Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Czemu piszesz?

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Piszę, bo:

jest to moim hobby, sposobem na odstresowanie
4
17%
wiążę przyszłość z zawodowym pisaniem
5
22%
udowadniam sobie, że coś potrafię
3
13%
to świetny sposób na podryw ;)
2
9%
kartka przyjmie wszystko, drugi człowiek niekoniecznie
3
13%
kurka, nie mam pojęcia po co O.o
6
26%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
Nazareth
Posty: 65
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 13:06

Re: Czemu piszesz?

Post autor: Nazareth » 20 stycznia 2017, 22:40

Skoro nie mogę zmienić tego paskudnego świata, to mogę chociaż na niego ponarzekać. Albo stworzyć lepszy własny i zamknąć się w nim.
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
Nuncjusz
Posty: 34
Rejestracja: 18 stycznia 2017, 17:18

Re: Czemu piszesz?

Post autor: Nuncjusz » 21 stycznia 2017, 08:50

Po co piszę? No to jest pytanie!
W sumie do końca nie wiem po co. Coś mi zalega w głowie i dobrze to wydalić; przedtem, zanim pisałem, gadałem sam do siebie, co było o tyle niedobre, że czasami brano mnie za wariata, więc postanowiłem, że jednak dyplomatyczniej jest spisywać to na papierze/kompie i w ten sposób radzić sobie z tymi złogami.
A że dziwaczne te moje wewnętrzne dialogi? No cóż, widocznie taki jestem.
O Boże, Bożycku! Nie było lepiej, jak przy cycku.

Awatar użytkownika
Sabina837
Posty: 2
Rejestracja: 15 czerwca 2017, 13:09

Re: Czemu piszesz?

Post autor: Sabina837 » 15 czerwca 2017, 13:14

Czasami mam ochotę o wszystkim zapomnieć. Pisanie sprawia, że nie myślę o problemach, tylko skupiam się na czymś innym. Nie chodzi jednak o to, aby mieć jak najwięcej zmartwień. Nawet gdy ich nie mam, to czasem fajnie jednak odejść od codzienności.

Awatar użytkownika
Dahaka
Posty: 9
Rejestracja: 04 lipca 2017, 15:08

Re: Czemu piszesz?

Post autor: Dahaka » 07 lipca 2017, 13:23

Zawsze mnie ciągnęło do tworzenia opowieści, ale nigdy nie potrafiłem znaleźć formy, która powaliłaby mi je urzeczywistnić. Za dzieciaka rysowałem komiksy, ale szybko zdałem sobie sprawę, że jestem artystycznym beztalenciem, potem tworzyłem fabularyzowane filmiki z gier, ale przez oczywiste ograniczenia ciężko było cokolwiek sensownego w nich sklecić. Potem marzyłem o pisaniu scenariuszy do filmów i o znalezieniu rysownika, który chciałby w kolaboracji stworzyć internetowy komiks wzorowany na mandze/webtoonach, no ale to były tylko marzenia. Pisania nigdy poważnie nie rozważałem, bo zawsze uważałem je za mało efektowne, obchodził mnie storytelling czysto wizualno-dialogowy. No ale w końcu "dojrzałem", tak to ujmijmy, i zdałem sobie sprawę z potencjału pióra i kartki. Na studiach w ramach zajęć napisałem swoje pierwsze opowiadanie, która pani doktor oceniła pozytywnie i powiedziała, że powinienem rozważyć rozwijanie swoich pisarskich umiejętności. No i dlatego postanowiłem to zrobić. Mam trochę pod górkę z pewnych względów, więc ponad poziom hobby raczej tego nie rozwinę, ale pisanie podoba mi się na tyle, że skrobać sobie będę. Koniec końców fajnie by było osiągnąć poziom, który pozwoliłby mi coś wydać, ale nie robię sobie wielkich nadziei.

Tal Shiar
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2018, 13:58

Re: Czemu piszesz?

Post autor: Tal Shiar » 20 maja 2018, 15:28

Żyjemy w jednym z gorszych światów. Zaprzepaściliśmy szansę na wczesną eksplorację kosmosu, doprowadziliśmy do pasma kryzysów ekonomicznych, upadku całych państw. Ludzie dokonywali zbrodni na innych ludziach, czego największym przykładem jest II wojna światowa. Zawiedliśmy całe pokolenia marzycieli odkrywając, że wokół Ziemi rozciąga się martwa przestrzeń, bez inteligentnego życia. Pisanie o rzeczach, które mogłyby się stać, wczuwanie się w rolę jednego z bohaterów jest sposobem ucieczki w lepsze miejsce.

Awatar użytkownika
BruceWayne
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2018, 02:16

Re: Czemu piszesz?

Post autor: BruceWayne » 21 maja 2018, 02:56

Tak jak już pisałem w Przywitalni, piszę dlatego, że chciałbym w przyszłości coś napisać od deski do deski i może coś wydać. Niestety osobiście kiedy dostaje blokady to nie ruszam z miejsca nawet przez kilkanaście tygodni. Co mnie strasznie denerwuje, a zważając na to, że w XXI wieku mamy do czynienia niestety z pokoleniem "Młodzieży uzdolnionej" co wiążę się z tym, że gdzie tylko się da każdy publikuje swoje wypociny. to wszystko powoduje, że Internet jest zalewany amatorską twórczością, co niestety przekłada się na jakość oraz najzwyczajniej ciężko się wybić. Zobaczymy czy komukolwiek z naszego forum uda się związać swoją przyszłość z pisaniem. Życzę nam tego.

ODPOWIEDZ