Tytuł Tekstu maja zdobył "Bestiariusz" MononokeGirl.

Serdecznie gratulujemy! :D

I oczywiście zachęcamy użytkowników do lektury i komentowania.

Muzyka do pisania/czytania.

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Awatar użytkownika
Shady

Muzyka do pisania/czytania.

Post autor: Shady » 12 lutego 2015, 16:51

Jakiej muzyki lubicie słuchać podczas czytania/pisania? Czy to pozytywnie wpływa na wenę?

Awatar użytkownika
Johny

Re: Muzyka do pisania/czytania.

Post autor: Johny » 27 maja 2015, 18:27

Właśnie się śmieję z samego siebie. Kiedyś doskonale czytało mi się przy cięższym metalu np. Metallica, Megadeth a nawet Pantera. Co prawda tylko lżejszą literaturę ale nie wiem jakim cudem nie gubiłem wątków. Teraz preferuję melodie basująco - wibrujące, ciepłe jak trip-hop, downtempo. W sumie niech w tle mruczy cokolwiek byle nikt i nic nie rozpraszało, niestety czasem czymś się trzeba odizolować.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 27 maja 2015, 18:39

Podczas samego pisania najczęściej tylko ciszy i stukotu klawiszków. A jeśli już, to muzyki instrumentlnej. Różnej - klasyki, OST-ów do filmów i gier, muzyki trailerowej, elektroniki. OST do Obscure II i Zack Hemsey rządzą w tym temacie od jakiegoś półrocza. Kiedy natomiast myślę nad tym, co napisać, lubię i melodie, i dopasowane teksty. Kilka dobrze dobranych wersów to niejednokrotnie potężny kop inspiracji. I wtedy gatunek ma mniejsze znaczenie, byleby w uszy za bardzo nie bolało ;)
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
DDelside

Post autor: DDelside » 01 czerwca 2015, 20:50

Przy pisaniu piosenki - bit, przy "pisaniu" powieści - soundtracki z filmów i seriali fantasy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jane Weller

Re: Muzyka do pisania/czytania

Post autor: Jane Weller » 25 lipca 2016, 17:02

Jestem uzależniona od muzyki w takim stopniu, że nie mogę bez niej żyć. Czytam, piszę, gram na PBFie, a nawet śpię przy niej. Do czytania to wybieram cokolwiek, co mi się wpasuje do klimatu tekstu od "epic music", poprzez metal czy rock, aż po pop. Do pisania to często zmieniam muzykę w zależności od tego co piszę, bywają piosenki, ale częściej właśnie "epic music", a ta ostatnia przydatna jest do scen emocjonalnych i akcji. A na PBFie to wszystko zależy od sesji (aktualnie do takiej lekko romantycznej słucha Mansa Zlmerlowa i jego Fire In The Rain [wcale nie dlatego, że postać współgracza włada ogniem i wielbi Piromana w wykonaniu Roguckiego, no wcale a wcale ;)], a na misji, gdzie moja postać łazi po opuszczonym podziemnym labie, gdzie czai się zmutowana bestia to z głośników leci Lindsey Sterling i jej The Arena.)
To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour

~William Blake~

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 20 stycznia 2017, 10:28

Bardzo często piszę z muzyką w tle i jej charakter zależy znacznie od danej sceny, którą aktualnie się zajmuję. Aby zebrać wszystkie "przydatne" i klimatyczne utwory stworzyłam na YT składankę, dzięki czemu wystarczy kilka kliknięć, by znaleść coś odpowiedniego. Ogólnie nie polecam utworów, w których jest jakikolwiek tekst (chyba, że nie znamy języka, wtedy jest łatwiej xd). Często są to jakieś ścieżki dźwiękowe z filmów bądź gier lub wytwórnie typu Two Steps From Hell. Polecam również do takich podkładów muzycznych puszczać jeszcze dźwięki jak np. ćwierkanie lasu, szum wody, odgłosy średniowiecznego miasta, trzaskanie ognia -> takie dźwięki bardzo wpływają na wyobraźnię i same tworzą w głowie obrazy, które wystarczy przenieść na papier. Gdyby ktoś potrzebował czegoś konkretnego, służę pomocą ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 20 stycznia 2017, 22:26

Nie umiem czytać przy żadnej muzyce, rozprasza mnie pieruńsko. Pisać też nie bardzo, chociaż jest już trochę lepiej. Czasem, rzadko natchnie mnie jakiś utwór do napisania "słowotworu" i w takim przypadku magluję go w kółko aż skończę skrobać.
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
Nuncjusz

Post autor: Nuncjusz » 21 stycznia 2017, 08:55

Przy pisaniu/czytaniu zero jakiejkolwiek muzy. Natomiast, przy malowaniu bardzo chętnie np to https://www.youtube.com/watch?v=Nkwvod-s7Tc&t=1282s
O Boże, Bożycku! Nie było lepiej, jak przy cycku.

abcde

Post autor: abcde » 03 kwietnia 2018, 21:06

Muzyka niesamowicie oddziałuje na mnie i na moje emocje, dlatego wtedy dostaje niesamowitej weny twórczej. Ale poskładać wszystko to już wole w ciszy.

ODPOWIEDZ