Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Nie mów hop - streszczenia

Słuchaj, jest śliczny, piekielnie dobry Wszechświat tuż obok; chodź z nami ~E. E. Cummings
Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Posty: 1802
Rejestracja: 05 grudnia 2013, 21:42
Lokalizacja: Drugie Lewo
Kontaktowanie:

Nie mów hop - streszczenia

Post autor: Kruffachi » 28 kwietnia 2018, 17:13

Coming soon... :3
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Alrune
Posty: 106
Rejestracja: 29 czerwca 2013, 13:02

Re: Nie mów hop - streszczenia

Post autor: Alrune » 25 maja 2018, 21:38

1. Przybycia i krótki wstęp przed wzajemnymi interakacjami:

1.1 Brzózka przybywa na stacje po tym jak opuścił Ziemię wspólnie ze Stellą (dopuścił do śmierci przez uduszenie z braku tlenu reszty załogi statku; tlen miał „należeć” tylko do niego i wombata; sam statek po jego opuszczeniu skierował na czarną dziurę – tuszowanie mordu).

1.2 Moa pracowała w grillbarze Spadająca Gwiazda; trafiła do niego po tym jak załoga piracka "Złotego Strzału" się rozpadła, a wcześniejsze jej wspomnienia są mocno fragmentaryczne - pamięta jedynie, ze wyruszyła z misją antropologiczną z rozkazu Królowej, ale zupełnie nie wie jak znalazła się wśród piratów.

1.3 Aparajita obudziła się na jakimś statku; załoga była martwa i ogólnie trwał jeden wielki bałagan; następnie przybyła na stacje, celnik przepuścił ją, mimo że system nie do końca chciał ją przepuścić, ponieważ przekupiła gościa minerałami ze składu swojego statku.

1.4 Emerys stał się „uciekinierem z Tantalosa”; następnie uciekł statkiem, na którym aktywował podtrzymywanie życia, przez co został wykryty, gdyż na jednostce przebywały same roboty, a te nie potrzebowały powietrza do życia; na stacji aresztowany i przesłuchiwany przez porucznik Okafor; kręcił się po stacji, unikając strażników i posądzenia o włóczęgostwo i zamknięcie za nieposiadanie chipa identyfikującego; zbiera różne niepotrzebne fanty.

1.5 Aria przybyła na stacje statkiem pasażerskim; źle zniosła podróż i chciała jak najszybciej opuścić pokład, kiedy drogę zastąpiła jej jakaś Owadoidalna istota, którą potraktowała falą uderzeniową (ze strachu) i rozwaliła drzwi; doszło do dekompresji w statku i śluzy; Aria nią uciekła zanim statek zaczął spadać i został zniszczony (kontrole celną przeszła bez problemu – skłamała, że coś zrobiło dziurę w kadłubie).

1.6 Eneko wyruszył na samobójczą misję po TĘ rzecz, która ocali jego gatunek przed zagładą; przybył na stacje kosmiczną i przeszedł bez problemu przez procedurę celną.

1.7 Sang przybył na stacje; przebywa na niej już 3 tygodnie, w tym czasie zawarł „układ handlowy” z lekarką – ona dostarczała mu krew, a w zamian on nie wyssał jej własnej krwi; po przylocie tylko przykładając swój chip do czytnika rozwalił cały system, który przywrócono po jakimś czasie; od tamtej pory nikt nie chciał współpracować z nim – poszła plotka, że lepiej nie dopuszczać go do elektroniki na mniej niż 10 metrów.

1.8 Abd al-Wali Ammar przybył na stacje aby sprzedawać swoje bakłażany. Ma stragan na targowisku i jak sam mówi – jego warzywa są najlepsze w tej części galaktyki, jak nie w całej Drodze Mlecznej.

2. Pierwsze interakcje:

2.1 Brzózka przybywa do grillbaru spadająca gwiazda, gdzie obsługuje go Moa; zagaduje o Warszawę i poleca menu nr 3 do zjedzenia; kiedy Stella zaczyna jeść, uznaje wombacicę za pasożyta Stefana; człowiek i Ozjanka prowadzą rozmowę, a raczej monolog na temat wspaniałości i podróży Brzózki; Moa poleca Brzózce tani nocleg u BaBy do czasu aż nie przybędzie ludzki statek Enter.Price; Stefan dziwnie zareagował na zjedzony specjał – zmienił się jego kolor na intensywnie zielony.

2.2 Eneko „rekrutuje” Emerysa do współpracy; chłopak grał na znalezionej harmonijce, kiedy mężczyzna go znalazł.

2.3 Aria wpada na Sanga na targowisku; na początku bierze go za Pradawnego, jednak później okazuje się, że się myliła; Sang postanawia zapamiętać „buźkę” dziewczyny ze względu na ciekawy zapach.

3. Dalsze interakcje:

3.1 Eneko pyta o Kendara, szefa półświatka, do niego chce dojść, bo ma TO, ale nie znajduje jego samego w tamtej scenie; zna go BaBa, więc do niej go odsyła straganowy handlarz bronią; Doblety, które mu weszły w drogę to ludzie BaBy, weszli mu w paradę bo zauważyli go przy tym straganie.

3.2 Aria obserwuje z oddali jak banda goni kogoś, przystaje na moment przed grillbarem Spadająca Gwiazda.

3.3 Moa wskazuje Eneko gdzie jest zaplecze; Brzózka spostrzega Emerysa – drugiego człowieka i postanawia za nim pobiec; Eneko i Emerys wybiegają z zaplecza w kierunku terenów mieszkalnych, po drodze Suoca zabija kilka osób.

3.4 Do lokalu wbiegają ludzie BaBy, którym Moa wskazuje zaplecze; sama Ozjanka rozpoczyna pościg za klientem, który nie zapłacił (Brzózka i jego wombacica) po uprzednim wydaniu zarządzeń dla innych pracowników lokalu; na placu przed barem natyka się na Arię, która na jej widok ma atak paniki i rozwala za pomocą fal kilka straganów; Moa dzięki falą dźwiękowym obezwładnia dziewczynę, która mdleje; Ozjanka kontynuuje pościg za Brzózką.

3.5 Emerys dalej podążał za Eneko, mimo że czuł mdłości z powodu trupów (a raczej tego jak ich zabito); uciekają przed osobami z dezintegratorami; Eneko postanawia w inny sposób dotrzeć do BaBy; Emerys i Suoca przechodzą przez targ, który jest jednym wielkim pobojowiskiem; chłopak dostrzega dziewczynę, której pomaga podnieść się Abd al-Wali Ammar.

3.6 Sang doprowadza do sporych kłopotów w dokach (eksplozja i takie tam; wszystko z powodu braku znajomości innych języków poza francuskim i rosyjskim); po pracy poszedł w kierunku, z którego słyszał wybuch, zobaczył pobojowisko i trupy kucykopodobnych różowych pluszaków; postanowił pójść do Spadającej Gwiazdy posłuchać plotek.

3.7 Eneko doprowadza Emerysa do Salkidów, aby dotrzeć do BaBy; przedstawia chłopaka jako mieszańca Pradawnych odpowiedzialnego za ostatni wybuch w dokach (w rzeczywistości spowodowany przez Sanga – pochodzącego z rasy Sangsue [coś jak wampiry z ziemskiego folkloru]) oraz zamieszanie i zniszczenia z Placu Czerwonego Karła (które spowodowała wystraszona Aria – pół człowiek, pół Prawdawna); jako dowód przedstawia, że jedyną cechą (według niego), dzięki której można tą rasę poznać są dwukolorowe oczy; ponadto mówi, że związał Emerysa w specjalny sposób, aby ten nie mógł korzystać ze swoich mocy.

3.8 W tym samym czasie Moa dopada Stefana i grozi mu, że jeśli nie zapłaci to przerobi Stelle na steki; Brzózka zgadza się zapłacić, po tym jak Ozjanka złapała wombacicę i groziła, doszło do pyskówki, idą do Spadającej Gwiazdy.

3.9 BaBa w swoim klubie Czerwona Rozpusta popija drinka i pali fajkę; ma rzecz, której szuka Eneko i postanawia nie dopuścić aby Suoca to dostał.


GDZIE KTO JEST I CO ROBI OBECNIE:

Stefan, Stella i Moa - idą od strony klubu Czerwona Rozpusta do grillbaru Spadająca Gwiazda
Aparajita - u Salkidów, po złapaniu w dokach (pięciu pocięła spinką do włosów)
Emerys i Eneko - u Salkidów, Eneko przyprowadził Emerysa jako "mieszańca Pradawnych" do nich, żeby dostać się do BaBy
Aria - Plac Czerwonego Karła, leży nieprzytomna po oszołomieniu przez falę dźwiękową Moy
Sang - Plac Czerwonego Karła, zmierza przez targowisko do grillbaru Spadająca Gwiazda

ODPOWIEDZ