Drodzy Literkowicze!

Trwa głosowanie na PROZĘ MAJA! Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Anime

Awatar użytkownika
hatsuhinode

RE: Anime

Post autor: hatsuhinode » 11 października 2010, 15:52

Death Note świetne, zakończenie fatalne.

Awatar użytkownika
Kot Jr

Post autor: Kot Jr » 11 października 2010, 22:37

Oglądał ktoś Higurashi no Naku Koro ni? Polecacie?

Awatar użytkownika
Amon

Post autor: Amon » 12 października 2010, 00:23

Podobno mimo infantylnej kreski warto pooglądać. Ale tylko podobno. Osobiście nie testowałam.

Awatar użytkownika
Kot Jr

Post autor: Kot Jr » 12 października 2010, 09:08

No, fakt, że ta infantylna kreska nie pasuje do ilości trupów i krwii w tym Anime ;D

@edit
Obejrzałem już pierwsze dwa odcinki i muszę przyznać, że mnie wciągnęło. Lubię historie z zagadkami, morderstwami i psychozami :D

Awatar użytkownika
Chinatsa

Post autor: Chinatsa » 21 sierpnia 2011, 15:39

Higurashi no Naku Koro ni? Jest całkiem wysoko na mojej prywatnej liście ulubionych anime.
Ile oglądnęłam? Nie mam pojęcia, niestety nie zaczynałam ich spisywać i jakoś niespecjalnie mi się chce zaczynać, w każdym bądź razie było ich dużo i cały czas kolekcja się powiększa.
Hatsuhinode: Zakończenie w anime i w mandze Death Note diametralnie się różni. Jeżeli mam być szczera, to anime bardziej to udramatyzowali, ale podobało mi się. Jest to jedno z tych zakończeń danej serii, które się pamięta do końca życia. Tak samo jak Code Geass R2 i kiedy usłyszałam, że będzie 3 seria to trochę mnie to przeraziło.
O przyznam się bez bicia, że lubię czytać/oglądać shounen-ai lub yaoi, jednak nie jestem psychofanką tego gatunku. Po prostu lubię go tak jak inne.

Awatar użytkownika
MLawler

Post autor: MLawler » 08 listopada 2011, 17:56

Będzie trzecia seria Code Geass? Czekam! :D Co prawda pierwszą oglądnąłem tak z przymrużeniem oka, to drugą już z zapartym tchem. Moim pierwszym anime było Elfen Lied, które na tamten czas zrobiło na mnie ogromne wrażenie, może to dlatego, że byłem trochę młodszy, a trafiłem na nie po zobaczeniu jakiejś piosenki Offspringa, gdzie zostały pokazane sceny z EL.
Jedynym anime, które zapamiętam chyba do końca życia będzie Death Note, ta seria wgniotła mnie w fotel i nie pozwoliła się oderwać od ekranu choć na chwilę. Niesamowita akcja, ciekawa fabuła, przynajmniej przez pierwsze kilkanaście odcinków, jednak wszystko tak zebrane, że ciągle jawiły się w mej głowie pytania "co będzie dalej".
Miło oglądało się też Durarara, Shinrei Tantei Yakumo, Fate/stay night, Ghost Hunt, Spiral Suiri no Kizuna. Więcej tytułów jakoś nie mogę sobie przypomnieć :P

Żeby za bardzo nie spojlerować, to powiem, że w DN od początku do końca trzymałem stronę Kiry. L był taki za "wspaniały", kiedyś to ktoś dobrze ujął "jak mucha siądzie na parapecie, prawdopodobieństwo, że zjesz obiad wzrasta o 3%". dobry pomysł na postać, lecz źle pokazany. Jednakże polubiłem obydwie postacie, najbardziej irytowali mnie Misa i Matsuda, ona za bardzo lekkomyślna, on zbyt, nie wiem jak to ująć... dziecinny? Dopiero pod koniec pokazuje swoją drugą stronę, podobało mi się to, że L go tak ignorował :D

Awatar użytkownika
Xraye

Post autor: Xraye » 12 listopada 2011, 17:41

Moja lista anime (kolejność przypadkowa):

1. Bleach
2. Dragon Ball Z
3. Death Note
4. Naruto (dawno temu, ale zawsze)
5. One Piece

+ kilka krótkich serii anime, których nazwy były zbyt skomplikowane, żeby je zapamiętać. Może ktoś mógłby polecić jakieś dobre anime typu "akcja/super-moce"? :D

Awatar użytkownika
Beza

Post autor: Beza » 13 listopada 2011, 12:27

Xraye:
D.Gray-man - świetne wszystko,
Soul Eater - świetne sceny walk,
FullMetal Alchemist - świetna fabuła,
Code Geass - też jest fajne,
Zero no Tsukaima - to jak lubisz cycki.

Dziękuję za uwagę. XD

Awatar użytkownika
Joly Jumper

Post autor: Joly Jumper » 02 grudnia 2011, 20:27

Ogólnie uwielbiam japońską animację i klimat. Znawcą nie jestem w ogóle, ale Czarodziejki z Księżyca bardzo lubiłem i zawsze oglądałem jak tylko miałem czas (rany, kiedyś miałem czas, o tak :) ). Strasznie chętnie zobaczyłbym całą serię od początku do końca. Po za Sailor Moon, to oczywiście pewnie też pamiętacie czasy TV Polonia (nie to co jest teraz :) ), gdzie leciały 3 bajki anime pod rząd. Tytułów nie pamiętam, a już na pewno nie oryginalnych, a byli to: Piłkarze (Tsubasa i cała reszta, oczywiście każdy chłopak na podwórku grający w piłkę tak siebie nazywał), Dżidżi (rany wybaczcie, ale nawet nie wiem jak to się pisze :) ) i Yatamani. Fajne czasy były.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 02 grudnia 2011, 22:18

Nie mogłabym wymienić wszystkich. Za dużo. Co jednak zrobić? Określę te nieliczne mianem "czołówki" chyba...

Death Note
Wolf's Rain
Naruto Shippuuden (manga o klasę lepsza!)
Mushishi
Ghost in the Shell (klasyka!)
Steins Gate

Największy sentyment mam chyba do Wolf's Rain. I Shippuudena, ale to nie ze względu na anime, a pewną osobę, która uparcia twierdziła, że umie "trzaskać pieczęcie" szybciej ode mnie. Bez jaj.
You were everything in my heart and my heart still beats, these empty beats

Awatar użytkownika
tomek11

Post autor: tomek11 » 13 grudnia 2011, 22:33

Ja bardzo lubię anime.Jak byłem mały to nie lubiłem nie których np. Sailor moon. Teraz jednak wszystko się zmieniło i uwielbiam to anime. Jak widać gusta się zmieniają.

Awatar użytkownika
Vipera

Post autor: Vipera » 15 grudnia 2011, 10:59

Ja aktualnie nic nie oglądam, bo nowych, dobrych serii brak - no, ostatnio oglądałam 1 odc Bakumana 2.
Ale za toooo w styczniu waneko wydaje Dengeki Daisy! <3 wrrrr sie nie moge doczekać!

ODPOWIEDZ