Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

"A nie wyglądasz"

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Re: "A nie wyglądasz"

Post autor: Kruffachi » 12 września 2017, 10:58

Autentycznie mózg mi wybuchł na wieść, że Kempa należał do paczki. Ale to tak wiele spraw ugruntowuje i wzmacnia, i tak mocno urealnia, osadza tę postać. I też, nie wiem, nie do końca, ale takie wrażenie, że historia zatacza trochę kwadratowe, ale jednak koło.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 12 września 2017, 14:25

Kempa? Kim jest Kempa? Czemu stale czuję, że mnie coś omija?
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 13 września 2017, 22:56

Choooolera mać.
Ciągnie Wolfa do korzeni, kurde, oj ciągnie. I poprzez babranie się w historii i przez znajomość z Remikiem, i teraz z Kempą.
Hej, Wolf. Żyjesz tu i teraz. Nie jutro, nie wczoraj. Teraz. Zrób coś dla siebie.
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 08 października 2017, 22:57

SpoilerShow
– Nic się nie zmieniłeś… – Zakrywa twarz dłonią i płacze, nie mogąc złapać oddechu. Stoję i patrzę na nią z góry. – Boże, ani trochę…
– Pani też – cedzę oszczędnie. Nie obracając głowy szukam wzrokiem reszty rodziny; wypatruję szarej sukienki Moniki, wysokich obcasów Marii i wszelkich oznak bogactwa, które wciąż kojarzę ze starym Czachowskim. – Mąż nie przyjechał?
Pani Magda potrząsa głową i do reszty, wraz z całym makijażem, topnieje jej wystudiowana wyższość. Niczego już nie ma w sobie z damy i czuję, że poza nienawiścią zaczyna wzbudzać w moim martwym mózgu karykaturalne, bezsilne współczucie.
– No? – ciągnę więc dalej. – Nie chciał się widzieć z byłym zięciem? Pani go zaraziła alergią na mnie? Tak? Niemieckie HIV w Karpaczu?
– Wolf – stęka Czachowska przez palce.
– Od kiedy „Wolf”? – Pochylam się i zapominam do tego stopnia, że łapię przód żakietu, uniemożliwiając zwiększenie odstępu. – Przytul mnie jeszcze, spytaj, co u mnie, spytaj, jak mi się układa z jego żoną.
Po sekundzie czuję tylko wstyd przemieszany z rezygnacją. Prostuję się, cofam i poprawiam kołnierz z listkiem. Przepraszam, wbijając wzrok w cmentarną ścieżkę.
Matka Czachowskiego też przeprasza. Kiedy dodaje, że podeszła, żebym jej podał dłoń i wybaczył, mam już zupełnie spalone obwody.
Pan Tadeusz zastaje nas siedzących na ławce pod kaplicą(…)
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 08 października 2017, 23:07

Tyle myśli. Nie wiem, kiedy tu Wolf mówi wprost, kiedy jedynie ironizuje, nie wiem, boję się tego. Jest ludzki i straszny w tej scenie, jakby w esencji, gdy z jednej strony szczerzy kły, sam pogrążony w bólu i jakby nieczuły na cudzy ból (chociaż czuję i rozumiem to wyznaczenie granicy Czachowskiej), zasłania się bezczelnością, a z drugiej jednak ta ławka na końcu. Bardzo bym kiedyś chciała móc prześledzić całą drogę prowadzącą do tej sceny.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 09 października 2017, 12:16

Ja tak lakonicznie i niecenzuralnie, ale elokwencja po tym kawałku mi siadła: oż fuck :/
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 17 października 2017, 02:14

- Jakie „ń”?
- To, którego nie pilnujesz po powrocie.
- Eh?
- I płaskie „e” i suche „r” i akcent na pierwszą sylabę. Te rzeczy. W ogólności. Jest ich sporo. Złaź z ambony, bo będziesz kaleczył. Tu sobie weź kluczyki, zabierzesz Piotrka do seminarium. Mszę poprowadzisz, jak znów zaczniesz mówić płynnie.
- Nie rozumiem.
- Rozumiesz. Masz wadę wymowy, Wolf.
- Nie, ja nie mam! - przeczę zajadle. - To ma ksiądz wadę słuchania!
- Mam też BMW - oznajmia Kempa cierpliwie. Zamyka mi Pismo na dłoni i bezczelnie gasi świeczkę. - Nowe. Serii 3. E90.
W moim mózgu zapada na moment idealna, grobowa cisza, podczas której próbuję być obrażony i niezainteresowany. Wysuwam palce spomiędzy kartek.
Też coś.
Jakbym nigdy sportową furą po obwodnicy nie jeździł.
Jakbym nie był królem lewego pasa na linii Torgau-Dortmund.
Jakby mi się w ogóle chciało odwozić jakiegoś szczyla do sąsiedniego miasta tylko dlatego, że będę mógł to zrobić nowym…
- To niby ile ma koni? - pytam lekceważąco.

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 17 października 2017, 07:42

Wolf... znaczy w ogóle ja mam jakiś fetysz na opisy tego jak bohaterowie mówią i ughghg, jak ja bym chciała Wolfa usłyszeć, jak mu te dźwięki uciekają *-*
A BMW, cóż... no, ummm, kamieniem w ciebie Wolfik nie rzucę, tak tylko podepnę się pod pytanie: to ile koni?
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 17 października 2017, 11:24

To ma ksiądz wadę słuchania!
<3

Świetny kawałek i nie wiem, co mi się podoba w nim najbardziej. Wolf dający się przekupić jak dziecko, Kempa przekupujący go wypasionym BMW jak z dowcipów, szczegóły wymowy czy to, że Polek w ogóle zwraca na nie uwagę. Zawsze Ci zazdrościłam umiejętności umieszczania tak wielu rzeczy i warstw w takich krótkich migawkach.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 17 października 2017, 13:31

@marszo - 370 :D

@kili - to BMW musiałam dla porządku napisać, żeby ministrant Hubercik się z nim zderzył pod plebanią. I żebym znała oficjalną wersję tego tragicznego zdarzenia pisząc inny tekst :facepalm:

Mam sporo okazji do słuchania ludzi kursujących między Polską a Niemcami i ci urodzeni na Zachodzie przejawiają zawsze podobne symptomy rozstania z naszym językiem XDDD

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 17 października 2017, 15:55

<3
Kocham sobie po cichu.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 19 października 2017, 23:38

Borze szumiący, przeczytałam teraz tę scenę na cmentarzu - miażdży. Boli mnie też strasznie i nadal nie mam pojęcia, gdzie ty znajdziesz te pozytywne zakończenie. Wolf na serio musi zadzwonić do swojego nekromanckiego krewnego.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

ODPOWIEDZ