Tytuł Tekstu maja zdobył "Bestiariusz" MononokeGirl.

Serdecznie gratulujemy! :D

I oczywiście zachęcamy użytkowników do lektury i komentowania.

Pomysły na opowiadania/wiersze

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Re: Pomysły na opowiadania/wiersze

Post autor: Krin » 11 października 2014, 10:14

Ja zawsze zaczynam od tego, że szukam pomysłu. Do głowy wpadają mi wtedy zupełnie luźne pomysły, fragmenty scen, pojedyncze frazy. Często bardzo długo morduję się z jakimś pomysłem a potem nagle - WOW! Do głowy w najmniej spodziewanym momencie (zazwyczaj, gdy mam zrobić coś ważnego) przychodzi mi jakieś genialne rozwiązanie, łączące kilka moich wcześniejszych pomysłów lub czasem dotyczące historii, która nigdy nie miała być napisana. Często jest to jednak tylko zakończenie, środek albo początek i cały proces trzeba powtórzyć kilka razy. No i trzeba to jakoś ująć w słowa. :D
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
Grafoman

Post autor: Grafoman » 27 listopada 2014, 17:30

Ja najczęściej obserwuję świat i wybieram z niego pewne zdarzenia, które mi się podobają. Potem analizuję to wszystko w głowie i sklejam w jakąś haotyczną całość. i tu zaczyma się problem... Bohaterowie zaczynajją się kłocicć ze sobą i mam totalny mętlik... Pozostały czas pisania zajmuje mi ujarzmianie zbyt rozweselonych delkwentów i wymyślanie nowych sytuacji... :gulp:
"Ja "beznadziejność nadchodzących dni" -
Witam odważnym i rycerskim : "phi" !!" ;)

Awatar użytkownika
Grafoman

Post autor: Grafoman » 08 stycznia 2015, 22:49

Zgadzam sie w zupelnosci z Fisz. {rzed snem najlepiej sie mysli na tematy niezwiazane z zyciem doczesnym :) Czasem jest nawet tak, ze nie moge zasnac, poki nie zapisze sobie glownego watku na kartce... To troche uciazliwe... :(
"Ja "beznadziejność nadchodzących dni" -
Witam odważnym i rycerskim : "phi" !!" ;)

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 20 stycznia 2017, 13:56

Mnie natchnąć potrafi dosłownie wszystko - od piosenki, filmu, książki po zobaczoną scenkę na ulicy, przypadkowy przedmiot na jaki się natknę, a nawet pojedyncze słowo czy dźwięk. Często też układam sobie historię przeszukując grafikę w necie, niektóre są naprawdę piękne i inspirujące, na ich podstawie wymyślam sobie co mogło się stać, jakie mogłyby być tego skutki i jak mogło się to dalej potoczyć. Bywa też tak, że po prostu piszę co mi palce wyklikają na klawiaturze, nie zastanawiając się dłużej - pozwalam historii obrać własny bieg.
Obrazek

Tal Shiar

Post autor: Tal Shiar » 20 maja 2018, 15:24

Codzienne życie - para kłócąca się na polibudzie, stłuczka dwóch samochodów, tankowanie benzyny na stacji paliw. Najlepszym sposobem na wymyślenie tematu opowiadania jest stanie godzinę w korku. Można sobie wyobrazić jak wyglądałby antygrawitacyjny napęd montowany w jedenastoletniej, podniszczonej Pandzie. I pisać o tym, jak najwięcej pisać :)

ODPOWIEDZ