TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

"A nie wyglądasz"

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Re: "A nie wyglądasz"

Post autor: Kanterial » 11 stycznia 2019, 01:32

1300 słów w jeden dzień! NIE BYŁO TYLE OD PÓŁ ROKU!
sf sf sf sf!
Odcięta czernią, ponuro szara zieleń była okropnie znajoma. Przed skroniami napięły się identycznie lustrzane mięśnie; Akermann mrużył oczy wypracowanym ruchem, bez szczerości imitując reakcję.
— Czy ty się boisz, Miński? — zapytał wolno i wyraźnie.
Miński bał się przyznać, więc nie odpowiedział, bo kłamać też się bał.
— Podejrzewam, że się boisz, Miński — wygrzmiał cyborg, spowolnionym ruchem sięgając po spodnie. Laborant zacisnął wargi i odsunął się na skraj łóżka, rolując sztuczną kołdrę. — To mój pokój — kontynuował Akermann. Przy połowie prędkości, z którą zwykł mówić, głos miał chropowaty od zbyt niskich drgań. — Ty w nim jesteś. Nie śpisz. Dekoncentracja. Sto czterdzieści trzy na dziewięćdziesiąt osiem. Zwiększony przepływ krwi przez mięśnie.
Przerażenie Mińskiego osiągnęło zenit i sparaliżowało go do reszty, karząc za debilny pomysł na włamanie się zwłokom przyjaciela do sypialni. Dietrich wyglądał, brzmiał i ruszał się jak zbyt wolna animacja człowieka.
— Mam uśpiony program, Miński. Nie mogę, czytać twarzy. Czy, ty, się, boisz? — drążył, zapinając chinosy z ostrożnością godną chirurga. — Może, zrobię, herbatę?
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"Minę miał poważną, nieomal posągową, a twarz, choć przystojną, dającą do zrozumienia, że jej właściciel został przejechany pociągiem towarowym życia."

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 11 stycznia 2019, 10:21

Za każdym razem, kiedy myślę, że już się wyprztykałaś z kart i niewiele może mnie w kwestii Didiego ruszyć, rzucasz czymś naprawdę przerażającym i przesuwającym granicę dalej. Kocham Twój mózg, kocham to, co z niego wychodzi. I w tym fragmencie pełna identyfikacja z Mińskim - a Miński to przez większość czasu był raczej ciekawy przypadek do obserwacji, nie miejsce identyfikowania.

Tak, bardzo, się, cieszę, że, zrobię, herbaty :la:
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 11 stycznia 2019, 12:45

Masz świetne pomysły :D mało tego - masz świetne pomysły i potrafisz o nich dobrze napisać :la:. Jak bendem duży kciałbym być jak Kan :3 :D
:fire: https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis :fire:

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 12 stycznia 2019, 10:10

Po pierwsze: :toast: :toast: :toast: :toast: :toast: :toast: :toast: za 1,3k słów! Oby płynęło ich jak najwięcej!
:la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la: :la:

Po drugie: Mam mały problem z tą sceną, bo czytałam ją po obejrzeniu yaoica i mój mózg przesiąknięty był nadal sparklami xD I niestety te sparkle przyczepił do Didiego i ja ich nie mogę odkleić teraz xDDDD Ja wiem, że Didi to morderca, i cyborg, i trup, ale ja go lubię. Chyba za te koszule z guzikami, bo innego powodu trochę nie mogę znaleźć. I może za to, że z nonszalancją proponuje herbaty komuś kto się go cholernie boi xD To ostatnie zdanie było rozwalające i wcale nie pomyślałam, że urocze jakoś... nieeeeeeee... :bag:
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Krin

Post autor: Krin » 12 stycznia 2019, 14:05

Przeczytałam ten ostatni fragment i mam ochotę mimo wszystko spróbować z tym tekstem jeszcze raz. W końcu "Wilki w Karkonoszach" za pierwszym razem też mi się w ogóle nie spodobały, przeczytałam parę akapitów i zrezygnowałam, a dopiero chyba rok (albo dwa?) później mnie wchłonęło.
" I od kiedy Biała Równina stopniała, zmieniając się w morze, zaczęto nazywać go Neanem z Białej Wody. Już niedługo stać się miał najgroźniejszym piratem północy."
- Kimchus, "Opowieści dla młodych czarnoksiężników"

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 12 stycznia 2019, 20:39

Dziękuję wam, serio.
I serio obiecuję poprawić ten tekst. Będę szczęśliwa, jeśli nikt się nie będzie zmuszał i może przeczyta wersję trzecią albo czwartą, ale z przyjemnością. Naprawdę.

tymczasem leci fajk, bo właśnie ogarnęłam, że Red i Blue będą ze mną zawsze :toast:
Ivan ważył dobre dwadzieścia kilogramów więcej, niż powinien, a zabłocony śnieg brudził mu płaszcz i nogawki. I nadal wyglądał poważnie. Szedł z klasą. Z tym spokojem, z mądrością. Wszystko robił cierpliwie, nawet kroki stawiał cierpliwie. I patrzył jeszcze cierpliwiej, jeszcze mądrzej, jakby mało mu było tej cholernej aury wokoło.
Sorokin skrzywił się rozzłoszczony, zerknął ku znajomej twarzy i momentalnie zrezygnował z grania dostojnego starszego pana reprezentującego władzę dziekańską uczelni. Wepchnął laskę pod pachę i obrócił się bokiem, szukając po kieszeniach krótkich bletek. Tytoń wymacał na piersi i zły, roztrzęsionymi dłońmi, zabrał się za skręcanie papierosa, klnąc na wietrze gorzej niż studenci.
— …durny dziad — skończył po minucie i upuścił gotowego skręta.
— Szkodliwe nawyki — skomentował Dichtiarow, w idealnym momencie przekraczając barierę hałasu. — Ale się zestarzałeś.
Sorokin zrezygnował z pochylania się nad chodnikiem wyłącznie ze względów wizerunkowych. Przygryzł wnętrza policzków ósemkami i spojrzał w górę, żując w ustach przekleństwo.
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"Minę miał poważną, nieomal posągową, a twarz, choć przystojną, dającą do zrozumienia, że jej właściciel został przejechany pociągiem towarowym życia."

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 12 stycznia 2019, 20:51

Bardzo, BARDZO czekam na ich pełną konfrontację. Bardzo. I szalenie się cieszę, że piszesz, że masz jakiś plan, jak to ogarnąć, i że myślisz o kolejnych wersjach <3
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 13 stycznia 2019, 01:26

:fire: zionie z tego fajka :ideal: . Szkoda, że nie poznałem jeszcze dokładnie tych postaci, ale jest to tekst, który zdecydowanie chcę nadrobić, jest wyrazisty, postacie jeszcze bardziej, tylko no :facepalm: sam już nie wiem, za dużo mam zaległości czytelniczych na i poza forum.

Nieważne. Piszesz super :glask: nie mam pytań

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 25 stycznia 2019, 13:36

Wow, jakże pięknie to jest napisane, bez zbędnych ozdobników i pleplania ;) Wszystko jest potrzebne, wyraziste, każde słowo. Nie znam tekstu ani postaci, a mimo to czuję, jakbym ich znała choć trochę po przeczytaniu tego fragmentu. Mam w planach nadrobienie tego tekstu i widzę, że koniecznie muszę to w końcu zrobić :c[]:
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 26 stycznia 2019, 18:23

y~y Tak się chce pisać, jak w sztambuchu odzew, dziękuję za wpadanie milion
SpoilerShow
Mijamy rozdroże i nieczynny przejazd kolejowy straszący turystów. Wychylam się, patrzę w niebo. Niebo stalowe. Znów jesień martwa i zimna. Rok temu tak było. Za rok tak będzie.
— Taki elegancki. — Monika dawkuje kolejne składowe oceny, którą mi wystawiła na dworcu. — Golf masz ładny.
Wiem.
Piotr przysłał. Nadal kurwi budyniem.
— I ładne buty. Nordy?
Carlos Santos.
— I ładne perfumy.
Oczywiście. Wiem.
Mów dalej.
Powiedz, że się nie zestarzałem.
— Broda ci siwieje, Wolfgang.
Zerkam na szczupłe dłonie, bo kontaktu wzrokowego nie nawiązujemy. Jakbym gdzieś już widział. Takie palce.
— Przypomnij mi, po co cię zaprosiłem?
— Tęskniłeś — naświetla Czachowska bezczelnie.
— To już nie tęsknię.
— Trochę też schudłeś. Znowu.
— Kiedy jest ten powrotny z Kłodzka?
— Masz nowego wikarego?
— A mam — potwierdzam wyzywająco. — Dopiero co go święcili. Niedawno przyjechał.
— Przystojny?
— Się nie zastanawiałem, verdammt — kłamię oburzony i poprawiam golf pod szyją. — Bystry jest. Porządny. Tylko kuleje.
— Jak to…?
— Amnon go pogryzł.
Monika obraca się wreszcie, by na mnie spojrzeć z dezaprobatą. Udaję, że droga wymaga skupienia. Przecież go nie poszczułem, do cholery, jest tabliczka na furtce, ja już mam okulary do czytania, ale tabliczkę widzę, a on co, sześć lat go nie nauczyli czytać ze zrozumieniem?
— Ja to bym zauważył, że jest doberman na wycieraczce — denerwuję się i przejeżdżam przez wieś na piątce.
SpoilerShow
Puszek obeszła dom dwa razy, zaglądając pod krzaki, przesuwając dłonią po parapetach i wypatrując norek w śniegu. Nie robiła tego ze specjalną nadzieją; przyzwyczajona i bezmyślna odprawiała swój nowy rytuał, trwoniąc niepotrzebny czas. Warstwa bieli na chodniku pod latarnią czekała jak zwykle nienaruszona i gładka, przecząc uparcie nie tyle wizytom Zvajdera, co wręcz całemu jego istnieniu. Hanna dowlokła się do ulicy i na ten chodnik razem z latarnią spojrzała całkiem obojętna.
— Pani Puszek, jak sądzę.
Obróciła głowę.
U szczytu schodów, za jej plecami, w bardzo niedorzecznej koszuli na guziki, stał sobie bardzo nonszalancko oparty o drzwi ktoś, kto był zdecydowanie za młody, by ją zaczepiać w podobny sposób. Był też wyjątkowo niepozorny i wyjątkowo nie pasował do głosu Gościa z Postala, więc Hanna dla pewności rozejrzała się dookoła, zanim podniosła wzrok na jego twarz.
— Nie znam pana, jak sądzę — rzuciła, niemal jednocześnie stwierdzając, że to spojrzenie zna doskonale.
— Doprawdy — zaśmiał się w odpowiedzi. Zbiegł po stopniach jak gospodarz, gościnnie rozkładając ręce. Hanna zastygła przed zamachem i nie odtrąciła zbliżającej się dłoni, bo w tej dłoni brakowało serdecznego palca. — Sądzę, że dziś poznamy się dobrze.
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 26 stycznia 2019, 19:17

Tyle dobra w tych fajkach. Trochę mi brakuję umiejętności wysłowienia się dokładnie, co czuję, jak je czytam. Jest w nich takie fajne połączenie suspensu, humoru, dynamiki (zwłaszcza w dialogach), wyrazistości w opisach. Chciałoby się to jakoś ładnie ująć, złapać w jedno słowo. Chyba najbliżej określenia tego, co we mnie budzą te wpisy będzie słowo "zaintrygowanie". :c[]:
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 27 stycznia 2019, 13:29

Łajej, masz tak lekkie pióro, że to jest aż piękne :D taka trochę nonszalancja bije od narratora XD ale to pasuje do klimatu całości, bo postaci są w podobnym klimacie zbudowane.
denerwuję się i przejeżdżam przez wieś na piątce

No to jest zarypiaste xD padłem :c[]:

ODPOWIEDZ