Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Nie pytaj

"Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie." ~ Jan Twardowski
Awatar użytkownika
czarownica

Nie pytaj

Post autor: czarownica » 01 listopada 2013, 17:13

Pozwalam sobie wstawić pod ocenę takie coś, co powstało w mojej głowie w ostatnim czasie. Przed tym miałam dużą przerwę w pisaniu poezji i z pewnością wiele mojemu warsztatowi brakuje. Wypowiadać się w tym gatunku umiem tylko w przypływie silnych emocji, a takie właśnie były moim udziałem.
Pozdrawiam Was serdecznie.

Nie pytaj.

Pytasz, kim dla mnie jesteś
po tych lat dziesiątkach kilku.

Jesteś ciepłem w śnieżny, zimowy dzień,
gdy w piecu ogień trzaska wesoło,
a ty, z fajką w zębach, otaczasz mnie
chmurą pachnącego dymu.

Jesteś siłą, która mocy nadaje
mojemu bezwładnemu ciału,
gdy zwykła czynność jest zdobywaniem
najwyższego szczytu.

Jesteś czułym dotykiem dłoni,
gdy w czerni nocy tulisz mnie do siebie,
jesteś wilgocią języka, gdy muskasz
moją skórę w zapowiedzi rozkoszy.

Jesteś pewnością następnego dnia,
w nieznanym domu niestałego świata.
Jesteś niedźwiedziem, co chroni swą gawrę,
obrońcą szczeniąt, gdy w świat ruszają obcy.

Jesteś spokojem i gniewem, gdy potrzeba,
jesteś wszystkim…

Więc nie pytaj mnie, kim jesteś.
Po prostu bądź…

Awatar użytkownika
wołszebnik
Lokalizacja: http://www.facebook.com/joanna.gadawska?ref=tn_tnmn
Kontaktowanie:

Re: Nie pytaj

Post autor: wołszebnik » 04 listopada 2013, 09:04

To nie jest poezja podpadająca pod krytyczną ocenę, bo to szczere wyznanie emocji. A emocje pod oceny nie podpadają. I to jest wielkie. Ta szczerość, wyzierająca z twoich słów. Pisałam Ci i podtrzymuję: podoba mi się, porusza, pozostawia ślad w sercu. Więcej, Ewo, więcej.
A tymczasem w pewnym EL (acz z pewnością nie Dorado, zbyt ubogo tamże na to), gdzie prawowstecz:
Obrazek Acz wybaczmy demokracji, Orwell rzekł, wszak nie bez racji, że to w każdej delegacji,pod gajerkiem, przy korycie, pod krawatem, pcheł poszycie...
zbieżność nazw absolutnie przypadkowa

Awatar użytkownika
szczepantrzeszcz

Post autor: szczepantrzeszcz » 23 lutego 2014, 21:55

Zaraz zgaszę kompa
Okno zasłonię
Już niczego więcej
Czytać nie muszę.

Czasem potrzeba wysiłku
Aby być
Jednak pytać nie będę
Skoro mówisz, że tak trzeba.

Awatar użytkownika
Laiure

Post autor: Laiure » 24 lutego 2014, 14:20

opis uczuć do kochanej osoby. wyzwanie płynące z głębi serca. powódź superlatyw. zakochanie idealne. związek kilkudziesięcioletni- solidny i rzadki.

Awatar użytkownika
Stwór

Post autor: Stwór » 27 lutego 2014, 21:26

Nie skomentuję samego warsztatu, bo czytając wiersze, raczej się na nim nie skupiam. Nie widzę w każdym razie niczego rażącego, więc na pewno przerwa Ci nie zaszkodziła.
Emocje, które przekazujesz, są naprawdę piękne. Od kiedy tylko szukam kogoś 'na poważnie', marzy mi się taki związek, takie uczucia, pewne, stałe, mocne.
Dziwi mnie tylko, skoro miłość została tak dosadnie przekazana, czemu mężczyzna zapytał? Nie był pewny? Po parudziesięciu latach?

Awatar użytkownika
IncWrd

Post autor: IncWrd » 15 sierpnia 2014, 11:18

Rozumiem, że jest to Twoje wyrażenie siebie, dużo emocji i przeżyć, ale do mnie to nie przemawia w ogóle. Nie potrafię ocenić, po prostu nie trafia.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ