Drodzy Literkowicze!

Trwa głosowanie na PROZĘ MAJA! Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Odrdzewiacz

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Odrdzewiacz

Post autor: MononokeGirl » 19 lipca 2017, 13:05

Zatem ostatnio nabazgrany szkic mojej Czarnej Kotki (bo musiałam uzyć tego złotego markera juz natychmiast :facepalm:). Będę musiała uzyć tam kilku odcieni czerni, więc zbankrutuję na copici wkrótce :P
Czarna Kotka
I moje wcześniejsze digitale z DA (2011-2012)
DeviantArt
A to z czego jestem dumna: Jedna z bohaterek mojej pierwszej powieści,
którą zaczęłam na przełomie gimnazjum i liceum portret
i ilustracja do fanficka kolegi, ale postacie zaprojektowane grupowo takie przystojniaki
Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Re: Odrdzewiacz

Post autor: Kruffachi » 19 lipca 2017, 13:20

Taki strój superbohaterki to ja propsuję :3 Kapitalna czapa i czekam na efekt końcowy, a co do odcieni czerni - z doświadczenia - czasem fajny efekt daje, jeśli dasz różne kolory jako spodnią warstwę, a na wierzch nie czerń, tylko ciemne szarości, brązy, fiolety. I tym spodem można sobie zrobić cieniowanie, dając np. barwę ciepłą i zimną (im bardziej się gryzą, tym lepiej) po prostu. Ale to do własnego wypróbowania gdzieś na jakiejś kartce ^^

Digitale tak bardzo przede mną... Widzę, że kreska niby mangowa, ale taka fajnie charakterystyczna :c[]:
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 19 lipca 2017, 22:36

ja już wczoraj piałam! :D uwielbiam Kotkę ((omg czekam na plakat z Grubą Kocicą))

i przystojniaki hehehehheh ich troje, to już fajnie cyfrowo, w kolorze... tak bardzo zazdroszczę że ogarniasz tabletowe sprawy T~T mnie nawet te refleksy na ich włosach by przerosły :facepalm:

wrzucaj częściej bo rdzewiejesz!
SpoilerShow
Jagoda rozjebała system. Kocham
You were everything in my heart and my heart still beats, these empty beats

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 20 lipca 2017, 07:19

OMG OMG OMG
Kotka jest cudna!
Muszę zapytać - czy to ma coś wspólnego z opowiadaniami z "Błędu warunkowania?"
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 21 lipca 2017, 01:56

Dziękuję za miłe słowa :tul: :tul: :tul:

Kruffachi
Jakiekolwiek wskazówki na temat copicó bardzo się przydadzą, a na efekt końcowy i tak będzi trzeba poczekać, bo jak sobie zaczęłam liczyć ile odcieni mi potrzeba... Jedna pensja na to nie starczy :grzybki:
Ja digital pokochałam, bo umozliwia naprawdę zaszalenie. I z kolorami, bo nie jest się ograniczonym przez ilość posiadanych markerów czy własne umiejętności mieszania kolorów (łatwiej znaleźć i dobrać paletę), i fakturami (wzorki, iskierki itp są banalnie proste z zrobienia), czy nauką rysowania (zdjęcia na spodnią warstwę, przeroczystość i mozna "kalkować"). Bardzo wiele mi dały i polecam :3

Kanterial
(Co do Grubej Kocicy, a raczej jej pierwowzoru - dzisiaj w pracy widziałam dziewczynę o podobnych rysach twarzy, ale nieco szczuplejszą :P)
Jeśli chodzi o digital... Tam ma się nieskończoną ilość prób kolorowania. Jeden rysunek mozna robć, i robić, i robić... Az się człowiek nauczy ^^ A jest tyle tutków na DA, ze szybko to idzie. Widać to po moich rysunkach. Bo ten efekt udało mi się naprawdę szybko osiągnąć (pół roku? moze trochę dłuzej)
SpoilerShow
Z Jagody jestem dumna do tej pory i trochę nie dowierzam, ze to moje dzieło. Patrzę sobie na nią za kazdym razem jak mam doła :P
Siemomysła
Nie, nawet nie znałam "Błędu warunkowania" wcześniej. Czarna Kotka pojawia się w trzecim opku z mojego uniwersum komiksowego z tematu "Jak pech to pech". Pierwszy jest o Niszczycielu, drugi o Aniele Strózu, a trzeci o Czarnej Kotce. Mam jeszcze czwarty o Słowiańskiej Trójce, który poszedł na Fantazje Zielonogórskie. Uwielbiam komiksy i moze nawet się pokuszę o narysowanie kogoś jeszcze z tych bohaterów ^^
Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 21 lipca 2017, 06:57

AAAACH. Jaki wstyd. No tak. Przecież czytałam :bag: Ale że ostatnio wypada na mnie zewsząd "Błąd warunkowania" to skojarzenie poszło po najbliższej czasowo drodze. Przepraszam!!!
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 24 lipca 2017, 17:58

Tym razem szkice - próbowałam wyobrazić sobie szafę Lutki. Ta najlepiej dopracowana mordka po prawo to ona (tylko włosy powinny być jasne)
szkic

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 24 lipca 2017, 18:03

Słodkie dziewczę :D I fantastyczny pomysł z tym, żeby sobie porysować garderobę postaci, zwłaszcza kiedy jest co rysować. Propsy.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 24 lipca 2017, 19:43

Przeurocza ta Lutka. Gdy czytałam Iluzjonistkę, to tak sobie ją wyobrażałam!
Zdecydowanie powinnaś się odrdzewiać, bo szkoda te umiejętności zostawić w takim stanie. A Jagoda poraża urokiem i ilością pracy w nią włożoną.
Wincyj!
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 25 lipca 2017, 22:28

A mi się najbardziej podoba ten szkic wyposażony w wachlarz :3

i omg, jak fajnie coś takiego zrobić dla swojej postaci... jakiego to musi dawać kopa :D pięknie! Nieco mangowo, bo oczy, ale nie tak do końca. I widać tę jej 'dziewczęcość' i 'och i ach!' które tak mocno się daje odczuć w tekście...

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 16 sierpnia 2017, 13:10

Dziękuję *dyg* :D

Kruffachi Rysowanie garderoby to mi jeszcze z czasów, gdy chciałam komiksy rysować zostało. Chociaz gdybym rysowała mangi to postaci pewnie jeden strój przez 50 tomów by wystarczył xD

A tu młodsza Lutka z Fantazmata :3
Lutka
Taki szkic do pokolorowania na później.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 16 sierpnia 2017, 14:06

Pokolorowane też wrzuć!

jest piękna, mangowa i może nawet trochę odwzorowuje moją wizję Lutki :3 najbardziej jestem na tak z fałdami na ubraniu i linią obojczyków :D kocham

ODPOWIEDZ