się z emowatą sceną, żeby nie wyszła zbyt emowata.
Gdy nie piła, jej myśli krążył niebezpiecznie blisko prawdy. A prawda była taka, że wszystko zepsuła. Siedząc w tym pokoju, który budowała razem z Hobem, nie mogła uwolnić się myślami od starego nekromanty. Nie przypominać sobie, jak pełni optymizmu byli na początku, a jak wiele potem milczeli – przynajmniej on milczał. Ona zaś mówiła, opowiadała o wszystkim, co przyszło jej do głowy, mając nadzieję, że on w końcu także się odezwie. Po co? Może po to, by łudzić się, że nie jest sama.
– Powinnaś się urodzić w innych czasach, Henno – powiedział jej, otwierając usta jeden z tych nielicznych razy. – W takich, w których nie musiałabyś być silna.
Silna. Nie była dość silna.
Siedziała z głową opartą na rękach, z rękoma opartymi o blat, a wokół niej zastygał chaos. Popiół, brud, kurz. Pomięte notatki. Golemy uśpione bez rozkazu. Nieczytane książki. Nienoszone ubrania – za eleganckie na to miejsce, na ten czas. A pomiędzy tym wszystkim duchy. Czuła ich obecność jako nagłe spadki temperatury i niespodziewane skoki mocy po ich zetknięciu z cudem. Kiedyś rozmawiała z nimi o rzeczach, o których dziś nie potrafiła nawet myśleć.
Powinna to wszystko oddać Koemowi, zrobiłby z tego lepszy użytek. Starszy od niej, ale był taki, jak ona kiedyś. Był kimś, kim ona powinna się stać. Nie miał umiejętności ani może nawet talentu, a jednak tak łatwo urodzić się z talentem, a tak trudno znaleźć siłę. Przez ostatnie lata Koem zjeździł kontynent, dostrzegając to, czego nikt wcześniej nie zauważył. A ona piła i pojedynkowała się, odnosząc łatwe zwycięstwa, które nie miały znaczenia, podczas gdy prawdziwe wyzwania zwyczajnie ją przerastały.
" I od kiedy Biała Równina stopniała, zmieniając się w morze, zaczęto nazywać go Neanem z Białej Wody. Już niedługo stać się miał najgroźniejszym piratem północy."
- Kimchus, "Opowieści dla młodych czarnoksiężników"

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 07 stycznia 2019, 14:31

Fajne :3 fajnie napisane :c[]:
I masz rację, nie ma przymuszania się, lepiej pisarsko płynąć z prądem :fire:

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 12 stycznia 2019, 20:50

Przeczytałam jakiś czas temu i nie do końca wiedziałam jak opisać swoje odczucia. Był taki fajk u ciebie, do którego wracałam - pamiętasz? Raczej ci mówiłam. Mam zlinkowane, piąta strona twojego wątku. Kiedy Nean dusi się nieskończoną trwogą połączoną z nudą. To jest to małe coś, co mnie rusza, taki wyłuszczony element, który mogłabym mieć w podpisie, który zawiera jakby wszystko. Ten fajk jest podobny. I teraz jeszcze coś - nie miałam tak w żadnym innym sztambuchu. Żeby wracać do fajka jak do cytatu ze Strugackich. U ciebie jest już drugi raz.

Takie info. I to wszystko mimo że nie trawię postaci z "Jednostek...". Jeden taki moment i jestem w stanie zmienić swój stosunek do niej o 180 stopni.

może jestem emowata...?
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"Minę miał poważną, nieomal posągową, a twarz, choć przystojną, dającą do zrozumienia, że jej właściciel został przejechany pociągiem towarowym życia."

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 25 stycznia 2019, 13:51

Ten fajk faktycznie jest emo, jeśli przyjmiemy, że emo to skrót od EMOCJI. Bo są emocje, i ciarki i taka bijąca z tego tekstu żałoba kobiety, która mówiąc, że "nie była dość silna" zdaje się mówić "moja wina". Nie wiem, co się wcześniej wydarzyło, nie znam tekstu, ale tak to interpretuje. I ona jest teraz otoczona wspomnieniami, namacalnymi rzeczami, umiejętnie opisanymi, dzięki czemu oddają atmosferę, i rozważa czy tego nie oddać komuś, ale ja gdzieś tak w głębi czuję, że nie odda, bo to nie tylko rzeczy, bo oddawałaby coś więcej czego wydaje się nie być gotowa, żeby oddać. I to, że to nie tylko rzeczy a także to, że nie jest gotowa żeby "let it go", to się czuje w kościach. Bardzo piękny fajk :c[]:
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
Krin

Post autor: Krin » 27 stycznia 2019, 23:07

O matko, jak zwykle przeczytałam komentarze mega spóźniona i aż się wzruszyłam. :bag: Dziękuję.

A teraz Krin próbująca ogarniać pierwszy rozdział, żeby go mogła kiedyś komuś pokazać...
Bryła Cesarskiej Akademii Konstruktorów sama przypominała Koemowi konstrukta – wielkiego, ciężkiego i niezgrabnego. Niewyspany i zziębnięty wysiadł z dorożki prosto w kałużę, by zaraz stanąć przed tym ponurym gmachem górującym nad miastem jak forteca i tak samo, jak na jego skromne możliwości, trudnym do zdobycia. Od wejścia dzieliło go kilkadziesiąt stromych stopni, a wspomaga magią winda parowa pozostawała do wyłącznej dyspozycji pracowników i studentów Akademii. On zaś, przynajmniej na razie, nie zaliczał się do żadnej z tych grup.
Miał przynajmniej czemu przypisać swoje miękkie nogi i galopujące serce. Bo tak naprawdę był teraz jak oszust dokonujący przez lata planowanego skoku. Jego gra opierała się dotąd przede wszystkim na odpowiednim doborze słów i robieniu dobrego wrażenia na laikach, a konstruktorzy nie byli laikami. Jedno słowo za dużo i domyślą się, w jaki sposób Koem doszedł do swoich odkryć.
Spojrzał ponuro na dwa golemy stojące przed wejściem – ich zakończone szponami dłonie nie wyglądały na przystosowane do pomocy w magazynach. Widział kiedyś, jak kilka takich rozgoniło robotniczą demonstrację. W zasadzie jeden, bo wystarczyło tylko nabić przypadkowego demonstranta na takie ostrze, a reszta straciła zapał do walki. Koem mimowolnie wyobraził sobie, jak to samo dzieje się z jego ciałem, jak dwa stalowe potwory zbliżają się do niego, by zamknąć jego serce w swych stalowych dłoniach.
Przechodząc, minął je z największej możliwej odległości.
" I od kiedy Biała Równina stopniała, zmieniając się w morze, zaczęto nazywać go Neanem z Białej Wody. Już niedługo stać się miał najgroźniejszym piratem północy."

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 27 stycznia 2019, 23:48

Pięknie, klimatycznie. Umiem się postawić w sytuacji Koema i mu współczuję, choć nie do końca wiem, co zrobił :bag:
Uwielbiam tu zaglądać, więc nie dziękuj :D

Chcę całość, gdy skończysz.
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 31 stycznia 2019, 22:58

Ekstra :D zgadzam się z Kan, bardzo klimatycznie i dosyć lekko :fire: pisz :glask:

Awatar użytkownika
Krin

Post autor: Krin » 08 lutego 2019, 21:43

Dobrze jest czytać takie rzeczy, gdy ma się wątpliwości, czy wrzucać czy nie. :bag:

A tu taka raczej luźna, życiowa myśl zamiast pełnoprawnego fragmentu:
– Jak się prowokuje taką eksplozję?
– Zazwyczaj nieumyślnie.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 08 lutego 2019, 22:22

:D XDDD okej
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 13 lutego 2019, 16:42

Tak, feedback jest super sprawą, nawet a może właśnie szczególnie przy takich drobnych fragmentach, bo pchają nas dalej :3

Hmmmm xDDDD życiowa mówisz? To jakieś drugie dno w tym jest :D

ODPOWIEDZ