Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Krinowo-nekromanckie treści

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Krinowo-nekromanckie treści

Post autor: Krin » 23 listopada 2015, 14:53

Ech, tak czuję, że tego pożałuję, ale diabły podkusiły i też wrzucam kawałek, dość przypadkowy, może po prostu mnie nie irytujący.
Pobiegł gdzieś. Zdenerwowała się i miała ochotę rzucić coś złośliwego, ale ogarnęło ją zmęczenie. Zamknęła oczy i zapadła w sen. W tym śnie znowu przyszły do niej kolorowe kucyki w lekarskich fartuchach, a ona opowiadała im o łazienkowej mafii mordującej ludzi i modlącej się do luster. Kucyki prosiły, żeby mówiła składniej, bo nic nie rozumieją. Obraziła się za to i już więcej z nimi nie gadała. Postawiły jakąś dziwną diagnozę.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Re: Krinowo-nekromanckie treści

Post autor: Siemomysła » 26 listopada 2015, 15:32

Ołkej... Niezły sen... A jakby tak coś z tego przelazło do rzeczywistości...? Co to za tekst, Krin?
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 26 listopada 2015, 20:00

To nowa, prawdopodobnie powieściowa, wersja "Lustra". Roboczy tytuł to "Druga strona lustra". Mało ciekawy, ale, znając życie, pewnie zostanie. Swoją drogą, właśnie się dowiedziałam, że istnieje taki zespół...
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."

Awatar użytkownika
Padraig

Post autor: Padraig » 26 listopada 2015, 23:31

Absurdalne. Tak jak lubię (jak ktoś nie wie, jak lubię, to właśnie tak lubię). Krin, planujesz w takim tonie i klimacie utrzymać całe opowiadanie (czy może powieść, jak napisałaś (to będzie taka powieść w odcinkach publikowanych na forum, tak?)), czy to tylko pojedynczy, losowy fragment, całkowicie niereprezentatywny dla reszty? :)

Awatar użytkownika
DDelside

Post autor: DDelside » 28 listopada 2015, 17:37

Stanął mi przed oczami psychiatryk z my little pony wymieszany z mirror's edge. Dobra brednia nie jest zła, chcę jeszcze :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 28 listopada 2015, 21:13

Na początku miała wyjść mieszanka, w której ostatnio zaczęła jednak królować powaga i choć czasem z przymrużeniem oka, to już pewnie niewiele znajdzie się kucyków i im podobnych.
Daję teraz fragment, który też nie podoba mi się jakoś szczególnie, ale żaden inny nie pasuje mi, żeby go mieścić oderwany od kontekstu i uważam go za całkiem znośny. (Takich, które mi się podobają nie dam, bo mi się nic nigdy nie podoba. :P)
Nie miała siły robić niczego własnego, więc zaprotestowała tylko dla zasady i zajęła się pochłanianiem czegoś, co na pewno miał w sobie jakieś warzywa i na pewno miało w sobie jakieś mięso, ale było zbyt jakiesiowate na bardziej szczegółową definicję.
Skończyli rozmowę o poważnych sprawach. Paweł próbował nakłonić ją do poznania dalszych losów nekromantów przemycających narkotyki przez Meksykańską granicę, zdradzając, że w późniejszych odcinkach cofają się w czasie i biorą udział w zamachu na Hitlera, a jeszcze później zakładają partię i wygrywają wybory. Choć nie chciał zdradzić dlaczego, z jakiegoś powodu uważał tę serię za idealną dla niej. Przekonywał, że to tylko tak niedorzecznie brzmi, a przecież nawet najlepsze historie brzmią czasem niedorzecznie.

Awatar użytkownika
Padraig

Post autor: Padraig » 30 listopada 2015, 20:28

Ten fragment, wydaje mi się być w nieco podobnym klimacie jak ten poprzedni. Chociaż bardziej osadzony w rzeczywistości, ton pozostaje podobny, tutaj co bardziej absurdalne zdania pozostają w nieokreślonym, ale widocznym kontekście. Wcześniejszy fragment był czysto absurdalny, ten już nie.
Podoba mi się twój humor. I lubię wyrażenie: "było zbyt jakiesiowate".

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 06 grudnia 2015, 19:52

Nie mogę się powstrzymać, choć z tych moich fragmentów może czasem wynikać, że tekst jest inny niż jest w istocie. (Bardzo konkretne ujęcie tematu, prawda?)
Zabrzmiało zimno jak trup trzymany w lodówce, którego właśnie odkryła nazbyt ciekawska teściowa i powoli zaczyna do niej docierać, że to wcale nie kotlety.

Awatar użytkownika
Arebell

Post autor: Arebell » 13 grudnia 2015, 00:11

Ciekawa jestem, jaki w tonie będzie ten tekst, bo wszystkie trzy fragmenty są jednak mniej lub bardziej humorystyczno-absurdalne, i to w bardzo fajny sposób. Sen z kucykami mnie w ogóle zachwycił, ma przepiękny poziom szaleństwa. Późniejsza rozmowa bliższa życiu (wręcz przypomina moje tłumaczenie koleżankom Doktora Who, zapewne przez mordowanie Hitlera), ale wciąż ma coś w sobie z tego lekkiego obłędu. Ostatni kawałek może ciutkę zbyt rozbudowany, ale obraz który przywołuje jest na tyle rozbrajający że nie ma się co czepiać, skoro można parskać do ekranu XD

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 15 grudnia 2015, 21:21

To może tym razem coś zupełnie niehumorystycznego.
Czuła jak dopada ją od lat tłumiona wściekłość. Łzy, których przed momentem ledwie się pozbyła, powróciły pod wpływem emocji. Jemu również nie było łatwo. Kątem oka widziała, jak zaciska pięści, jak twarz przecina mu grymas zupełnie nie przystający do tego spokojnego człowieka.
Mimo to chciała, żeby go zabolało. Co tak naprawdę miał na swoje usprawiedliwienie? Tak naprawdę nic. To był jeden z tych momentów, kiedy widziała całe swoje życie jako jedną wielką farsę. Widziała bez złudzeń, że wszystko co robi i co czuje nie ma najmniejszego sensu, a ona nie potrafi tego porzucić i rozpocząć normalnego życia. Miała do niego pretensje. Czy to nie on karmił ją złudzeniami?

Awatar użytkownika
Coffee

Post autor: Coffee » 15 grudnia 2015, 21:38

Ach, klasyczne przerzucenie winy na trzecią stronę. Nie bój żaby, bohaterko, iluzje sensu zawsze wracają!
It's not the end of the world, but you can see it from here.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 15 grudnia 2015, 22:09

Wciągają te fragmenty, niezależnie od ich humorystyczności bądź jej braku. Sporo emocji w tym ostatnim <3
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

ODPOWIEDZ