Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Krinowo-nekromanckie treści

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Re: Krinowo-nekromanckie treści

Post autor: Krin » 18 czerwca 2018, 19:04

Mam sesję, więc zamiast się uczyć przeżywam fazę na Kruczarza. Nie chcę się teraz brać za pisanie, ale żeby sobie ulżyć przynajmniej trochę posyłam wam ten, leżący w szufladzie od dłuższego czasu fragment.
Kiedy już nie będzie ani słońca, ani płomienia, niech idą córki na ziemię upiorów. A nim pójdą, niech szukają Frigha, niech ich zaprowadzi do swojego brata, Aegha. I niech go nie budzą, choćby Śniący zstąpili na ziemię. Niech nie próbują wtargnąć do jego domu, niech przyjdą dnia następnego, nim księżyc wstanie.
A jeśli czas będzie naglił, niech się ukorzą, niech zdadzą, kto i po czemu przybywa. I niech sumienia mają czyste. I niech skamlą do Aegha, niech będą psami bezpańskimi, które on ze swej łaski bierze pod obronę. I ofiarują mu krew ojców, a włosy matek – bo do matek moc należy. A on im da przewodnika, którego niech strzegą, i niech szanują. Nie po to bowiem Aegh przysięgał, aby jednego szukać, lecz aby wszyscy nie zbłądzili.
Ciekawa jestem, czy ktoś jeszcze kojarzy, czego ten fragment dotyczy.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 19 czerwca 2018, 23:56

Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia, o co tam chodziło- chyba dlatego że długo mnie nie było :/ Ale jestem bardzo ciekawa ;) A sam kawałek jest super tajemniczy. Coś pomiędzy proroctwem, a objawieniem. :u:
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 08 lipca 2018, 23:16

ja to bym stawiała na płomyka-przewodnika po Białej Równinie :la: gdybym zostawiła kosmyk włosów w wiadomej świątyni, zgodnie z zaleceniami pewnego jegomościa w płaszczu :D
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 27 lipca 2018, 23:49

O nie, zawsze przegapiam komentarze w sztambuchu, a widzę, że Kanterial uważnie słuchała wykładu, o tym jak przetrwać na Białej Równinie. :D

A poniżej dowód na to, że ostatnio skaczę po wszystkim, co tylko mam rozgrzebane na dysku. Każdy kolejny fragment jest ostatnio z czego innego.
Nared obudził się nagi w cudzym łóżku. Nie była to rzecz, która zdarzyła mu się po raz pierwszy, ale po raz pierwszy nie pamiętał, kto jest tego łóżka właścicielem, a ponadto żywił głębokie przekonanie, że gdyby nie opium i alkohol, nigdy by się w nim nie znalazł. Łóżko było wilgotne od potu, śmierdziało papierosowym dymem, a mieściło się w jakiejś ciemnej i dusznej norze, w której ledwie dało się złapać powietrze. Najchętniej wybiegłby stamtąd, ale był na to zbyt skołowany.
Poczuł, że uderzył o dno, a dno okazało się znajome i wygodne jak fotel, w którym siaduje się codziennie od lat. W zasadzie, gdyby nie widok błękitnego skrawka nieba ponad ścianami urwiska, mógłby na tym dnie zostać.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 30 lipca 2018, 10:59

Po takich opisach zawsze czuję, jakbym musiała się umyć XD Czo to? Jakiś steampunk, że opium?
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 09 sierpnia 2018, 22:11

Dokładnie - steampunk. I tak się składa, że ten pokój jest już dla ciebie raczej znajomy ;)

ODPOWIEDZ