Drodzy Literkowicze!

Trwa głosowanie na PROZĘ MAJA! Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Miejsce odpowiednie dla ciebie

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Miejsce odpowiednie dla ciebie

Post autor: Kompot » 01 lipca 2013, 19:01

Gdzie najbardziej lubisz pisać? Czy istnieje miejsce, w którym słowa zaczynają się lepić do siebie z niezwykłą naturalnością, a ty bez względu na porę dnia i nastrój jesteś w stanie zatracić się w tworzeniu własnej rzeczywistości?

Moim zdaniem istnieją miejsca sprzyjające pracy twórczej i wena nie koniecznie siedzi wraz z tobą za biurkiem. Dla mnie takim miejscem jest balkon lub ganek. Jak to jest u was?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alrune

Re: Miejsce odpowiednie dla ciebie

Post autor: Alrune » 01 lipca 2013, 19:13

W moim przypadku najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy kiedy akurat nie mam pod ręką niczego do zapisania. Często lubię siedzieć u siebie na sadzie i wymyślać np. fragment do opowiadania. Wtedy wszystko pięknie wychodzi, ale jak próbuję coś zapisać to zdania są sztywne i bez sensu.

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 01 lipca 2013, 19:59

Powinnaś zatem wyrobić sobie nawyk łażenia z długopisem i małym notatnikiem. Ja latam z moim sprzętem wszędzie. W moim pytaniu bardziej chodziło o wasze idealne miejsca pracy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 01 lipca 2013, 21:57

Sad. Zdecydowanie sad. Dokoła pełno drzew, kwiatów, krzewów. Prawie jak w lesie.

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 02 lipca 2013, 08:02

Pechowo u mnie to chyba samoloty i pociągi, promy w sumie też, znaczy musi się ruszać... to nieco problematyczne do osiągnięcia. Znaczy tramwaje tez niezłe, ale jeżdżenie od krańcówki do krańcówki, to tak ą ę xD
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo
na starą pannę to się nie zachowujesz
CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 02 lipca 2013, 10:34

Lubię pisać leżąc na materacu (nie wszyscy mają łóżka, ech) z laptopem blisko twarzy. Najczęściej jednak piszę w rogu pokoju, przy stacjonarnym PC, obok dużego okna, żeby mieć widok na trochę zieleni. Gdy nie jestem u siebie, ciężko mi pisać, na pewno nie wyobrażam sobie tworzenia w trasie, jak Marsza O.o
You were everything in my heart and my heart still beats, these empty beats

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 02 lipca 2013, 12:53

SpoilerShow
Kanterial pisze:Lubię pisać leżąc na materacu (nie wszyscy mają łóżka, ech)
Hehehe. :)
Jestem jedyną osobą, której nigdzie nie pisze się lepiej? Czasami przy biurku, przy moim PC patrząc za okno i widząc wieżowce (tak, Kan, te małe wieżowce, jaka metropolia, takie wieżowce), garaże i słysząc raz po raz przejeżdżające pociągi.
Kiedyś dobrze mi się chyba pisało w późnych godzinach (trzecia, druga w nocy) w kuchni, na zimnym taborecie opierając się o chłodne kafelki. Ale dawno tam nie pisałam.
Raczej nie mam takiego miejsca, mi się lepiej pisze jak mam pomysł i wenę, wtedy, gdzie, kiedy nie jest ważne.
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Ookami

Post autor: Ookami » 02 lipca 2013, 21:23

Zawsze największą potrzebę pisania odczuwam, kiedy jestem w pobliżu gór albo w autobusie, chociaż tutaj nie potrafię znaleźć logicznego wytłumaczenia (nawet kiedy stoję mam ochotę pisać, a myśli same jakoś napływają). Nie wiem dlaczego akurat w górskim otoczeniu, czuję, że mogłabym stworzyć coś naprawdę dobrego. Chciałabym mieć kiedyś w przyszłości domek z widokiem na szczyty. Mimo, że ogólnie mam blisko gór to nie odwiedzam ich tak często, jak bym sobie tego życzyła. Najczęściej jednak piszę w swoim pokoju, a dokładniej na łóżku (z materacem ;)). Taki mój, jedyny w swoim rodzaju, cichy kącik, który w połączeniu z muzyką tworzą coś, co jakoś pomaga mi w pisaniu.

Awatar użytkownika
Franko

Post autor: Franko » 02 lipca 2013, 22:13

Ja, podobnie jak Alrune, uwielbiam pisać tam, gdzie jest mnóstwo drzew. Niedaleko domu jest mały lasek, tam zawsze mam wenę. Jak widzę krajobraz zastanawiam się co mogłoby się w ów miejscu zdarzyć. :)

Awatar użytkownika
bogus

Post autor: bogus » 05 lipca 2013, 10:58

Ja z wrodzonego lenistwa piszę przy komputerze. Nie za bardzo by mi się chciało napisać ręcznie kilkustronicowe opowiadanie, i do tego jeszcze przelać to na dysk :D Za to lubię obmyślać koncepty fabuły siedząc na ławce przed domem lub spacerując po polach.

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 17 lipca 2013, 08:46

[quote="bogus"Nie za bardzo by mi się chciało napisać ręcznie kilkustronicowe opowiadanie, i do tego jeszcze przelać to na dysk :D[/quote] Dlatego laptop/netbook/inne-takie to fajna rzecz :P osobiście mam ostatnimi czasy pewien problem ze skupieniem się przed PC w moim pokoju... chyba muszę znowu meble poprzesuwać, tylko jeszcze nie wiem jak :/
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo
na starą pannę to się nie zachowujesz
CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
newborn

Post autor: newborn » 21 lipca 2013, 21:40

Najlepiej pisze mi się w czterech ścianach mojego pokoju na parterze jednego z "cudownych" betonowych kloców. Najczęściej przy biurku, z widokiem na szarą rzeczywistość za oknem. Wielce pomagają słuchawki w uszach. Jednak równie często zdarza mi się skrobnąć coś siedząc na łóżku, a czasami nawet pod kołdrą, w słuchawkach, napiszę wiersz na telefonie.

ODPOWIEDZ