Drodzy Literkowicze!

Informujemy, że przenieśliśmy naszą działalność na kanał na Discordzie.
Zainteresowanych dołączeniem do grupy, utrzymaniem kontaktu i wymienianiem się tekstami prosimy o zgłoszenie na Discordzie do WolfKreuz#8417 lub na adres e-mail:rogodox@gmail.com

MononokeGirl

Spis treści pozwalający na szybko znaleźć wszystkie teksty danego autora. Użytkowników prosimy o dodawanie i aktualizowanie list!
Awatar użytkownika
MononokeGirl
Posty: 228
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 17:46
Lokalizacja: Światełko w ciemnościach
Kontaktowanie:

MononokeGirl

Post autor: MononokeGirl » 28 kwietnia 2017, 17:38

PROZA

SROKA ZŁODZIEJKA
Pokłosie tegorocznych Fantazji Zielonogórskich. Połączenie słowiańskich legend z magical girls xD Zakończone, ale możliwe, że jeszcze napiszę coś w tym uniwersum <3
Kaja Korwicka to z pozoru nudna studentka historii, jednak ma bardzo ciekawą pracę dorywczą - otóż w przebraniu Sroki Złodziejki kradnie skarby i naprowadza spaczone ludzkie dusze na dobrą drogę.


JAK PECH TO PECH (tytuł roboczy dla kilku szortów / kontynuowane)
Superbohaterów ma Ameryka, Rosja, Francja... Rozpanoszyli się na całym świecie, dotarli również do Polski. W Warszawie porządku pilnuje Czarna Kotka współpracująca z Pechem; w Gnieźnie odkryto sarkofag z trzema zapieczętowanymi słowiańskimi bóstwami, a podczas pielgrzymki wydarzył się cud w wyniku, którego wikary Anioł stał się Aniołem Stróżem... I cała ta fala dziwów rozpoczęła się od niefartownego pomysłu pewnego geniusza (zła), który ukradł mechaniczną zbroję...
1. NISZCZYCIEL(1): Jak pech to pech 2. ANIOŁ STRÓŻ(1): Radioaktywna gołębica 3. CZARNA KOTKA(1): Ale kanał! 4. SŁOWIAŃSKA TRÓJKA(1): Niech żyje król!


JAK [NIE] ZOSTAĆ BOHATEREM (kontynuowane)
To samo uniwersum co opowiadania powyżej, ale główny wątek. Laura Darło chce zostać superbohaterką, chociaż nie ma żadnych specjalnych zdolności. Czy mimo to uda jej się dostać do Warszawskiej Akademii Bohaterów? I jaką tajemnicę ukrywa jej rodzina?

ILUZJONISTKA (kontynuowane)
Steam-punk w polskich klimatach. Królestwo Polskie nie zostało nigdy rozebrane. Zaczął się wiek XXI, czas rozwoju przemysłu i techniki. Po świecie jeżdżą tramwaje, parowozy, ludzie używają telegrafów i gramofonów. Lutosława Błyskiewicz, żurnalistka Kuriera Warszawskiego, dostała swoją wielką szansę - przeprowadzi wywiad z gwiazdą opery Aster Blumenfeld. Następnego dnia do Błyskiewiczówny zgłasza się straż królewska... W jakiej sprawie?

REQUIEM DLA CARA (instant - zakończone)
Czasy trochę wcześniejsze (o ok. 100 lat) niż w Iluzjonistce, ale to ten sam świat. Fryderyk, uzdolniony pianista znajdujący się na stypendium w Petersburgu, zadziera z carem. Czy wyjdzie z tego cało?

BESTIARIUSZ (kontynuowane - obecnie ma 91 str A4 i prawie 50 tys słów ^^)
Wiedźma Mira i żerca Sławój dostają rozkaz od króla - mają zebrać dostępną wiedzę dotyczącą demonów i potworów zamieszkujących Królestwo i stworzyć Bestiariusz. Zapowiada to kłopoty.

PUBLICYSTYKA

KRONIKI SHANNARY, CZYLI O TELEPORTACJI (recenzja)
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Garret
Posty: 1
Rejestracja: 25 sierpnia 2020, 16:21

Re: MononokeGirl

Post autor: Garret » 25 sierpnia 2020, 16:29

IsTomOk

Nic Ci nie pomoże. I nawet nie myśl o pocieszaniu się tymi myślami, że nie jesteś beznadziejny, nie bez talentu, zdolny do przewyższenia kogoś i wyróżnienia się na tle innych. Te myśli właśnie się sprawdziły, same cię przeceniły, zmusiły do ​​okłamywania innych o swoich zainteresowaniach, sukcesach, osiągnięciach, zarobkach. Okłamuj siebie. Symuluj radość, smutek, zainteresowanie i zmęczenie. Jedynie gniew pozostał autentyczny. A teraz wyglądasz jak hiena, jak pingwin próbujący uciec, jak wieloryb wyrzucony na brzeg. Przestań pocieszać się tymi myślami. Lepiej pociesz się ręką. Nic Ci nie pomoże. Pamiętaj, przeciąć nos, zawiązać kokardę na palcu, wyciąć nożem na nadgarstkach, wyjść przez okno lub przejść przez ulicę z zamkniętymi oczami ...
Automat jednoręki bandyta https://jednoreki-bandyta.pl/jednoreki-bandyta-777/ pozostaje tym samym hazardem i śmiałością.

ODPOWIEDZ