Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Anime

Awatar użytkownika
hatsuhinode

RE: Anime

Post autor: hatsuhinode » 11 października 2010, 15:52

Death Note świetne, zakończenie fatalne.

Awatar użytkownika
Kot Jr

Post autor: Kot Jr » 11 października 2010, 22:37

Oglądał ktoś Higurashi no Naku Koro ni? Polecacie?

Awatar użytkownika
Amon

Post autor: Amon » 12 października 2010, 00:23

Podobno mimo infantylnej kreski warto pooglądać. Ale tylko podobno. Osobiście nie testowałam.

Awatar użytkownika
Kot Jr

Post autor: Kot Jr » 12 października 2010, 09:08

No, fakt, że ta infantylna kreska nie pasuje do ilości trupów i krwii w tym Anime ;D

@edit
Obejrzałem już pierwsze dwa odcinki i muszę przyznać, że mnie wciągnęło. Lubię historie z zagadkami, morderstwami i psychozami :D

Awatar użytkownika
Chinatsa

Post autor: Chinatsa » 21 sierpnia 2011, 15:39

Higurashi no Naku Koro ni? Jest całkiem wysoko na mojej prywatnej liście ulubionych anime.
Ile oglądnęłam? Nie mam pojęcia, niestety nie zaczynałam ich spisywać i jakoś niespecjalnie mi się chce zaczynać, w każdym bądź razie było ich dużo i cały czas kolekcja się powiększa.
Hatsuhinode: Zakończenie w anime i w mandze Death Note diametralnie się różni. Jeżeli mam być szczera, to anime bardziej to udramatyzowali, ale podobało mi się. Jest to jedno z tych zakończeń danej serii, które się pamięta do końca życia. Tak samo jak Code Geass R2 i kiedy usłyszałam, że będzie 3 seria to trochę mnie to przeraziło.
O przyznam się bez bicia, że lubię czytać/oglądać shounen-ai lub yaoi, jednak nie jestem psychofanką tego gatunku. Po prostu lubię go tak jak inne.

Awatar użytkownika
MLawler

Post autor: MLawler » 08 listopada 2011, 17:56

Będzie trzecia seria Code Geass? Czekam! :D Co prawda pierwszą oglądnąłem tak z przymrużeniem oka, to drugą już z zapartym tchem. Moim pierwszym anime było Elfen Lied, które na tamten czas zrobiło na mnie ogromne wrażenie, może to dlatego, że byłem trochę młodszy, a trafiłem na nie po zobaczeniu jakiejś piosenki Offspringa, gdzie zostały pokazane sceny z EL.
Jedynym anime, które zapamiętam chyba do końca życia będzie Death Note, ta seria wgniotła mnie w fotel i nie pozwoliła się oderwać od ekranu choć na chwilę. Niesamowita akcja, ciekawa fabuła, przynajmniej przez pierwsze kilkanaście odcinków, jednak wszystko tak zebrane, że ciągle jawiły się w mej głowie pytania "co będzie dalej".
Miło oglądało się też Durarara, Shinrei Tantei Yakumo, Fate/stay night, Ghost Hunt, Spiral Suiri no Kizuna. Więcej tytułów jakoś nie mogę sobie przypomnieć :P

Żeby za bardzo nie spojlerować, to powiem, że w DN od początku do końca trzymałem stronę Kiry. L był taki za "wspaniały", kiedyś to ktoś dobrze ujął "jak mucha siądzie na parapecie, prawdopodobieństwo, że zjesz obiad wzrasta o 3%". dobry pomysł na postać, lecz źle pokazany. Jednakże polubiłem obydwie postacie, najbardziej irytowali mnie Misa i Matsuda, ona za bardzo lekkomyślna, on zbyt, nie wiem jak to ująć... dziecinny? Dopiero pod koniec pokazuje swoją drugą stronę, podobało mi się to, że L go tak ignorował :D

Awatar użytkownika
Xraye

Post autor: Xraye » 12 listopada 2011, 17:41

Moja lista anime (kolejność przypadkowa):

1. Bleach
2. Dragon Ball Z
3. Death Note
4. Naruto (dawno temu, ale zawsze)
5. One Piece

+ kilka krótkich serii anime, których nazwy były zbyt skomplikowane, żeby je zapamiętać. Może ktoś mógłby polecić jakieś dobre anime typu "akcja/super-moce"? :D

Awatar użytkownika
Beza

Post autor: Beza » 13 listopada 2011, 12:27

Xraye:
D.Gray-man - świetne wszystko,
Soul Eater - świetne sceny walk,
FullMetal Alchemist - świetna fabuła,
Code Geass - też jest fajne,
Zero no Tsukaima - to jak lubisz cycki.

Dziękuję za uwagę. XD

Awatar użytkownika
Joly Jumper

Post autor: Joly Jumper » 02 grudnia 2011, 20:27

Ogólnie uwielbiam japońską animację i klimat. Znawcą nie jestem w ogóle, ale Czarodziejki z Księżyca bardzo lubiłem i zawsze oglądałem jak tylko miałem czas (rany, kiedyś miałem czas, o tak :) ). Strasznie chętnie zobaczyłbym całą serię od początku do końca. Po za Sailor Moon, to oczywiście pewnie też pamiętacie czasy TV Polonia (nie to co jest teraz :) ), gdzie leciały 3 bajki anime pod rząd. Tytułów nie pamiętam, a już na pewno nie oryginalnych, a byli to: Piłkarze (Tsubasa i cała reszta, oczywiście każdy chłopak na podwórku grający w piłkę tak siebie nazywał), Dżidżi (rany wybaczcie, ale nawet nie wiem jak to się pisze :) ) i Yatamani. Fajne czasy były.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 02 grudnia 2011, 22:18

Nie mogłabym wymienić wszystkich. Za dużo. Co jednak zrobić? Określę te nieliczne mianem "czołówki" chyba...

Death Note
Wolf's Rain
Naruto Shippuuden (manga o klasę lepsza!)
Mushishi
Ghost in the Shell (klasyka!)
Steins Gate

Największy sentyment mam chyba do Wolf's Rain. I Shippuudena, ale to nie ze względu na anime, a pewną osobę, która uparcia twierdziła, że umie "trzaskać pieczęcie" szybciej ode mnie. Bez jaj.
Du warst das Abbild der Vollkommenheit

Awatar użytkownika
tomek11

Post autor: tomek11 » 13 grudnia 2011, 22:33

Ja bardzo lubię anime.Jak byłem mały to nie lubiłem nie których np. Sailor moon. Teraz jednak wszystko się zmieniło i uwielbiam to anime. Jak widać gusta się zmieniają.

Awatar użytkownika
Vipera

Post autor: Vipera » 15 grudnia 2011, 10:59

Ja aktualnie nic nie oglądam, bo nowych, dobrych serii brak - no, ostatnio oglądałam 1 odc Bakumana 2.
Ale za toooo w styczniu waneko wydaje Dengeki Daisy! <3 wrrrr sie nie moge doczekać!

ODPOWIEDZ