Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

MononokeGirl

Spis treści pozwalający na szybko znaleźć wszystkie teksty danego autora. Użytkowników prosimy o dodawanie i aktualizowanie list!
Awatar użytkownika
MononokeGirl
Posty: 213
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 17:46
Lokalizacja: Światełko w ciemnościach
Kontaktowanie:

MononokeGirl

Post autor: MononokeGirl » 28 kwietnia 2017, 17:38

PROZA

JAK PECH TO PECH (tytuł roboczy dla kilku szortów / kontynuowane)
Superbohaterów ma Ameryka, Rosja, Francja... Rozpanoszyli się na całym świecie, dotarli również do Polski. W Warszawie porządku pilnuje Czarna Kotka współpracująca z Pechem; w Gnieźnie odkryto sarkofag z trzema zapieczętowanymi słowiańskimi bóstwami, a podczas pielgrzymki wydarzył się cud w wyniku, którego wikary Anioł stał się Aniołem Stróżem... I cała ta fala dziwów rozpoczęła się od niefartownego pomysłu pewnego geniusz(zła), który ukradł mechaniczną zbroję...
1. NISZCZYCIEL(1): Jak pech to pech 2. ANIOŁ STRÓŻ(1): Radioaktywna gołębica 3. CZARNA KOTKA(1): Ale kanał! 4. SŁOWIAŃSKA TRÓJKA(1): Niech żyje król!


ILUZJONISTKA (kontynuowane)
Steam-punk w polskich klimatach. Królestwo Polskie nie zostało nigdy rozebrane. Zaczął się wiek XXI, czas rozwoju przemysłu i techniki. Po świecie jeżdżą tramwaje, parowozy, ludzie używają telegrafów i gramofonów. Lutosława Błyskiewicz, żurnalistka Kuriera Warszawskiego, dostała swoją wielką szansę - przeprowadzi wywiad z gwiazdą opery Aster Blumenfeld. Następnego dnia do Błyskiewiczówny zgłasza się straż królewska... W jakiej sprawie?
REQUIEM DLA CARA (instant - zakończone)
Czasy trochę wcześniejsze (o ok. 100 lat) niż w Iluzjonistce, ale to ten sam świat. Fryderyk, uzdolniony pianista znajdujący się na stypendium w Petersburgu, zadziera z carem. Czy wyjdzie z tego cało?

BESTIARIUSZ (kontynuowane - obecnie ma 91 str A4 i prawie 50 tys słów ^^)
Wiedźma Mira i żerca Sławój dostają rozkaz od króla - mają zebrać dostępną wiedzę dotyczącą demonów i potworów zamieszkujących Królestwo i stworzyć Bestiariusz. Zapowiada to kłopoty.

PUBLICYSTYKA

KRONIKI SHANNARY, CZYLI O TELEPORTACJI (recenzja)
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

ODPOWIEDZ