Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Gdzie piszecie tekst?

Awatar użytkownika
Grafoman

Re: Gdzie piszecie tekst?

Post autor: Grafoman » 10 stycznia 2015, 21:18

Ja przewaznie pisze na komputerze, chociaz zdarza sie, ze pisuje na kartkach. Pisanie na kompie jest, moim zdaniem wygodniejsze, bo od razu mozna cos zetrzec, cofnac sie do poprzedniej wersji tekstu itd. Poza tym, mam straszliwie brzydki charakter odrecznego pisma, totez, piszac na komputerze, nie mam ujemnych wrazen estetycznych. ;)
"Ja "beznadziejność nadchodzących dni" -
Witam odważnym i rycerskim : "phi" !!" ;)

Awatar użytkownika
nuklearna_wiosna
Kontaktowanie:

Post autor: nuklearna_wiosna » 11 stycznia 2015, 15:08

Czasem kupuję ładne zeszyty z zamiarem wykorzystania ich kiedyś jakoś, ale albo leżą puste i ładnie wyglądają, albo służą do czegoś innego, niż pisanie opowiadań, bo tak naprawdę to nie lubię ręcznie.
Nawet, jeśli w przypływie weny napiszę coś na kartce, bo nie mam kompa w pobliżu, to i tak przy przepisywaniu wszystko zmieniam. Kartka mnie jakoś tak... rozpręża. Smaruję każdą myśl, która się nawinie, przeraźliwie leję wodę i piszę dla samego pisania. Taki efekt kojarzy się zwykle raczej z pisaniem na komputerze, bo przecież tu nie trzeba oszczędzać miejsca, uważać na słowa, można dowolnie kasować, dodawać, w razie czego poprawić bez skreśleń i mazania... A jednak przy kompie potrafię się skupić na tym, co sobie na potrzeby tekstu założyłam, a nad kartką - wolna amerykanka.
Możliwe, że to pozostałość z czasów prowadzenia pamiętnika, kiedy zapisywałam ręcznie całe zeszyty i miałam gdzieś budowę tekstu, styl, klarowność przekazu, nie trzymałam się żadnego planu, za to emocjonowanie się i rozpisywanie o moich jakże interesujących przeżyciach wewnętrznych było na porządku dziennym ;)

Zatem prawie zawsze na kompie i od razu tekst właściwy, bo notatek po prostu nie robię, ani ręcznie, ani w osobnych plikach. Na biurku mam tylko monitor, mysz, klawiaturę i kubek z kawą/herbatą (oraz Leobena motywacyjnego, który wciąż doskonale mi służy :D)
"Everything ic connected" ~Dirk Gently

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 11 stycznia 2015, 17:12

Ja nie mogłabym pisać ręcznie, bo tak strasznie boli mnie wtedy ręka, że zaczynam wszystko skracać, omijać sceny, "zapominać" o opisach i ogólnie wychodzi z tego takie pisanie na skróty - bardziej streszczenia niż prawdziwe opowiadania. Chcę wtedy po prostu skończyć jak najszybciej, żeby już przestało boleć. Nie jest to wynik tego, że rzadko piszę ręcznie, ponieważ chodzę jeszcze do szkoły i robię to codziennie. Po prostu boli mnie ręka i już. Do tego dochodzi milion literówek i błędów ortograficznych, zjadanie wyrazów, łączenie dwóch wyrazów, które nie powinny być łączone, ale tak jakoś mi się nie chciało odrywać ręki od kartki albo zapomniałam, że powinnam albo nawet zdarza się, że nie widzę czy ta przerwa jest czy jej nie ma oraz cały szereg innych trudności.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
DDelside

Post autor: DDelside » 01 czerwca 2015, 21:04

Może to dziwne, ale sporą część utworów pisałem na telefonie, często będąc poza domem i nie mając dostępu do komputera i notatnika sięgałem do OneNote.
Obrazek

Awatar użytkownika
Johny

Post autor: Johny » 05 czerwca 2015, 18:34

Komputer (laptop albo poza domem tablet) jest jedynym notatnikiem jakiego używam. Zdaje się jednak, że uzbroję się jeszcze w dyktafon bo świetne pomysły rodzą mi się przed zaśnięciem a zanim je zanotuję przeważnie zostaje siano albo nic.

Awatar użytkownika
Vandaroth

Post autor: Vandaroth » 06 czerwca 2015, 09:38

Komputer stacjonarny, jest to jedyna " maszyna" na której piszę :D program, którym się posługuję to YWritter5.

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Post autor: Ag. » 09 czerwca 2015, 17:43

Przeniosłam się parę dni temu do zeszytu i od razu zdarzyły się cuda, ruszyłam w końcu z tekstem do przodu. Pracując przy komputerze cierpię na ciągłą prokrastynację - a to maila sprawdzę, a to FB, a to zaległe artykuły z trzech tygodni zacznę przeglądać, a to forum, blog, cośtam…

Zresztą uważam, że przepisywanie z notesu na komputer jest świetną okazją do pierwszej redakcji, poprawienia różnych drobiazgów, nawet wyłapania ortów. Zawsze dobrze mi się tak pracowało, nie wiem, czemu na jakiś czas przestałam.

A na komputerze korzystam teraz ze Scrivenera, bardzo jestem zadowolona.
Instrukcja obsługi: http://9.asset.soup.io/asset/2745/0297_d5c7_500.jpeg

Piszę, czytam: http://agnieszkazak.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 09 czerwca 2015, 21:22

Komputer. Mój laptop domowy o wdzięcznym imieniu Szczerbatek albo Maluch (10 cali, czy coś koło tego), który jeździ ze mną w podróże. Robiłam notatki na telefonie, ale nacisnęłam coś niedobrego, a on się nie upewnił, że o to mi chodzi NAPRAWDĘ i wszystko poszło w kosmos :C Ręcznie piszę w zeszycie - zawsze jakiś mam przy sobie, ale to też notatki, a czasem drafty dialogów, albo scena rozbita na wyrazy twarzy i gesty. Ręcznie piszę też notatki na tablicę korkową nad biurko - małe karteczki, różne kolorki, ale to świeża sprawa. Pierwszy raz zrobiłam coś takiego w marcu przed kwietniowym CampNaNoWriMo i jest to naprawdę dobry pomysł przy dużym projekcie, którego już nie da się ogarniać w głowie.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Lampart

Post autor: Lampart » 10 czerwca 2015, 20:25

Chyba pytanie powinno być zadane inaczej; w czym, czym, na czym. Jednak to szczegół. Generalnie wykorzystuję laptopa, a gdzie piszę? Różnie, zimą w pokoju przy kominku, latem nocą np na tarasie. Mieszkam w lesie więc klimat jest doskonały.

Awatar użytkownika
katedra
Kontaktowanie:

Post autor: katedra » 03 stycznia 2016, 13:18

Wszystko na komputerze, jednak z racji, że stary grat ledwo chodzi, muszę pomyśleć o czymś innym. Pendrive już też zawalony tekstem. Cóż począć?

Awatar użytkownika
Jane Weller

Post autor: Jane Weller » 24 lipca 2016, 15:18

Kiedy zaczynałam pisanie, to urosło mi spore pudełko po butach pełne zeszytów i luźnych kartek. Pierwszy komputer i nauczenie się pisania bezwzrokowego skłoniło mnie do pisania w Wordzie. Nie umiem pisać "na sucho", bez muzyki w tle, która pozwala mi się lepiej wczuć w daną scenę, więc komputer do jedyne narzędzie do pisania czegokolwiek dłuższego. Na telefonie nie lubię pisać, bo brak mi możliwości jakie daje pisanie wszystkimi palcami. Czasami zdarza się, że piszę na papierze, ale to zwykle wtedy jak jestem poza domem i czekam na pociąg/autobus lub na seans w kinie.
To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour

~William Blake~

Awatar użytkownika
Jokerowski

Post autor: Jokerowski » 16 stycznia 2017, 18:04

Wyłącznie na komputerze. Wyznaczam sobie jakiś tam termin i wtedy siadam i piszę. Próbowałem w różnorakich zeszytach, ale mi nie wychodzi :D
Obrazek

ODPOWIEDZ