Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Hemimetabolia

"Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie." ~ Jan Twardowski
Awatar użytkownika
Crest

Hemimetabolia

Post autor: Crest » 23 listopada 2013, 00:27

Tak powstał mój świat..,
trochę wcześniej
odrobinę dłużej
o jedną barwę więcej
i tonację głośniej
trzy milimetry wyżej
minus...
dwieście tysięcy ton betonu
i kolejne milion prokreacji
plus...
orszak złotolistnych drzew
grzanych purpurową Gwiazdą
Tak powstał mój świat...,
kręcił się w miejscu
schłodzony Księżycem co wygrał ze Słońcem
by w kompletnej ciemności
zamknąć na chwilę oczy
i cal po calu
oglądać, przewijać, marzyć.

Awatar użytkownika
Pers

Re: Hemimetabolia

Post autor: Pers » 23 grudnia 2013, 15:26

Pojawiłem się na tej stronie pierwszy raz od dawna i od razu miłe zaskoczenie. Wiersz oceniam bardzo dobrze :) Ładne środki obrazowania poetyckiego, metafory, wyliczenia. Wiersz wydaje się być jednocześnie skończoną całością i zakończone niedopowiedzeniem.

Za "orszak złotolistnych drzew grzanych purpurową Gwiazdą" dodatkowy plus :)

Awatar użytkownika
wołszebnik
Lokalizacja: http://www.facebook.com/joanna.gadawska?ref=tn_tnmn
Kontaktowanie:

Post autor: wołszebnik » 25 czerwca 2014, 11:51

Nic nowego twojego autorstwa od jakiegoś czasu, więc trza sięgnąć po nieskomentowane wcześniej :D

Odpowiedzi masz mało, ale to w sumie nie dziwi, bo co można Ci odpowiedzieć? Wiesz, że dobrze. Jest jeden mały problem: bardzo osobiście. To oczywiście nie źle. Z tym, że odbiorcy ciężko jest odnieść twoją osobistą myśl o sobie do siebie. Może więc dlatego tak mało odpowiedzi?

W każdym razie zgrabnie i dobrze było oko z tekstem zapoznać. Chciałoby się nowego spod twej klawiatury ;)
A tymczasem w pewnym EL (acz z pewnością nie Dorado, zbyt ubogo tamże na to), gdzie prawowstecz:
Obrazek Acz wybaczmy demokracji, Orwell rzekł, wszak nie bez racji, że to w każdej delegacji,pod gajerkiem, przy korycie, pod krawatem, pcheł poszycie...
zbieżność nazw absolutnie przypadkowa

Awatar użytkownika
szczepantrzeszcz

Post autor: szczepantrzeszcz » 02 lipca 2014, 20:43

Starość nie radość

Alkohol a proces twórczy [uwaga: wulgaryzmy w cyt. utworze]

Kleciłem jakąś wypowiedź w owym temacie i ciągle po zakamarkach mózgu brykał mi jakiś tekst zapomniany. Nie potrafiłem powiedzieć co.

Ale w końcu znalazłem :)

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 19 września 2014, 10:02

Jak już mnie raz w poezję dziś zwiało, to ponadrabiam, co mi po głowie chodziło... Mądrze lub nie, nie do stwierdzenia.
Lubię ten wiersz. Lubię go przez jego melodię. Czytam go i słowa się do mnie śmieją, mrugają zaczepnie, a gdy się wszystko kończy, to pozostaję z taką wewnętrzną lekkością. Jakkolwiek to brzmi :bag: Lubie wiersze, które wywołuja we mnie uczucia, powołują do życia obrazki i zostawiają po sobie właśnie taki posmak.
Bardzo podobało mi się to plus i minus, modyfikowanie świata wokoło przedstawione w taki lekki sposób.
Zaczynam bredzić. Po prostu chciałam napisać, że mi się podobało, że miło zajęło mi czas i pozostawiło miły posmak i że lubię takie wiersze.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
mirek13

Post autor: mirek13 » 20 września 2014, 18:12

Napłodzili (nakadzili) ci komentarzy, aż serce poety puchnie. Jako rasowy narcyz i egocentryk z bólem i trwogą przyłączam się do chóru pochlebców. Pochwalony. Amen.

ODPOWIEDZ