Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Dlaczego nie piszesz?

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Dlaczego nie piszesz?

Post autor: Kompot » 04 października 2013, 14:42

Alternatywny temat dla "Czemu piszesz?". Dedykuje wszystkim tym, którzy się migają. Możecie się tu wyżyć i poabsurdzić. :c[]:
Proponuję wrzucić tutaj wszystkie wymówki i tym samym pozbyć się ich choćby na chwile, chociaż lepiej by było na zawsze.
Obrazek

Awatar użytkownika
firz

Re: Dlaczego nie piszesz?

Post autor: firz » 06 października 2013, 23:51

hmm...mmm...hmm... bo nie! :u:
dobranoc

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 08 października 2013, 21:00

W niedzielę nie napisałam normy (za karę wczoraj musiałam pisać dwie, razem 2,5k słów...) bo poczęstowałam klawiaturę piwem na miodzie gryczanym i nie wytrzymała tego...

...niby mogłam napisać na laptopie, ale miałam lenia i uznałam, że w poniedziałek jakoś napiszę podwójnie i w ogóle, i tak fajnie mi się animce oglądało. xD
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
wołszebnik
Lokalizacja: http://www.facebook.com/joanna.gadawska?ref=tn_tnmn
Kontaktowanie:

Post autor: wołszebnik » 08 października 2013, 21:02

nie piszę, bo Joa :zaslonka:
A tymczasem w pewnym EL (acz z pewnością nie Dorado, zbyt ubogo tamże na to), gdzie prawowstecz:
Obrazek Acz wybaczmy demokracji, Orwell rzekł, wszak nie bez racji, że to w każdej delegacji,pod gajerkiem, przy korycie, pod krawatem, pcheł poszycie...
zbieżność nazw absolutnie przypadkowa

Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Post autor: gantzerek » 08 października 2013, 21:04

Nie piszę, bo ciągle nie zrobiłem jeszcze listy rzeczy do zrobienia, ale spoko, mam ją w planach jako pierwszą pozycję na liście rzeczy do zrobienia...
"Life is not a problem to be solved, nor a question to be answered, life is a mystery to be experienced." - Alan Watts
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 08 października 2013, 21:06

Nie piszę, bo jestem za leniwa, bo czasami mam wenę jedynie na kilka linijek tekstu, nie piszę, bo jestem Joa. O^O
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Kandara

Post autor: Kandara » 08 października 2013, 23:27

Moje niepisanie to wynik wielu, często nakładających się na siebie czynników. Jedne są poważne, inne mniej, wszystkie jednak działają paraliżująco, albo podobnie. Do tych wszytskich zaliczyć można: lenistwo, bo co się tu oszukiwać klepanie w klawiaturę, myślenie, szukanie słów to ciężka praca. Oj ciężka. Zwłaszcza gdy widzę przed sobą świecącą biała kartę worda. Nie piszę bo bywają dnie w którym żadne zdanie mi nie wychodzi, kiedy z pod moich palców wychodzi tylko bełkot. I dalsze pisanie "na siłę" nie poprawia sytuacji, nie daje mi się rozpisać. Nie piszę, bo czuję, że dziś nie dzień, że i tak nie wyjdzie. Nie piszę, bo nie widzę do końca jakieś sceny, bo złapałam legendarnego klina i nie wiem co dalej. Nie piszę bo się spinam. Bo chcę, żeby było dobrze i śmiertelnie boję się wpadki. Tak bardzo, że mnie to paraliżuje i czyści mózg. Nie piszę, bo czasem ogrania mnie zwątpienie. We wszystko, a przede wszystkim we własne umiejętności. Bo jestem nadwrażliwa i bywa, że czuję, że to nie ma sensu. Bo czasem robi mi się przykro, bo nie wychodzi mi tak jak chce, żeby wychodziło, bo potem spotyka mnie rozczarowanie. Bo ktoś coś powiedział, albo gorzej nie powiedział nic... I ja się przejęłam :bag:

No to wyszła mi piękna litania. Ale i tak nie zamierzam przestawać, tak całkiem. :bag:
Obrazek Księżycowa weno, działaj!

Awatar użytkownika
Prophet
Straż! Straż!

Post autor: Prophet » 15 października 2013, 19:07

Nie piszę, bo... w sumie to nie wiem dlaczego.
Chyba tylko z czystego lenistwa...
Obrazek

Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
W dal poszły przez chmurną pustynię piaszczystą,
W dal ciemną, bezkresną, w dal szarą i mglistą...

KLIK

Awatar użytkownika
Konthaulou

Post autor: Konthaulou » 15 października 2013, 20:04

Nie piszę, bo czasem ciężko przełożyć pomysły z mojej głowy na słowa. Niektóre wizje kształcą się wraz ze słuchaną w tym momencie muzyką, a niektóre to inspiracje z życia codziennego. Moim zdaniem żeby zacząć pisać za pierwszym razem trzeba się zmusić, za drugim, za trzecim, aż pewnego dnia będziemy pisać więcej niż tyle, ile sobie ustaliliśmy na początku i będziemy z tego czerpać ogromną przyjemność. Rzecz to przełamać się i ruszyć dupę do pracy.

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 21 października 2013, 23:09

Teraz nie piszę, bo jest mi niezwykle trudno cokolwiek poprowadzić dalej. Nawet jeśli w głowie mam zarys, co i jak powinno wyglądać, to nie wiem jak to ująć w słowa. Później chcę te wcześniej napisane zdania usunąć, bo mam wrażenie, że są niepotrzebne i nie pasują. Takie dylematy, jak coś pociągnąć dalej, obmyślić, by pomysł, idea, nie runęła po chwili.
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 15 stycznia 2015, 09:40

Bo zaczęłam test z myślą, ze będzie na serio, a 6 stron dalej i pół roku później wyszło mi, że chyba nie i jakoś mózg mi wyrzuca błąd ilekroć zaczynam myśleć, że trza by to jakoś spiąć jedno z drugim i bleeee xD Zatem nie piszę, bo mi się nie chce myśleć.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 15 stycznia 2015, 19:09

Nie piszę, bo najbardziej w procesie twórczym lubię wymyślanie. Pomysły wydają mi się całkiem dobre dopóki nie próbuję przelać ich na papier. To mi często odbiera całą radość, bo mam wrażenie, że są dziecinne, banalne, nudne i ogólnie bez sensu. :D Zatem nie piszę, bo się wstydzę. :bag:
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

ODPOWIEDZ